skip to Main Content

Dokumentinį filmą prodiusavęs M. Starkus: Rusijos propagandos keliama grėsmė – rimta

 

Lietuvoje veikia šimtai, o gal ir tūkstančiai Rusijos apmokamų samdinių, aktyviai ruošiančių dirvą naujai Baltijos šalių okupacijai – taip tvirtina Lietuvos, Rusijos, JAV ir Ukrainos ekspertai naujame dokumentiniame filme „Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“.

 

Vakar premjera buvo pristatyta kino teatro ekrane, o jau šį penktadienį, lapkričio 6 dieną, 17.30 val. filmą išvys žiūrimiausios televizijos TV3 žiūrovai.  

 

Filmas pasakoja apie tai, kokių tikslų Lietuvoje ir kitose Baltijos valstybėse siekia ir kokiais metodais veikia pasaulį apraizgiusi Kremliaus dezinformacijos mašina. Rusijos propagandos užkulisius atskleidžia dar neseniai čia dirbę žmonės: slapto interneto komentatorių fabriko darbuotoja, buvusi pasaulinio ruporo „Russia Today“ žurnalistė, Rusijos prezidentui tiesiogiai dirbančio strateginių tyrimų instituto ekspertas.

 

„Laisvas laikraštis“ susisiekė su M.Starkumi, norėdamas pasidomėti, kokios pažangios jėgos finansavo tokio tikrai reikiamo ir savalaikio filmo sukūrimą. Tačiau pats M.Starkus nebuvo linkęs ta tema daug kalbėti. Įvyko toks pokalbis:

Sveiki, čia toks žurnalistas A.Drižius iš „Laisvo laikraščio“. Norėčiau jūsų komentaro dėl jūsų filmo pristatymo : „Lietuvoje veikia tūkstančiai Rusijos apmokamų samdinių, rengiančių dirvą Lietuvos okupacijai“. Ar tai yra filmo autorių nuomonė, ir kaip manote, kodėl lietuviškas saugumas iki šiol nepagavo nė vieno Maskvos apmokamo samdinio? Gal turite kokį komentarą?

– Užduokite man klausimus internetu. Kai turėsiu laiko, atsakysiu.

Ponas Starkau, dar vienas klausimėlis – o kas padėjo sukurti šį filmą ir kas jį finansavo?

– Aš jums neturėčiau atsakinėti į tokius klausimus. Aš gi neklausiu apie jūsų algą ir pan. Parašykite klausimus raštu, atrašysiu, kai turėsiu laiko.

Galite nesivarginti, vis tiek jūs jo neturėsite?

– Gali būti.

 Vis dėlto nusiunčiau klausimus p.Starkui raštu – jei norės, atsakys:

vis dėlto parašysiu klausimus – 

1. ar tai buvo jūsų idėja sukurti tokį filmą, ar kas nors pasiūlė?
2. Kas finansavo ir koks biudžetas?
3. kodėl iki šiol nepagautas nė vienas iš tūkstančių Kremliaus apmokamų agentų, rengiamų dirvą Lietuvos okupacijai – gal blogai dirba VSD, o gal tai tik jūsų fantazijos vaisius?
4. Ar pelninga dalyvauti propagandiniuose karuose – juk tai matyt, labiau finansiškai apsimoka, nei rengti laidas apie keliones?
 
neįsižeiskite, tos jūsų laidos apie keliones buvo visai neblogos

 

M.Starkaus propagandinio ir nežinia kieno pinigais sukurto filmo pristatyme rašoma : Išskirtinį interviu filmo kūrėjams davusi nužudytojo Rusijos opozicijos lyderio Boriso Nemcovo dukra Žana įspėja, kad Kremlius Rusijoje ir už jos ribų sąmoningai kursto kraugeriškas nuotaikas ne tik kitaip manančių bendrapiliečių bet ir kaimyninių valstybių gyventojų atžvilgiu.

 

„Šiandien vis dar abejojama, ar Rusijos propagandos keliama grėsmė yra tokia rimta, kad į ją reiktų rimtai reaguoti. Atsakysiu mūsų filme kalbančio Rusijos karo eksperto žodžiais – tai nereiškia, kad rytoj arba poryt Rusijos tankai įvažiuos į Vilnių ar Taliną, bet nėra jokių abejonių, kad Kremliuje tam yra nuosekliai ir tikslingai ruošiamasi. Ir tik nuo mūsų budrumo ir pasiryžimo priešintis priklausys, ar kada nors bus bandoma šiuos planus įgyvendinti“, – sako filmo prodiuseris Martynas Starkus.

 

Nuo informacinių diversijų JAV teritorijoje iki atviro kurstymo žudyti, nuo sistemingų istorijos falsifikacijų iki tautinių mažumų jaunimo ruošimo ginkluotam smurtui – filmo „Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“ kūrėjai atskleidžia, kokiais būdais ir metodais Kremliaus propagandos mašina okupuoja Baltijos valstybių ir kitų šalių informacinę erdvę.

 

Martyno Starkaus ir Jono Banio filmo „Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“ premjera TV3 eteryje – šį penktadienį, lapkričio 6 dieną, 17.30 val.

 

„Karas 2020-ieji. Rusijos informacinė agresija“

 

premjera – penktadienį, lapkričio 6-ąją, 17.30 val. per TV3!

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));