skip to Main Content

 

Filmas: Linas Hermanas ieško žmonos. 2018 11 05

Kazimieras Juraitis

 

Išsivaikščiojančios ir išmirštančios Lietuvos gelmėse vis atsiranda žmonių, kurie kaip rusenančios laužo žarijos bando įpūsti pasipriešinimo išnykimui dvasią. Vienas iš jų – Linas Hermanas. Jis gyvena vienkiemyje, kaip įmanydamas priešinasi  „pasaulinei sistemai“ ir ją atstovaujančiai Lietuvos valdžiai. Jis galvoja ir tvirtina, kad dėl visų blogybių kalti žydai, masonai ir juos atstovaujantys įvairūs prisitaikėliai.

Lino oponentai jam bando įrodyti, kad kaltinti kitus dėl savo bėdų ar nelaimių neišmintinga. Juk jeigu nedalyvauji valdžios rinkimuose, vadinasi, savo likimą pats atiduodi tvarkyti kažkam kitam, kas tame dalyvauna. Tokiu atveju Linas įrodinėja, kad dalyvauti valdžios rinkimuose – tai „sistemos rėmimas“.

Kai Linas dėl visų Lietuvos nelaimių kaltina žydus, jo oponentai sako, kad  dalis Lietuvos dėl to paties kaltina Rusiją, dar kita – JAV. O šviesuolis Vydūnas kažkada sėdėjo kalėjime už tai, kad išdrįso priminti, jog kelis šimtus metų Lietuvą teriojo vokiečių kryžiuočiai. Lietuvos kryžiuočiai neįveikė, bet užtat sėkmingasi „suvirškino“ Prūsiją ir šiais laikais vokiečiai didžiuojasi prūsiška kilme. Užuot ieškoję kaltų – verčiau dirbti savo, artimųjų ir kaimynų labui, – sako Linui jam nepritariantys. 

Linas nepasiduoda. Jis tvirtina, kad taip pasaulio nepagražinsi ir Lietuvos neišgelbėsi. Lietuvą galėtų išgelbėti, jeigu pasaulio turčiai (žydai, žinoma), padalintų savo turtus po lygiai, arba nors ir nelabai lygiai…

Daug kas  Liną Hermaną keikia, blokuoja jo elektroninius laiškus, jutubo kanalą. O jis vėl ir vėl visiems, kas girdi ir mato, bando įrodyti, kas dėl visko kaltas.

Kaip ten bebūtų, teisus Linas Hermanas, ar nelabai, bet dėl vieno akivaizdaus fakto net ginčytis kvaila: Lietuva išmiršta ir išsivaikšto. Ir vienas dalykas aktualus bet kuriai besiginčiančių pusei – visiems vyramas reikia žmonos. Jos reikia ir Linui Hermanui. O rasti žmoną tarp apleistų kaimo lūšnų, apleistuose Lietuvos tyrlaukiuose tokiems vienišiems kovotojams darosi neįveikiama užduotimi…

Apie tai ir Lino Hermano filmas „Linas Hermanas ieško žmonos“.

 

https://www.youtube.com/watch?v=vzCGFP8q2O8&t=2261s

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));