skip to Main Content

Artūras Zuokas : Liberalų sąjūdžio pabaigos pradžia…

2017-09-22

 

Liberalų sąjūdžio pabaigos pradžia…

Tai dėsninga Liberalų sąjūdžio politinės veiklos pabaiga… Liberalų sąjūdis gimė iš poreikio tenkinti savanaudiškus, gražiai užmaskuotus ir patraukliai supakuotus partijos lyderių tikslus. Partija gimė iš verslo grupių interesų poreikio, kurių konkurencinį pranašumą rinkoje aptarnavo Liberalų sąjūdžio lyderiai. 

 

Labai ironiška prie šios partijos pavadinimo naudoti žodį ,,Sąjūdis’’, kurio istorinį turinį ciniškai bandyta pasisavinti. 

Tiesą sakant, galvojau, kad teisingumas triumfuos ženkliai anksčiau. Teisingumas vėluoja kokius 5 metus… ir tam reikėjo didelių pasikeitimų prokuratūros sistemoje.  Reikėjo, kad asmenys, kurie veikia valstybės vartu ir kartu tarnauja ne visuomenei, o  patarnauja neskaidriems verslo interesams, paliktų savo aukštus postus. 

Labai skaudu, ką teko iškentėti man, mano kolegoms, kai Liberalų sąjūdžio lyderiai savo politinį ir finansinį kapitalą krovėsi šmeiždami mane, savo kolegas bei buvusią Liberalų ir centro sąjungą.

 

Be abejonės, šiandieniniai įvykiai stipriai sukrečia politinę Lietuvos sistemą ir kompromituoja liberalizmo-laisvės idėją bei bando suteršti ,,Sąjūdžio’’ žodžio reikšmę.  Suprantu, šie įvykiai nuvilia daugelį žmonių, kurie tikėjo ir pasitikėjo.  

 

Tačiau, noriu pasakyti, kad Liberalų sąjūdžio lyderių veikla ir veikimo būdai- tai ne visa partija. Neabejoju, kad dauguma net nežinojo, kas vyksta politiniame greitkelyje Vilnius –Klaipėda. 

 

Tiesa dažnai būna skaudi, bet ji būtina, kad reabilituotume laisvės idėją ir liberalizmo pasiekimus Lietuvos politikoje. Tikiuosi, kad po šių įvykių atsakingas liberalas nebeneigs ,,bendrojo gėrio’’ idėjos. 

 

P.S. Pats laikas Eugenijui Gentvilui viešai pareikšti, kaip jis padarė 2004 metų pabaigoje, užsitikrinęs Europos parlamentaro mandatą :,, Liaudis mus vadina vagių partija’’. Galima ir įvardinti sumą …

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));