skip to Main Content

 

Du BBC šedevrai

Algimantas Lebionka

Noriu pasidalinti įspūdžiais apie du BBC perlus. Abu Rusijos tematika. Pirmasis- Levo Tolstojaus romano „Karas ir Taiką“ ekranizacija, o antrasis – dokumentinis – „Slaptieji Putino turtai“. Kas bendro tarp šių BBC produktų? O bendro tarp jų tikrai daug. Tai pagrindų pagrindas – medžiagos nežinojimas ir jos nesupratimas, ir to rezultatas – chaltūra (kaip rusai sako).

 

cZMdKwYE5B7be8WQRC1vsE0RLvQ

Pradėsiu nuo 2015 metų BBC serialo „Karas ir taika“, pagal to paties pavadinimo Levo Tolstojaus romaną.

Tiek jau to, kad prisegtas ne toks ordinas ant kažkurio herojaus munduro, ar kad kariuomenės uniformos pernelyg švarios. Na, sutaupė pinigus, nereikėjo tų uniformų išpurvinus vėliau skalbti, ar ordino iš kolekcininkų kaulyti, apie tai daug The Telegraph ir RT recenzijose prirašyta, nekartosiu, bet kai pagrindinė romano herojė ima šokti čigonų šokį, o balsas iš už kadro kalba Levo Tolstojaus žodžius apie įgimtą Natašos Rostovos rusiškumą, to, žinote, jau per daug.

Apie kai kurių aktorių specifinius veidus, kokių, tarytum, ir nebuvo romane, ką jau bepasakysi, iš kur gražių rusiškų veidų pririnksi Anglijoje, jei pas juos tie veidai suglamžyti kažkokie. Užtai visas Pjero Bezuchovo masoniškumas BBC filme atskleistas, tai didelis europliusas. Fiodoras Bondarčiukas neturėjo tokios galimybės, nes TSRS masonų ložės buvo uždraustos, cenzūra nepraleistų.

1515227

Kartais, pagalvoji, kad cenzūra visai ne pro šalį, bent vidinė, ko BBC statytojams pritrūko, ir jie, matyt, turėdami tokią valdžios nuostatą, ar ligotą psichiką, prikūrė prie inscenizacijos vieną incesto sceną ir dar gyvulišką lytinį aktą “prišpindolino“. Sako, kad 50 milijonų Funtų Sterlingų jie filmui išleido. Daug, o toks įspūdis, kad nuo 1965 metų „Karo ir taikos“ varianto šis per 50 metų laiko periodą nei per vieną colį į priekį nepajudėjo, o sakyčiau, atvirkščia, net regresavo.

O dabar apie kitą BBC kūrinį, apie dokumentinį filmą „Slaptieji Putino turtai“.

 {youtube}s11p_Zf57LY{/youtube}

Sausio 25 dieną įvyko šio BBC dokumentinio filmo premjera. Jį LRT parodė.

Nesidomiu aš Putino turtais, prisipažinsiu, aš nei KGB tarnavau, nei Peterburge esu gyvenęs, nei Plechanovo universitetą baigęs.  Žinau, kad Putinas – „pats baisiausias pasaulyje žmogus“ ir man to pakanka.

Aš apie patį dokumentinį filmą. O, dokumentų, kaip paaiškėjo, kaip tik ir nebuvo šiame filme, vien, “kažkas kažką pasakė”, o gal ir nepasakė, jokių bankų išrašų, vekselių, obligacijų numerių, jokių transakcijų, jokių seifų kodų.

Nieko!

O kaip gi čia taip be to. Amerikonai, Anglai, Šveicarai, Japonai, Europa – visi žino, visų rezervinių valiutų emitentai, apie kiekvieną jų piniginio vieneto, net vieno dolerio, transakciją.

Išeitų tas Kremliaus niekšas savo milijardus mediniais rubliais iškeitęs laiko, ir stebi, kaip Elvyra Nabiulina, Rusijos CB valdytoja, jo medinį rublį kastruoja (devalvuoja) ir Vladimirą tuo pačiu.

Apie ši dokumentikos „šedevrą“ žurnalistas Anatolijus Šary susuko filmuką, linksmą tokį, su iliustracijomis. Jis, skirtingai nuo BBC, ir Putino aukso luitus parodė, verta pažiūrėti. Štai kur dokumentika!

Bet manau, ne kvailiai BBC dirba, ne šiaip jie kvailus filmus stato, ar tai būtų „Karas ir taika“ ekranizacija, ar „Slaptieji Putino turtai“. Jeigu žiūrovas kvailas, jam galima bet kokį šlamštą supenėti, jam viskas sueis. Gal ir mes ilgiau ES pagyvenę išprotėsime ir kitaip į tą BBC šlamštą žiūrėsime, palaukime dar, degraduokime iki jų lygio.

Šauksmas

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));