skip to Main Content
Dreba generalinių prokurorų Artūro Paulausko ir Algimanto Valantino prokuratūros lūšnynai

Dreba generalinių prokurorų Artūro Paulausko ir Algimanto Valantino prokuratūros lūšnynai

 

Žmogus, kuris nusipelnė gyventi geriau, jau senai gyvena geriau, tik neaišku, prie ko čia teisingumas? A.Paulauskas dėl savo politinių ambicijų kišo žmones į kalėjimus, „kovojo“ su korupcija taip sunkiai, kad Viktoras Uspaskich jam namą Riešėje pastatė

 

Taip jau atsitiko, kad naujojo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio buldozeris atžlegsėjo ir generalinių  prokurorų Artūro Paulausko ir Algimanto Valantino sukurtus prokuratūros lūšnynus griauti pradėjo. Pagaliau iš prokuratūros išvytas Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis  Jancevičius. „Lūšnynų milijonieriaus“ Ramučio Jancevičiaus įsuktas verslas šuniui ant uodegos eina. Sovietų Sąjungą šlovinusiam prokurorui dabar tik beliko su ubago lazda į Kėdainius kaukšėti, pas ponią ir poną Uspaskich‘us prašytis, kad jį agurkų plantacijose apsauginiu įdarbintų.

Gi, represinės valstybės simbolis, buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas į karjeros Olimpą užlipo – dabar Lietuvos apeliaciniam teismui vadovauja, savo bendražygius vanago žvilgsniu iš aukšto varsto, nosį riečiančio lūšnynų tvaiko neužuodžia.

Žinia, prokuratūros lūšnynus palikęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas irgi neblogai gyvenimą susitvarkė, nuteistojo Viktoro Uspaskich įsteigtoje Darbo partijoje į lyderius taikosi, vėl į Seimą balotiruojasi. Pastarojo sūnus, Ramučiui  Jancevičiui ištikimai tarnavęs (vis dar tarnaujantis?) prokuroras Vilius Paulauskas dabar apie nuverstojo savo šefo prokuroro Ramučio  Jancevičiaus postą svajoja, savo senelio – SSSR KGB karininko-žmonių terorizuotojo tradicijas puoselėja. Prokuroras Vilius Paulauskas supranta, kad teisėjo Algimanto Valantino pėdomis žengti šansų neturi. Pavyzdžiui, jis nėra jaunasis teisėjas Rolandas Bužinskas, 2015 metais viešai išsižadėjęs giminystės ryšių su buvusiu SSSR KGB budeliu, dabartiniu advokatu Valdemaru Bužinsku. Prokuroras Vilius Paulauskas suvokia, kad niekas jo į teisėjus nepriims, nes, pavyzdžiui, baudžiamųjų bylų teisėjas Rolandas Bužinskas konkurencinį pranašumą – miškotyros magistro laipsnį turi ir su tokiu kompasu teisės aktų miškinguose brūzgynuose tikrai nepasiklys.

Tačiau dar ankstoka krykštauti iš džiaugsmo, nes iš Henriko Daktaro verslą paveržę „šūdmaišiu“ praminto vyriausiojo prokuroro bendražygiai – prokurorai, policininkai ir advokatai žmonių terorizuoti nesiliauja, iš prekybos poveikiu pelnosi. Jų verslas paremtas nusikaltėlio, turto prievartautojo principu: jei žmogus turi turto, jų manymu, jis yra nusikaltėlis. Jei pasirinktas taikinys nepadarė jokio nusikaltimo, organizuota valstybinė-mafijinė struktūra jam iškelia seriją baudžiamųjų bylų ir pareikalauja jos naudai perleisti turtą. Dabar iš prokuratūros išvytas Ramutis Jancevičius kadaise teigė:„Aš irgi esu potencialus nusikaltėlis.“(citata iš „l.rytas.lt). Jis įsitikinęs, kad visi žmonės – potencialūs nusikaltėliai. Suprask, žmogau, padarysim iš tavęs nusikaltėlį, o paskui pasidalinsim tavo turtelį. Ramučio Jancevičiaus požiūris toks: „Į klausimą, ar žmogus gali nusikalsti, galima būtų atsakyti tik tuomet, jei jam būtų sudarytos ekstremalios sąlygos. Žmogus yra tik žmogus. Tam tikromis aplinkybėmis visi galime pasielgti neadekvačiai“ (citata iš „l.rytas.lt“). Žinia, policija ir prokuratūra turi beveik neribotą represinį arsenalą bet kuriam žmogui palaužti. Jie turi teisę išvaryti žmogų iš namų, atimti iš jo visus dokumentus. Jie gali žmogų nenuteistą pusę metų laikyti policijos areštinėje ar tardymo izoliatoriuje-kalėjime; gali policijos areštinėje jį spardyti, pilti į akis ir gerklę nuodingą skystį, grasinant iš jo atimti gyvybę. Jie turi galią žmogų neribotam laikui hospitalizuoti valstybinės teismo ekspertizės tarnybos kameroje, taikyti priverstines medicininio gydymo priemones tol, kol cheminių preparatų pagalba žmogaus pasipriešinimas bus palaužtas – tiesiog bus sunaikintos žmogaus smegenys. Ne vienas valdžiai neparankus teisybės ieškotojas, viešoje erdvėje kritikuojantis valstybės pareigūnus, buvo apdorojamas pagal šią sovietinę KGB metodiką. Pirmiausia toks maištautojas apkaltinamas nebūtais dalykais. „Nesupyko? Žmogus yra tik žmogus. Tada yra išmetamas iš namų, jam trukdoma pasimatyti su mažamečiais vaikais. Paskui ištremiamas į kitą miestą. Vis dar nenori nusikalsti? Tuomet sudaromos ekstremalios sąlygos – rašytojas tupdomas į Lukiškes trejų mėnesių terminui. Dabar jau tikrai turėtų jam kumščiai panižti. Niekam neduoda į srėbtuvę? Nusikalstamos veikos modelis nesuveikė? Modelis geras, bet rašytojas blogas, tiesiog – nenormalus! Gera mintis! Rašomas prašymas teismui patalpinti rašytoją į Utenos teismo medicinos psichiatrijos ligoninę. Remiantis nusikaltėlio logika, to dar nei vienas neatlaikė. Protą išskros, smegenis chloroformu praplaus. Kokia velniava, nepanoręs būti išviešintas apylinkės teismo teisėjas prokuroro prašymą vetavo! Ar lieka tik mirtis, kaip ekstremaliausia sąlyga?!“

Matyt, jau supratote, iš kokių dirvožemių prokuratūros lūšnynų verslumo dvasia kalasi. Turto prievartavimo verslo kodinis pavadinimas – „Good & bad cop“ (vertimas iš anglų k.– „Gerasis ir blogasis faras“). Tai reiškia, kad dirbama pagal kontrasto principą. Klasikinis pavyzdys. Pagal Viešųjų pirkimų tarnybos prie LR Vyriausybės vadovės Sigitos Jurgelevičienės užsakymą Zigmantas Šegžda išvaromas iš namų ir patalpinamas kitame mieste 100 km atstumu nuo jo būstą užėmusios meilužės, tos pačios S. Jurgelevičienės. „Gerasis“ prokuroras Ričardas Kubilius paskelbia, kad buvusiam S.Jurgelevičienės meilužiui atšaukiama sankcija ir jis gali grįžti namo Vilniaus rajonan ganytis. Tada į „verslo schemą“ įtraukiamas „blogasis“ prokuroras Vilius Paulauskas. Vyrukas  absoliučiai patikimas – tikras buvusio SSSR KGB budelio, generalinio eksprokuroro ir Darbo partijos lyderio palikuonis. Viešųjų pirkimų tarnybos galva Sigita Jurgelevičienė telefonu komanduoja taip, kad prokurorams jos šventąją valią vykdyti norisi. Buvęs S.Jurgelevičienės meilužis, „gerojo“ prokuroro paakintas, į savo rančą atbilda ir… jam dabar ragai akyse sušmėžuoja. Miklusis prokuroras Vilius Paulauskas savo gromatą meilužiui ant ragų mauna, iš namų atgal į Kauną mauti ragina. „Blogasis“ Vilius Paulauskas „gerąjį“ Ričardą Kubilių ragais į kampą varyte varo – Sigitos Jurgelevičienės meilužiui naują sankciją varyti arklius iš namų paskiria.

Dabar visiems visiems bus gerai. Ideali Darbo partijos simbiozė su Viešųjų pirkimų tarnyba! Europos Sąjungos euroaruodai maskolių partiją gausiai užmaitins. O paskui, gal dar ir prokuroro Viliaus Paulausko batiuškai Artūrui Paulauskui Lietuvos Respublikos Prezidento sostas nuskils? Žodžiu, stulbinantis verslas su užmoju: kaip užsimosi, taip išsimiegosi. Dreba Andai žydrieji: „Dabar mūsų, lūšnynų verslo atstovų, plikomis rankomis nepaimsite!“

Visiems yra žinoma, kad Seimo nario Artūro Paulausko Darbo partijos rinkiminei kampanijai pinigų verkiant reikia. Iš prokuratūros išmesto Ramučio Jancevičiaus bendramintis, Artūro Paulausko sūnus, prokuroras Vilius Paulauskas bendrauja su Viešųjų pirkimų tarnybos vadove Sigita Jurgelevičiene. Pastaroji išmano valstybės biudžeto melžimo plonybes panaudojant viešųjų pirkimų otkatų sistemą. Tad, kol valstybė prekes ir paslaugas iš verslo pirks, tol pinigai į Darbo partijos kasą byrės. Kaip sako Artūras Paulauskas – „nusipelnėme gyventi geriau.“ Už Sigitos Jurgelevičienės paslaugėles prokuratūros lūšnynai jos meilužį terorizuoti padės, Darbo partija piniguose maudysis, valstybės kaltinimą palaikančių prokurorų lūšnelės klestės, o lūšnynų taisyklių nežinanti Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Diana Vilytė tik unisonu galva paklusniai linksės.

Vakar, t.y. 2016-10-03 dieną, pagal šaukimą policijos šefo Gintaro Barzduko Vilniaus miesto pirmajame policijos komisariate lankiausi ir dar vieną lūšnynų atstovę, prokurorę Neringą Pačėsaitę demaskavau. Policijos tyrėja Margarita Balciulienė, nekaltą veidelį nutaisiusi, manęs paprašė ant prokurorės nutarimo pasirašyti, kad su dokumentu susipažinau. Jei tik būčiau dėl neatsargumo ant prokurorės dokumento parašą padėjęs, būčiau į užmestą tinklą įkliuvęs. Pasirodo, dar 2015-08-04 dieną galimai pagal „lūšnyno milijonieriaus“ prokuroro Viliaus Paulausko prašymą prokurorė Neringa Pačėsaitė iškėlė baudžiamąją bylą dėl to, kad esą Zigmantas Šegžda trukdė jo pavaldinės prokurorės Vidos Bracevičienės „profesinei veiklai“ kontroliuojant ikiteisminį tyrimą. Tad norima Z.Šegždą apklausti kaip specialųjį liudytoją. Prokurorė Neringa Pačėsaitė savo nutartyje pakeitė 2016-05-24 nutarimo formuluotę, įrašydama: „Asmuo, susipažinęs su prokuroro nutarimu, pareiškė, kad sutinka duoti parodymus apie savo paties galimai padarytą nusikalstamą veiką.“ Toks prokurorės dokumentas yra neteisėtas, nes į apklausą šaukiamas asmuo turi teisę ir nesutikti duoti parodymus apie savo veiką, todėl tam skirtoje dokumento grafoje turi nurodyti apie nesutikimą. Prokurorė Neringa Pačėsaitė kaip tik tokią pastraipą savo nutarime tyčia panaikino.

 Kaip ten bebūtų, tik dabar išaiškėjo, kad prokurorė Vida Bracevičienė daugiau kaip prieš metus buvo pripažinta nukentėjusiąja, todėl turi galimybę „lesyklai“ įsirengti ir į eilę prie Z.Šegždos turto dalybų atsistoti ir keletą tūkstantėlių eurų kaip kompensaciją už jai itin nenusisekusį ikiteisminį tyrimą iš Z.Šegždos prisiteisti. Tad, pastoviai nusigrybaujanti prokurorė Vida Bracevičienė, vykdydama „profesinę veiklą“, 2014-2015 metais Zigmantui Šegždai be jokio pagrindo net dešimt baudžiamųjų bylų iškėlė, septynios iš jų buvo iškeltos pagal prokuroro reikalavimą dėl policijos pareigūno, valstybės tarnautojo ar fizinio asmens įžeidimo. Įstatyme numatyta, kad prokuroras turi teisę iškelti baudžiamąją bylą pareikšdamas prokuroro reikalavimą, kai nukentėjęs asmuo dėl savo negalios ar amžiaus negali pats ginti savo pažeistų teisių. Absurdiška, bet prokurorė Vida Bracevičienė nusprendė iškelti Z.Šegždai iškelti septynias baudžiamąsias bylas, nes, esą toliau nurodyti policijos pareigūnai bei trečias pagal pareigas po Ministro Pirmininko asmuo – S.Jurgelevičienė dėl negalios ar amžiaus negali apginti savo interesų. Pagal prokuroro reikalavimą prie „lesyklos“ buvo surikiuoti šie neva Z.Šegždos įžeisti policijos pareigūnai: Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato viršininkas Erik Jalovik, Vilniaus rajono policijos komisariato tyrėjas Valdas Kazlauskas, Vilniaus rajono Maišiagalos policijos nuovados vyr. tyrėjas Jevgenijus Danilčenko, policijos tyrėja Laima Stonienė, Maišiagalos policijos nuovados specialistės Danutė Kabiševa ir Justyna Kučinskaja-Ostrovska.

Į lenktynes su prokurore Vida Bracevičiene, it nuo grandinės nutrūkęs, pasileido kitas gerai žinomo „lūšnynų milijonieriaus“ pasiuntinys – Vilniaus apygardos prokuroras Stanislav Barsul. Pastarasis 2015 metų balandžio mėnesį Z.Šegždai iškėlė net 10 baudžiamųjų bylų dėl nepagarbos devyniems Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjams bei teisėjo padėjėjui, dabar jau baudžiamųjų bylų teisėjui Rolandui Bužinskui. Visos šio prokuroro bylos buvo nutrauktos 2016-ųjų birželio 15-ąją. Tačiau agonijos krečiama ranka smogė paskutinį kirtį – prokuroras Stanislav Barsul priėmė sprendimą nubausti Z.Šegždą administracine nuobauda už dešimties teisėjų įžeidimą. Šį kartą savo apsukrumu sužibėjo kita Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato viršininko Gintaro Barzduko pavaldinė – tyrėja Aurelija Petrulionienė. Gėda, bet pastaroji net nesivargino man įteikti šaukimą tam, kad mane supažindintų su ATPK protokole pateiktais kaltinimais. Galbūt pamokyta kokio nors lūšnynų prokuroro, policijos tyrėja Aurelija Petrulionienė šiurkščiai pažeidė mano teisę į gynybą ir administracinį protokolą dėl nuobaudos skyrimo nusiuntė tiesiai į Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Dar 2015-01-07 d. ir 2015-01-16 d. generaliniam prokurorui Dariui Valiui padaviau skundą reikalaudamas, kad baudžiamojon atsakomybėn pagal BK 181 str. (didelės vertės turto prievartavimas) būtų patraukta prieš mane veikianti nusikalstama bendrininkų grupė – Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Sigita Jurgelevičienė, Vilniaus apygardos teisėjas Algimantas Valantinas,  Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėjai: Jolanta Bagdonienė, Renata Volodko, Dalia Zeniauskaitė, Alfredas Juknevičius, teisėjo padėjėjas Rolandas Bužinskas, prokurorė Vida Bracevičienė, vyriausioji prokurorė Jolita Kančauskienė, Vilniaus rajono policijos komisariato darbuotojai Erik Jalovik ir Valdas Kazlauskas, advokatai Valdemaras Bužinskas ir Vaida Genaitytė. Generalinės prokuratūros baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Darius Čaplikas 2015-01-19 d. nutarimu suskubo mano reikalavimą atmesti.

Geriau jau būtų prokurorė Vida Bracevičienė iš Izraelio nebesugrįžusi. Dviese su Ramučiu Jancevičiumi saulėtoje Jeruzalėje dabar be problemų arabiką gurkšnotų, į Raudų Sienos plyšelius „šalom Aleichem“ raštelius kaišiotų, terorizavimo patirtimi su vietine fauna dalintųsi.

 

Zigmantas Šegžda

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));