skip to Main Content

„Donald Cook“ šnipinėjo Rusijos kranto apsaugą, rusai juos nuvaikė

Lietuvos žiniasklaida kelia didelį triukšmą dėl to, kad praeitą savaitę rusų naikintuvai Su-27 gąsdino į Klaipėdą plaukianti JAV eskadrinį minininką „Donald Cook“. Tačiau niekas neklausia, ką tas „Donald Cook“ veikė Baltijos jūroje?

 

Rusijos portalas „politrusia.ru“ rašo, kad JAV eksdarinis minininkas „Donald Cook“ praeitą savaitę, plaukdamas į Klaipėdą, šnipinėjo, kaip veikia Rusijos kranto apsauga, todėl rusų naikintuvai jį nuvaikė, skrisdami visai arti amerikiečių laivo.

„Donald Cook“ – tai modernus raketinis minininkas, kuris ginkluotas ne tk raketomis „Tomahawk“, galinčiomis nešti branduolinius užtaisus, bet ir sudėtingomis elektroninėmis sistemomis, kurios sugeba nustatyti taikinius labai tiksliai.

Viena tokių sistemų – priešraketinė sistema „Idgis“, kuri surenka informaciją iš kitų laivų ir lėktuvų, ir nurodė taikiniuos raketoms.

Rusiška sistema „Bastion“ – būtent tokia kilnojama sistema, kuri taip pat seka priešų laivų judėjima ir gali smogti taikiniams už 500 km.

Būtent rusų viršgarsinės raketos ‚Oniks“ ir neduoda ramybės amerikiečiams, ne jie iki šiol nežino, ar sistema „Idgis“ sugebės tas raketas „Oniks“ pastebėti ir sunaikinti. Jeigu ne, Baltijos jūrą kontroliuoja rusai.

Todėl „Donald Cook“ plaukė ne į svečius, tačiau į žvalgybą. Tai jis daro ne pirmą kartą – anksčiau šis laivas Juodojoje jūroje taip pat priplaukdavo arti Rusijos kranto tam, kad išsiaiškinti, kaip veikia kranto apsauga.

Todėl nieko keisto, kad rusų naikintuvai gąsdino amerikiečius, priskrisdami labai arti – tai įprasti kariniai žaidimai, kuriuos rusai ir JAV žaidžia dar nuo šaltojo karo laikų. Bjauru tik tai, kad dabar šie kariniai žaidimai vyksta visai prie Lietuvos sienų.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));