skip to Main Content

Doleris žlugs po dviejų mėnesių?

Published September 3, 2015

 Amerikos ekonomistai perspėjo vyriausybę apie artėjantį ekonomikos žlugimą. Mokslininkas ir ekonomikos konsultantas daktaras Volkeris Todas (Walker Todd) pranašauja JAV dolerį nuvertėsiant per artimiausias 60-90 dienų. Kartu turėtų žlugti ir JAV ekonomika.

 

крах бакса

 

Todas toli gražu ne pirmas ekonomistas, pranašaujantis tokį likimą. Prieš kelias dienas panašiai kalbėjo ir buvęs JAV FRS vadovas Grinspenas (Alan Greenspan).

 

18 metų vadovavęs JAV finansinei sistemai Grinspenas kalbėdamas investicijų konferencijoje Orleane pranašauja greitą dolerio žlugimą, nes pastoviai į JAV ekonomiką pumpuojama niekuo neaprūpinta valiuta galų gale gali sukelti hiperinfliaciją ir dolerio nuvertėjimą.

 

 Ar galima tikėti vertinimui specialisto, kuris 18 metų vadovavo JAV FRS (1987-2006) ir 18 metų kūrė valstybės pinigų-kreditų politiką?

 

Garsus JAV analitikas ir žurnalo „Gold Newsletter“ redaktorius Brajenas Lundinas (Brian Lundin) sakė, kad asmeniniame pokalbyje Grinspenas jam papasakojo apie savo būgštavimus dėl JAV ekonomikos būklės. Buvęs FRS vadovas sakė, kad Amerikai reikia ruoštis «kažkokiems dideliems įvykiams» ir kad tie «kažkokie» gali sukelti tragediją.

 

 «Grinspenas labai susirūpinęs didele infliacija — sako Lundinas. Didžiausią susirūpinimą jam kelia FRS balanse susikaupusios neregėtai didelės valiutos atsargos — apie 3 trilijonai dolerių ir jie virš JAV ekonomikos kabo kaip milžiniškas burbulas, galintis sprogti bet kurią akimirką».

 

 Anot Grinspeno, JAV finansų padėtis primena sprogmenų dėžę, galinčią sprogti nuo mažiausios kibirkšties. Kibirkštimi gali tapti eilinis dolerių įliejimas į Amerikos ekonomiką. Sprogimas anksčiau ar vėliau būtinai įvyks — įsitikinęs finansininkas. «Jis visiškai įsitikinęs, kad perteklinių pinigų patekimas į laisvąją rinką neišvengiamai staigiai pabrangins auksą ir sukels infliacijos šuolį» – sako Lundinas.

 

 Ir kai dolerių burbulas galų gale sprogs (tiesiogine prasme ?), amerikiečių pragyvenimas šuoliškai pabrangs kelis kartus — įsitikinęs Grispenas. Neįstengdami nusipirkti pabrangusio benzino ir maisto žmonės išeis į gatves ir prasidės riaušės.

 

 «Vyriausybė ničnieko nedaro ir tikisi viską išgyventi» — Grinspeno žodžius perpasakoja Lundinas.

 

JAV Ekonomikos instituto darbuotojas Volkeris Todas 20 metų dirbęs FRS Niujorko rezervinio banko ir Klivlendo rezervinio banko konsultantu irgi perspėja apie artėjančią katastrofą.

 

 Todas Kolorado valstijos KHNC radijo stoties tiesioginiame eteryje sakė, kad «doleris yra ant žlugimo ribos ir iki jo liko ne daugiau kaip 60-90 dienų».

 

 Dauguma stambių JAV žiniasklaidos priemonių nusprendė Todo pareiškimo nepastebėti. Iš tikrųjų, kam per anksti drumsti paprastų amerikiečių ramybę?

 

 JAV ir taip ilgai gyveno ne pagal pajamas. Amerikiečių gerovę patikimai (?) aprūpina dolerių spausdinimo staklės ir ne tokių protingų šalių amerikiečiams skolinami pinigai, kuriuos Amerika gauna, pardavinėdama JAV vyriausybės obligacijas. Galimybė išleisti daugiau, negu uždirba valstybės ekonomika, pagrįsta pasitikėjimu ir jau tapo įpročiu. Bet pasitikėjimo darosi mažiau.

 

 Taigi  ar liko gyventi JAV likusio pasaulio sąskaita tik keli mėnesiai?

 

 Nors žiūrint pasaulio istorijos masteliu — praktiškai nieko neliko…

 

Sergejus Netiosovas

 

http://cont.ws/post/115765

 

……………………………………………………………………straipsnio↑↑↑pabaiga…………………………………………………………………………

 

 Kas atsitiks, jei žlugs doleris? Žlugo rublis — išgyvenome. Po to buvo talonai (vagnorkės), litai, ir jų neliko. Išgyvenome. Tiesa, santaupos prapuolė. Kartu prapuolė ir komunistinė imperija TSRS. Žlugs doleris — dolerių turėtojai praras santaupas, o gal ne tik dolerio… Dolerio žlugimas puiki proga karui prasidėti. Jei ne pasauliniam, tai JAV pilietiniam. Gali žlugti ir demokratinė imperija su visa demokratija ir žmogaus teisėmis. Žlungant Amerikai gali atsirasti nemažai norinčių pasididinti savo teritorijas. Tada prasidės „linksmybės“…

 

Jei bankininkai (Grinspenas ir Todas) sako tiesą, tai iki Kalėdų turėtų prasidėti…

 

 Pranas Valickas   

 

Šauksmas

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));