skip to Main Content
 

Šalyje sunkia liga susirgę žmonės negali būti tikri, kad gaus adekvatų gydymą. Neretai atsitinka taip, kad vienas žmogus gauna tinkamą gydymą, o ta pačia liga sergantis kitas – iš viso lieka be vaistų.

Lietuvos asociacija „Gyvastis“, kuri vienija inkstų ligomis sergančius žmones, kovo 16 d., trečiadainį, 11.00 val. kviečia Jus į spaudos konferenciją „Diskriminacija dėl ligos – Lietuvos ligonių kasdienybė“, kuri vyks naujienų agentūros BNS konferencijų salėje adresu Saltoniškių g. 9, Vilnius, Prekybos centro „Panorama“ Verslo centro 3 aukšte.

Pastaruoju metu pasaulyje daugėja žmonių, sergančių sunkiomis ligomis. Jos vis dažniau paliečia jaunus darbingus žmones. Laimei, mokslininkai suranda būtų kovoti su tokiomis ligomis. Daugelis iš gydymo metodų prieinami ir Lietuvos ligoniams. Deja, neretai mūsų šalyje dėl įstatymų netobulumo, painumo, o kartais ir valstybės tarnautojų geranoriškumo stokos, ne visi ligoniai turi vienodas galimybes gauti gydymo, – jie patiria diskriminaciją dėl ligos.

Vienas iš pavyzdžių galėtų būti inkstų vėžys – sunkiai gydoma piktybinė liga. Dabar netgi tuomet, kai žmogui nustatomas išplitęs vėžys, šiuolaikinės gydymo technologijos leidžia gyventi visavertį gyvenimą. Daugeliui ligonių po gydymo pirmiausia pasirenkamais vaistais liga pasitraukia. Tačiau yra žmonių, kuriems ilgainiui liga atsinaujina. Mokslo tyrimų duomenys rodo, kad ligoniams, kuriems nepadeda pirmosios eilės gydymas, gali padėti antrosios eilės gydymas.

„Džiaugiamės, kad nuo praėjusių metų vieni II eilės vaistai buvo įtraukti į kompensuojamųjų vaistų sąrašą. Tačiau šie vaistai skiriami tik tiems, kurie anksčiau buvo gydyti vienu vaistu, ir neskiriami tiems, kurie buvo gydyti kitu“, – sako Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ vadovė Ugnė Šakūnienė.

Lietuvos urologų draugijos pirmininkas prof. Mindaugas Jievaltas teigia, kad dabartinė Lietuvoje esanti tvarka neatitinka Europos ir pasaulio specialistų profesinių organizacijų rekomendacijų, – pas mus kai kurie ligoniai siūlomi gydyti morališkai pasenusiais vaistais, nors kitiems skiriamas modernus gydymas. Be to, sukuriamos nelygios konkurencinės sąlygos iš kelių panašių vaistų vieną kompensuojant, o kito ne. „Tokia tvarka sukelia daugybę klausimų ir įtampos“, – tvirtina profesorius.

 

Konferencijoje dalyvaus:

Prof. Feliksas Jankevičius, Nacionalinio vėžio instituto direktorius, Lietuvos sveikatos apsaugos ministerijos onkologijos srities vyriausiasis respublikos specialistas,

Prof. Mindaugas Jievaltas, Lietuvos urologų draugijos pirmininkas,

Ugnė Šakūnienė, Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ vadovė.

Samanta Purvineckaitė, inkstų vėžiu serganti dvidešimtmetė, kuri priešingai prognozėms su šia liga gyvena jau šešerius metus.

 

Ar dalyvausite konferencijoje prašome pranešti iki kovo 16 d.

el. paštu ausrine@medinfocentras.lt arba tel. 8 698 73 471.

 

Čia rasite vaizdo nuorodą, kaip į naująjį BNS biurą atvyktiautomobiliu: https://www.youtube.com/watch?v=RYeisyHQF0I

O čia – kaip atvykti viešuoju transportu ar pėstute: https://www.youtube.com/watch?v=71jS_fQsNAM

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));