skip to Main Content

                                                                                           

 Juozas IVANAUSKAS

 

Disidentas Valdas Anelauskas: „Išrinkus 45-uoju JAV prezidentu Donaldą Trampą, tarsi „vidurinysis pirštas“ parodytas išsigimusios valdžios SISTEMAI!..“

 

Nepaisant išankstinių prognozių bei sisteminės  propagandos, JAV prezidento rinkimus triuškinančiai laimėjus Donaldui Trampui, kai kam šis įvykis sukėlė tikrą šoką ir tuo pat metu galinga euforijos banga nuvilnijo per visą pasaulį. Įdomu, kaip po aršios rusofobės, „demokratės“ Hilarės Klinton patirto fiasko dvikovoje su nesisteminiu „respublikonu“ D.Trampu, išties sensacingą  JAV prezidento rinkimų baigtį vertina, kaip jaučiasi Amerikoje gyvenantis disidentas Valdas ANELAUSKAS?  

—  Nuotaika mano iš tikrųjų puiki! Dabar čia pas mus labai gražus rytas, diena, matyt, bus saulėta ir šilta – tikra indėnų vasara! Kelios paskutinės prieš rinkimus dienos buvo lietingos, vėjuotos, o štai šiandien net ir Amerikos gamta, atrodo, džiaugiasi dėl triuškinančios Donaldo Trampo pergalės JAV prezidento rinkimuose!..

Man nesunku įsivaizduoti, kaip dabar drauge su Oregono gamta džiūgauja Valdas Anelauskas, prognozavęs vos ne pasaulinę apokalipsę, jeigu rinkimus būtų laimėjusi „karo pabaisa“ Hilari Klinton. Pastarąjį pusmetį gan išsamiai pasakojote „Laisvo laikraščio“ skaitytojams apie istorinę kovą dėl Baltųjų rūmų, nušviesdamas JAV prezidento rinkimų peripetijas, visai kitu kampu nei propagandinė Lietuvos žiniasklaida, mušanti į vienus vartus, nuolat šlovinusi Hilari Klinton ir visaip šmeiždama, juodindama „neprognozuojamą“ konkurentą Donaldą Trampą. Galima sakyti, tai yra ir jūsų paties  asmeninė pergalė?

— Betgi aš iš tiesų taip ir jaučiuosi, lyg tai būtų mano paties asmeninė pergalė!.. Taip nuoširdžiai džiaugiuosi už Donaldą Trampą, lyg būčiau laimėjęs „aukso puodą“ loterijoje. Juk dar niekada per visą mano gyvenimą nėra buvę taip, kad kandidatas, už kurį aš balsavau rinkimuose, būtų laimėjęs. Nei čia, Amerikoje, nei Lietuvoje. Tai jau šešti JAV prezidento rinkimai, kuriuose balsavau, ir iki šiol pas mane namuose ant sienos tebekabo pageltęs ir išblukęs 1996 metų plakatas, kviečiantis balsuoti už antisisteminį disidentą Ralfą Neiderį. 2000-taisiais aš balsavau už Patriką Bjukineną, o 2008-tais ir 2012-tais už Roną Polą. Deja, nė vienas iš jų nelaimėjo JAV prezidento rinkimų, nors, tiesa pasakius, jie neturėjo absoliučiai jokių šansų laimėti. 

Aš visada atiduodu savo balsą antisisteminiams politikams, kokiu šįkart laikau Donaldą Trampą. Galbūt visu 100% antisisteminiu Trampo ir nepavadinčiau, tačiau jis bent jau NESISTEMINIS, tai yra tik formalus respublikonas. Manau, dėl to niekas nesiginčys. Ir štai pagaliau ilgai laukta pergalė!..

 Kaip žinote, yra tokia rusiška daina, Ala Pugačiova kažkada dainavo – „если долго мучиться, что-нибудь получится“ (ilgai kankintis, vis tiek kas nors gausis). Kadangi aš pats į Donaldo Trampo rinkiminę kampaniją buvau gan aktyviai įsijungęs nuo gegužės mėnesio, kai jis čia pas mus, Oregone lankėsi, dėjau asmenines pastangas dėl šio kandidato į JAV prezidentus pergalės, tai dabar Trampo pergalė man ypatingai džiaugsminga!..

 Niekada nesidomiu jokiomis sportinėmis varžybomis, krepšiniu ar futbolu, tačiau lapkričio 8 dieną, į rinkimų pabaigą tikrai taip entuziastingai „sirgau“, lyg tai būtų sporto varžybos. Netgi skaičiavau kalkuliatoriumi kas kelios minutės balsų pasikeitimus lemiančiose valstijose…

O kaip piliečiai balsavo konkrečiai Oregono  valstijoje, kur dabar jūs gyvenate?

— Be abejo, mane labai nemaloniai nuteikė, netgi nuliūdino tas faktas, kad Oregono valstijoje Hilari Klinton laimėjo net 11 procentinių taškų persvara, gavusi 911,358 balsus, o Trampas – 722,938 balsus, t. y. beveik 200 tūkstančių mažiau. Tačiau kadangi Oregonas duoda tikseptynis rinkikų balsus, tai jau ne taip ir svarbu. 

Pagrindinai už H.Klinton čia balsavo tik keliuose miestuose, o šiaip jau Oregono valstija gan solidžiai palaikė būtent Trampą. Tereikia išvažiuoti iš miesto ir visur kaimo vietovėse, prie namų ir pakelėse, matėsi didžiuliai plakatai, išreiškiantys paramą Trampui. Prieš kelias savaites man teko važiuoti į Ramiojo vandenyno pusę, mačiau daugybę už Trampą agituojančių plakatų. Tačiau tarp miestiečių, deja, yra didelis procentas užkietėjusių ar tiesiog išprotėjusių liberalų, kurie iš pradžių palaikė Bernį Sandersą, o vėliau atidavė savo balsus jų favoritą „išdūrusiai“ Hilarei Klinton. 

Už libertarą Garį Džonsoną mūsų valstijoje prabalsavo net 5% rinkėjų, tai yra 83 tūkstančiai žmonių. Už žaliųjų kandidatę Džil Stain balsavo 2% (43 tūkstančiai) Oregono valstijos gyventojų. 

Beje, tie patys „žolės“ apsirūkę liberalai netgi Oregono gubernatore perrinko lesbietę, o tai jau tiesiog skandalinga!.. Kai pernai, po didžiulio korupcijos skandalo, atsistatydino Oregono gubernatorius, tuo metu buvusiai valstijos kanceliarijos sekretorės pareigose lesbietei gubernatoriaus postas atiteko automatiškai, nes pagal valstijos konstituciją, atsistatydinus gubernatoriui jo vietą kažkodėl užima valstijos sekretorius. Nieko nepadarysi, toks čia įstatymas. Bet mes tikrai netikėjome, kad ji bus dabar išrinkta gubernatore. 

 Beje, dar viena įdomi šių rinkimų detalė: Oregone vienas iš kandidatų į JAV Senatą buvo lietuvis Erikas Navickas, nuo Žaliųjų partijos. Asmeniškai aš jo nepažįstu, bet girdėjau, jog tai gan įdomus, ekscentriškas veikėjas, radikaliai kairių pažiūrų, atvirai deklaruojantis esąs socialistas. O juk tai Amerikoje ne taip dažnai pasitaiko. E.Navicko rinkiminė programa buvo labai radikali, stipriai į kairę nuo Bernio Sanderso. Aišku, jo šansai buvo nuliniai, bet aš tai vis tiek už savo tautietį E.Navicką prabalsavau, už lietuvį, kuris gavo 2% (42,156 rinkėjų balsus) ir aplenkė libertarų kandidatą, surinkusį tik vieną procentą balsų. Kaip ten bebūtų, lietuvių kilmės kandidatų į JAV Senatą Oregone anksčiau tikrai niekada nebuvo, o ir apskritai jokių lietuvių kandidatų.

Vis tiktai, gal verčiau  sugrįžkime prie triuškinančios Donaldo Trampo pergalės?..

— D. Trampo pergalė iš tiesų triuškinanti. Man net sunku patikėti, kad jis laimėjo taip užtikrintai, tokiu dideliu skirtumu. Ir tai jau ne šiaip antausis liberalams, o tarsi kastuvu per galvą. Ne veltui dabar sakoma: Trampo pergalė – tai antrasis Brexitas. Dalinai kaip Karbauskio „valstiečių“ pergalė Lietuvoje, nors man ji nebuvo netikėta. Gerai jau vien tai, jog suduotas smūgis landsbergistams, landsgrybiams…

Kuo aršiau Donaldas Trampas buvo puolamas, šmeižiamas, pravardžiuojamas išsišokėliu, skandalistu, klounu ar netgi idiotu, tuo labiau paprasti amerikiečiai jį palaikė. Dar vasaros pradžioje aš tai prognozavau. Žmonėms atsibodo vadinamojo „elito“ diktuojamos sąlygos, kas ir kaip turįs balsuoti. Dauguma JAV piliečių pavargo nuo iškreiptų „vertybių“, nuo išsigimusios „demokratijos“, nužmogėjusių „žmogaus teisių“ bei kitokių Vakarų pasaulio grimasų. Trampo išrinkimas prezidentu — per paskutinius kelis dešimtmečius žmones juodai užknisusio „politkorektiškumo“ PASEKMĖ. 

Sisteminė žiniasklaida ir politikai nuolat stengiasi dezinformuoti žmones, bet šįkart jiems nepavyko. Tiek Anglijoje, tiek ir Amerikoje, žmonės nubalsavo priešingai peršamoms prognozėms. BREXIT referendumas, JAV prezidento išrinkimas ir netgi Lietuvos Seimo rinkimų rezultatai – visur priežastis ta pati. O kai kitąmet įvyks rinkimai Prancūzijoje ir Vokietijoje, nesunku numatyti, rinkimų rezultatai bus panašūs. Valdžioje esantys globalistai, supuvęs „elitas“, su savo veidmainystėmis ir melavimu diskreditavo save, todėl dabar eiliniai rinkėjai balsuoja prieš juos.

Netgi tie amerikiečiai, kurie iš pradžių nepalaikė Trampo, vėliau nusprendė balsuoti būtent už jį, tokiu būdu pasipriešindami išsigimusios valdžios SISTEMAI. Beje, aš ir pats susidomėjau Trampu tik pavasarį, praėjus gerokai laiko nuo JAV prezidento rinkiminės kampanijos pradžios. Donaldas Trampas nėra iš kažkur atsiradęs fenomenas, jo populiarumas paaiškinamas amerikiečių nepasitenkinimu sisteminiais politikais. Trampas — JAV vykstančių procesų atspindys. Žmonės yra pikti, nusivylę, nors apie daug ką bijo garsiai kalbėti, o Trampas ėmė ir pasakė. Jis kalba laisvai, be užuolankų, sako tai, ką daugelis norėtų pasakyti, bet nedrįsta. Būtent čia ir glūdi Trampo stiprybė. 

Išrinkus 45-uoju JAV prezidentu Donaldą Trampą, tarsi „vidurinysis pirštas“ parodytas išsigimusios valdžios SISTEMAI!.. 

Žymusis dokumentinių filmų kūrėjas Maiklas Muras, pirminiuose rinkimuose aktyviai palaikęs Bernį Sandersą, o paskui persimetęs į Hilari Klinton stovyklą, būtent šitokį JAV prezidento rinkimų rezultatą labai tiksliai išpranašavo. Garsėjantis savo kairiomis pažiūromis ir neapykanta Respublikonų partijai, savo naujame dokumentiniame filme M.Muras aiškiai pasakė, kad amerikiečiai masiškai balsuos už Trampą. Tas filmas „Maiklas Muras Trampo žemėje“ (angl. „Michael Moore in Trump Land“) buvo sumanytas kaip Demokratų partijos propaganda prieš Trampą, tačiau emocionalus, pilnas keiksmažodžių Muro monologas šiame filme paskui tapo labai populiarus YouTube, daugiausia būtent tarp Trampo rėmėjų.

 „Donaldas Trampas – tai gyvas Molotovo kokteilis, kurio visi nuskriausti ir pažemintieji amerikiečiai ilgai laukė. Gyva granata, kurią jie gali dabar teisėtai sviesti į juos skriaudžiančią sistemą. Visi jie eis į rinkimus ir atkeršys šitai šėtoniškai SISTEMAI. Ir tai bus pačiu didžiausiu viduriniuoju pirštu, iš visų kada nors parodytų žmonijos istorijoje!“ – taip kalba leftistas-liberalas Muras savo filme, kurio pagrindinė idėja buvo stimuliuoti žmones, kad balsuotų už Hilari Klinton, o gavosi visai atvirkščiai. Muras netgi labai tiksliai išpranašavo, kokiose valstijose Trampas pasieks svarbiausias pergales – Ohajuje, Viskonsine, Pensilvanijoje. 

Mačiau lietuviškame internete buvo straipsnis apie tai, kad net ir Pensilvanijos amišiai ruošėsi masiškai balsuoti už Trampą. Man sunku net įsivaizduoti balsuojančius amišius, nes žmonės priklausantys šiai religinei bendruomenei net elektra nesinaudoja, nepripažįsta automobilių, ligi šiol važinėja arkliais kinkytomis bričkelėmis…

Žodžiu, už Donalda Trampą balsavusių daug buvo ir tokių, kurie niekada ir už nieką nėra balsavę, kurie apskritai niekada nedalyvaudavo rinkimuose. Aš pats tokius žmones bent tris Judžino mieste pažįstu. Vienas jų – dailininkas Polas, kuriam beveik 70 metų, anądien man sakė, kad niekada gyvenime nė vienuose rinkimuose nebalsavo, o šiemet specialiai užsiregistravo, kad už Donaldą Trampą galėtų prabalsuoti.

O tai kas tada balsavo už Hilari Klinton Oregono valstijoje, nejau tik marihuanos apsirūkę liberalai?..

— Ne tik Oregone, bet ir kitose valstijose, kuriose H.Klinton įtikinamai laimėjo! Kartu su šiais JAV prezidento rinkimais kai kuriose valstijose vyko referendumai dėl marihuanos legalizavimo, todėl Kalifornijoje, Masačiusetse ir Nevadoje „rekreacinė“ marihuana dabar jau tapo legalizuota. O kas laimėjo prezidento rinkimus minėtose valstijose? Hilari Klinton. Nesunku nuspėti, už kurį kandidatą balsavo visi tie, kurie balsavo už narkotikų legalizavimą. Aišku, kad 99,9% jų ir prabalsavo už „saviškę“. 

Tarkim, Kalifornijoje už marihuanos legalizavimą balsavo 56% (4,952,476 balsai), o už Klinton irgi panašiai, 61% (5,476,131 balsas). Taigi, su tokia publika čia viskas aišku. Jokiu būdu netvirtinu, kad jie visi narkomanai, tačiau tikrai marihuanos vartojimui pritariantys, pateisinantys.

H. Klinton rėmėjų mentalitetą bei „moralę“ labai aiškiai parodo ne tik marihuanos legalizavimas, bet ir tai, kad JAV gerai žinoma dainininkė Madonna viešai siūlė „pačiulpti“ prabalsavusiems už būsimą prezidentę Hilari Klinton vyrams!.. Būtent toks buvo popmuzikos gašliosios „karalienės“ Madonnos skandalingasis pareiškimas, kurį paminėjo net ir Lietuvos žiniasklaida. „Jei balsuosite už Hillary Clinton, padarysiu jums oralinį seksą“, – sakė Madonna. – „Aš tikrai gera. Aš ne vėpla. Aš mėgaujuosi, darau iš lėto, daug kontaktuoju akimis ir viską nuryju.“ O prieš keletą savaičių, sekdama popmuzikos panašios „divos“ Katy Perry pėdomis, Madonna įsiamžino nuoga. Tokiu būdu ji ragino balsuoti už H. Klinton. „Kartu su Katy Perry balsuojame nuogos. Balsuokite už Hillary. Ji yra geriausia, ką mes turime. Pirmoji nuogo balsavimo serija“, – paviešinusi pornografinę asmenukę rašė „žvaigždė“. Nuogos Madonnos nuotrauka buvo peržiūrėta šimtus tūkstančių kartų. Tik pagalvokit, kokia reklama močiutei Hilarei Klinton!..

Tad nieko keisto, kad visokie lytiniai iškrypėliai už Klinton balsavo vos ne šimtu procentų. Dar rugsėjo mėnesį NBC televizijos atlikta apklausa vadinamoje „LGBT bendruomenėje“ parodė, kad 72% jų palaiko Klinton ir vos 20% sakė, galimai, balsuosią už Trampą. Gi lapkričio 8 dieną net 78% seksualinių iškrypėlių prabalsavo už Hilari Klinton, o 14% vis tiktai balsavo už Trampą.  Likusieji keli procentai rinkėjų turbūt palaikė libertarą G. Džonsoną ir „žaliukę“ Dž. Stain.

Taipogi už Klinton vieningai prabalsavo negrai bei vadinamieji „ispanikai“ (išeiviai iš Meksikos ir kitų Pietų Amerikos šalių). Tokiose vietovėse, kur bent 45% gyventojų yra juodukai, už Klinton visur balsuota net 85 procentų. Tai bene visi pagrindinai JAV didmiesčiai. 

Kita vertus, negalima sakyti, jog net ir tarp „spalvotųjų mažumų“ Hilarei sekėsi, kaip ji to tikėjosi. Pavyzdžiui, tarp „ispanikų“ už ją balsavo 65 procentai, kas yra mažiau, negu 2012 metais balsavo už Obamą (71 procentas). Nors už Klinton prabalsavo net 88 procentai negrų, bet tai mažiau, negu 2012-tais už Obamą (93 procentai). Beje, reikia dar pridurti, net ispanakalbių balsavimas už Trampą (29 proc.) buvo trupučiuką didesnis, negu prieš keturis metus už respublikoną Romnį (27 procentai), nežiūrint visų Trampo pareiškimų apie sieną su Meksika!

Galima sakyti, JAV Prezidento Donaldo Trampo pergalė – tai baltųjų amerikiečių revoliucija?

— Be abejo! Mes anksčiau esame nemažai kalbėję apie tai, kokia rasinė padėtis dabar Amerikoje. Nenoriu kartotis, tereikia pažiūrėti internete į dabar patalpintus atskirų valstijų balsavimo žemėlapius ir iškart matosi, kad tik JAV miestai buvo už Hilari Klinton. Būtent didmiesčiuose yra susitelkusios vadinamosios „mažumos“, sparčiai tampančios daugelyje miestų daugumomis. Na, o baltieji amerikiečiai dabar tiesiog masiškai (jau beveik 50 metų!) bėga iš tokių „mažumų“ okupuotų miestų. Interviu LL esame kalbėję apie „baltuosius pabėgėlius“ ir apie tai, kokie neatitaisomi demografiniai pokyčiai vyksta dabar JAV, todėl nenorėčiau kartotis. Yra vykdomas tikras genocidas prieš baltuosius žmones, baltoji žmonių rasė šiandien atsidūrė didžiausiame žmonijos istorijoje egzistenciniame pavojuje!..

Kalbėjome ir apie JAV miestuose nuolat vis vykstančias rasines riaušes. Bet dabar, tikėkimės, visokiems „black lives matter“ riaušininkams gal pagaliau bus uždėtas apynasris. Be abejo, už Klinton prabalsavo ir nemažai baltųjų — vadinamojo „istablišmento“, ne vien tik liberalai. Bet apie tai įvairi rinkimų statistika pateikiama ir sisteminėje Lietuvos žiniasklaidoje.

Regis,  Klinton pralaimėjimas prieš Trampą buvo toks akivaizdus, jog net staiga „užlūžę“ kompiuteriai nebegalėjo pakeisti rinkimų rezultatų?.. JAV demokratų bėda, kad jie neturi tokio „burtininko“, kaip Lietuvoje VRK vadovas  Zenonas Vaigauskas?..

— Bendrovės „Smartmatic“, gaminančios balsavimo mašinas, vadovas Markas Malochas-Braunas, kuris taip pat yra ir Džordžo Sorošo „Atviros visuomenės fondo“, kuris užtikrino finansinę paramą Hilari Klinton šiuose rinkimuose, valdyboje. Tos „Smartmatic“ balsavimo mašinos buvo šešiolikoje valstijų, tame tarpe ir tokioje svarbioje rinkimams vietoje kaip Floridoje. Teisingai pastebėjote, Klinton pralaimėjimas buvo toks akivaizdus ir triuškinantis, kad būt buvę pernelyg rizikinga klastoti rinkimų rezultatus.

Be abejo, buvo ir klastojimų, kai už demokratų kandidatę balsavo „mirusios sielos“. Pas demokratus tai nuo seno įprasta praktika. Galėčiau pacituoti buvusį Niujorko merą Rudį Džiulianį, kuris pažymėjo: „Ką demokratai daro – jie palieka mirusius žmones sąrašuose, o po to jie moka žmonėms, balsuojantiems už mirusius keturis, penkis, šešis, septynis kartus“. Štai tokia „demokratų demokratija“!.. Jau ne kartą yra paaiškėję, kad tiesiog vežioja žmones, ypatingai ispanakalbius ir juodukus, kuriems visai nesvarbu, kam atiduoti balsą, vežioja autobusais iš vietos į vietą, kad tie prabalsuotų už reikiamą kandidatą. Manau, ir dabar tokių atvejų būta ne vienas ir ne du.

Kalbant apie Lietuvos oficiozinę žiniasklaidą, turbūt jums gerai žinoma, kaip „Delfis“, „Lietuvos rytas“, „15 min.“ vienpusiškai, tendencingai nušvietė JAV prezidento rinkiminę kampaniją?

— Tai tik pademonstravo visišką Lietuvos žiniasklaidos ir politologų trumparegiškumą, impotenciją bei prisitaikėliškumą, kai norimas rezultatas visuomenei pateikiamas tarsi įvykęs faktas. Gėda dabar turėtų būti tokiems „apžvalgininkams“ ir „analitikams“!.. 

Netrukus Lietuvos žiniasklaida, esu tuo įsitikinęs, pradės garbinti Trampą. Ką gi, tokia jau yra politinė prostitucija – tai labai sunkus ir varginantis darbas. 

Manau, dabar bus labai įdomu stebėti, kaip įvairaus plauko politologai, analitikai ir apžvalgininkai paplonins savo liežuvius ir ims suokti nuolankią dainelę. Kaip dabar teisinsis visi tie Lietuvos agitpropo „ekspertai“, vienu balsu nuolat šaukę, kad Trampas esą neturi jokių šansų laimėti JAV prezidento rinkimus?!.. 

Rinkimų išvakarėse Lietuvos „politologai-prognozuotojai“ Klintonienei davė net 90 procentų, kad ji laimės. Kai JAV jau vyko rinkimai, o Lietuvoje „Delfis“ rašė: „Trumpas vis dar tikisi stebuklo“. Nors po Trampo pergalės minėtą straipsnį skubiai pašalino ir tuo pačiu interneto adresu jau pateikiamas kitas straipsnis: „D. Trumpas triumfuoja JAV prezidento rinkimuose“.

Taigi, „išmintingieji aiškiaregiai“, Lietuvos politologai, jūs beveik vienbalsiai sakėte, kad Trampas — tai klounas, juokdarys, kad jis nepaklius net į antrąjį rinkimų turą, o šiandien tas „klounas“ tapo 45-uoju JAV prezidentu!.. Jums apskritai reikėtų dingti iš politinių temų apžvalgų, nebeklaidinti žmonių savo „prognozėmis“, kas bus ir kaip bus. Jūs tokie pat politologai, kaip aš – popiežius.

Gal pagaliau susivoks žmonės Lietuvoje, kaip veikia smegenų plovimo mechanizmas sisteminėje žiniasklaidoje?.. Juk propagandinis „Delfis“ visą laiką ypatingai varė ant Trampo, todėl dabar bus labai įdomu žiūrėti, kaip greitai jie pakeis plokštelę, nes atėjo naujas Caras. Manau, puikiai supranta „Delfi“ redaktorė Monika Garbačiauskaitė, nuolat skraidydavusi į Vašingtoną nurodymų ir užmokesčio parsivežti, kad reikės arba pabučiuoti į ranką naujam Valdovui, arba jis pasakys: „You’re fired!..“

O juk Trampas iš tikrųjų gali uždaryti pinigų kranelius „demokratijos plėtrai“? Kiek tada žurnalistinių kekšių neteks darbo? Loti už pinigus pagal dirigentą — tai viena, o rašyti rimtus, objektyvius  straipsnius, toli gražu, ne visi sugeba. Kodėl Trampas turėtų išlaikyti skalikų gaują, kuri JAV prezidento rinkimų kampanijos metu lojo ant jo?!..

Todėl aš ypatingai džiaugiuosi, kad prezidento Donaldos Trampo pergalė – tai smūgis į paširdžius ar žemiau juostos, visų pirma, Lietuvos žiniasklaidos prostitutėms – klintofanams, visokiems pancerovams, tapkinams ir valatkoms. Kiek srutų ant Trampo buvo išpilta, kiek melo!.. Sisteminis „apžvalgininkas“ R. Valatka, ko gero, dabar parašys, kad ir JAV gausu runkelių. O gal tebekalbės, kad rusai tokie galingi, jog pavertė ir amerikiečius „vatnikais“…

Retorinis klausimas dabar būtų toks: ar buvo protinga tokiems „analitikams“ rinkiminės kampanijos metu taip aršiai loti ant Donaldo Trampo?

— Man iš tikrųjų labai keista, kad ne tik oficiozinei žiniasklaidai, bet ir Lietuvos valdžiai Trampas buvo tarsi keiksmažodis. Betgi dabar akivaizdu, kad Lietuvos politinis „elitas“ ne ant tos kortos pastatė. Šitaip apsirikti, neturėti uoslės – tikra gėda!.. Visi tiktai spjaudė ir spjaudė į šulinį, niekas nepagalvojo, kad vieną dieną gali tekti iš jo gerti…

 Dar vakar „Trumpas“ jiems buvo „klounas“, visi juokdavosi iš jo šukuosenos, o šiandien štai jau – Prezidentas Donaldas Trampas!.. Įdomu, kaip dabar jis bendraus su tais, kurie ant jo pamazgas pylė? Juk Lietuvoje tikrai labai aršiai jį kritikavo, negražiai vadino tiek žiniasklaida, tiek valdžiažmogiai. Trampas buvo vos ne priešas Nr. 2, po Putino. 

Manote, Lietuvos politiniam „elitui“ nėra jokio skirtumo, kokiam ponui batus laižyti?..

— Dauguma valdžiažmogių Lietuvoje – išverstaskūriai. Jie ne pirmą kartą keičia vėliavas ir moka puikiai prisitaikyti. Net jei Putinas atvyktų į Lietuvą – tokie pirmieji su duona ir druska bėgtų jo pasitikti… Ir kai dabar JAV prezidento rinkimus triuškinančiai laimėjo Donaldas Trampas, mes tuoj išgirsime, kaip „giliai širdyje“ Lietuvos valdžiažmogiai jam pergalės linkėjo, špygas kišenėse už jį laikė. O panelė Prezidentė, turbūt, užsivilks naujausią mėlyną žiponą, pasikels kuodą ir skris į Vašingtoną pasveikinti naujojo ne tik Baltųjų rūmų, bet ir Lietuvos vasalato šeimininko!..

Reziumuojant, galiu pasakyti, jog visa Vakarų (tarp jų ir Lietuvos) žiniasklaida šįkart aiškiai pralaimėjo karą prieš paprastų Amerikos piliečių valią. Juodino kaip galėjo kandidatą į JAV prezidentus Donaldą Trampą, naudojo prieš jį galingiausią ir moderniausią propagandos artileriją, bet amerikiečių tikėjimas pokyčiais neleido galutinai palaužti žmogaus kritinio mąstymo!..

Trampas, metęs iššūkį SISTEMAI, vertas didžiausios pagarbos! Ne kiekvienas sugebėtų gyvas praeiti pro šitokią mėsmalę! Ir nors per rinkimus kalbėjo jis gražiai, bet ar iš tų gerų kalbų bus gerų darbų?

— Trampas iš tikrųjų perėjo per baisią mėsmalę ir nugalėjo pelnytai. Bet ar įvykdys duotus pažadus – sunku pasakyti. Prisiminkime, ką kalbėjo Obama prieš rinkimus: jokių karų, jokių konfliktų. Net Nobelio taikos premiją gavo už taikingus pasisakymus. O kas paskui realybėje gavosi, veikiant išvien su „demokrate“ valstybės sekretore Hilari Klinton?..

 Donaldas Trampas nėra kažkoks mesijas. Todėl aš atvirai sakau: nesu didelėje euforijoje ir nepuoselėju jokių nerealistiškų iliuzijų. Amerikos problemos šiandien tokios didžiulės, tarsi visus „Trump Towers“, vieną ant kito kartu sudėtume.

Pagyvensim – pamatysim, kaip seksis naujai išrinktam 45-ajam JAV prezidentui Donaldui Trampui. Aš iš visos širdies trokštu ir linkiu, kad jam sektųsi kuo geriau. Tokių žmonių dabar labai reikia pasauliui – drąsių, protingų, verslių, nebijančių pasakyti savo nuomonę. Jeigu Trampui pavyks įvykdyti rinkėjams duotus pažadus, pasaulis bus daug šviesesnis!..

Dabar svarbiausia yra tai, kad toji reptilija Hilari Klinton jau sutraiškyta!.. Netgi Sorošo milijonai nepadėjo iki ausų korumpuotai išgamai. Gal pagaliau Klintonų pavardė išnyks iš JAV politikos? Teliks prisiminimas apie JAV prezidento „slidžiojo Bilo“ išdaigas „Oraliniame kabinete“…

Prieš beveik 20 metų, įkvėptas neapykantos Bilui Klintonui, aš parašiau knygą apie juodąsias Amerikos puses. Tad galite įsivaizduoti, kaip turėjau jaustis, kai ir vėl buvo kilusi reali grėsmė tą pačią pavardę dar keturis metus nuolatos girdėti!.. Manau, ne tik aš, bet ir daugelis amerikiečių šitaip jautėsi. Turiu omeny „tyliąją daugumą“, kuri balsavo už D. Trampą.

Interviu pabaigai, labai trumpai, jūsų nuomone, kas laukia Amerikos, viso pasaulio ir Lietuvos, į Baltuosius rūmus įžengus rinkimų nugalėtojui prezidentui Donaldui Trampui?

— Pasaulis bent jau kol kas išvengė trečiojo pasaulinio karo, galimai, branduolinio karo – tai svarbiausia! Trampas – pragmatikas, o ne psichopatas, galintis pradėti karą su Rusija. Jeigu JAV prezidento rinkimus būtų laimėjusi Hilari Klinton, labai tikėtina, būtų kilęs Trečiasis pasaulinis karas. Netgi Donaldas Trampas, savaitei likus iki rinkimų, labai aiškiai eilinį kartą perspėjo visuomenę, kad H.Klinton gali sukelti Trečiąjį pasaulinį karą. „Jeigu klausysime Hillary Clinton – įvyks Trečiasis pasaulinis karas. Šiuo metu Amerika kovoja tik prieš Siriją, tačiau ateityje gali kilti konfliktas ir su kitomis šalimis – Rusija, Iranu. Rusija yra branduolinė šalis, kuri ne tik sugeba kalbėti apie branduolinį ginklą, bet gali jį ir panaudoti.“ – taip rinkimų kampanijos metu kalbėjo D.Trampas apie savo konkurentę H.Klinton.

Aš puikiai žinau, paprasti amerikiečiai nenori karo. Amerika pavargo, kiek dar gali tęstis tokia absurdiška situacija, kai šaudoma 10 milijonų dolerių vertės raketomis į 10 dolerių vertės kažkokio afgano palapinę?!..

Manau, „tyliosios daugumos“ apsisprendimas, už ką balsuoti, buvo paremtas supratimu, kuris prezidentas gali duoti daugiau naudos jiems ir Amerikai. Čia tikrai niekas negalvojo nei apie Putiną, Rusiją, Ukrainą, karą Artimuosiuose Rytuose, ar juolab apie kažkokią Lietuvą. Amerikos žmonės trokšta realių pokyčių. Jie teisingai pasirinko. Daug kas pagaliau ima suprasti, jog visai nebūtina su Rusija kariauti, galima ir draugauti. Bet apie tai kitą kartą.

— Dėkoju už pokalbį.

 

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));