skip to Main Content

 

Paaiškėjo, kad didžiausią valstybės paramą neva nukentėjusiems nuo covid-19 viruso – daugiau nei 25 mln. eurų – gavo itališkais automobiliais „Fiat“ prekiaujanti UAB „Autobrava“. Būtų sunku patikėti, kad ši 15 žmonių įdarbinusi bendrovė ir automobiliais prekiaujanti įmonė gavo daugiau nei 25 mln. eurų valstybės paramos, jeigu ne viena aplinkybė – UAB „Autobrava“ valdančios įmonės „Modus group“ stebėtojų taryboje darbuojasi buvusio premjero Andriaus Kubiliaus jaunylis sūnus Vytautas, kurį pati įmonė pristato kaip „labai talentingą vadybininką“ (nuotr. viršuje su tėveliu, ekspemjeru, kuris stebuklingu būdu iki šiol nesėdi kalėjime, o labai garbingame Europos parlamente)

Didžiausius valstybės paramos gavėjus paskelbė Valstybės kontrolė savo ataskaitoje Seimo audito komitete:

 

 

Beje, UAB „Autobrava“ savininku pristatomas Kęstutis Martinkėnas.

Jis pats taip pristato savo įmonę:

 

KAPITALĄ K. Martinkėnas susikrovė prekiaudamas į automobiliais – „Modus grupei“ priklausančios bendrovės atstovauja BMW, „Porsche“, „Fiat“, „Jeep“, „Maserati“ ir kitoms gamintojoms Lietuvoje. Neseniai žiniasklaidoje pasirodė svarstymų, kad K. Martinkėnas derasi su „Inchcape Motors“ dėl bendrovės „Krasta Auto“, prekiaujančios BMW, „Mini“ ir „Rolls Royce“, pardavimo. Verslo pasaulyje K. Martinkėno vardas daugelio pirmiausia buvo siejamas būtent su BMW.

Žiniasklaidos retai cituojamas K. Martinkėnas galėtų būti apibūdinamas kaip vienas Lietuvos verslo vizionierių. Jis užsikrėtęs žaliosios ir dalijimosi ekonomikos idėjomis. Jam priklauso automobilių dalijimosi sistema „City Bee“, kuriai Lietuvos rinka yra tik bandymų poligonas prieš planuojamą plėtrą užsienyje. „Modus grupės“ biure Vilniuje darbuotojai dalijasi ir darbo vietomis – taip esą ne tik sutaupoma ploto, nes biure niekada nebūna visi darbuotojai, bet ir tausojama gamta.

K. Martinkėno verslo ambicijos yra peržengusios Lietuvos ribas – jis daug investuoja užsienyje. Viena naujausių investicijų – 30 mln. eurų į saulės energijos parką Ukrainoje.

 

2018 M. PABAIGOJE pranešta, kad „Modus Group“ priklausanti „Krasta Auto“ parduodama Didžiosios Britianijos automobilių prekybos ir remonto grupės „Inchcape“ antrinei bendrovei Lietuvoje „Inchcape Motors“. Tačiau sandoriui dar turi pritarti Konkurencijos taryba.

„Modus grupei“ teko atlaikyti Seimo valstiečių ataką. Šiems užkliuvo tai, kad bendrovės stebėtojų taryboje dirbo talentingu vadybininku laikomas parlamentaro Andriaus Kubiliaus sūnus Vytautas.

Vilniečio K. Martinkėno (nuotr.) valdomai „Modus grupei“ priklauso apie 20 įmonių, tarp kurių – automobilių pardavimo ir nuomos, atsinaujinančiosios energetikos, nekilnojamojo turto bendrovės. Pernai „Modus grupė“ gavo apie 179 mln. eurų pajamų, šiemet jas tikimasi padidinti iki 220 mln. eurų. Įmonės plėtrą atspindi ir augantis darbuotojų skaičius – 2014 m. turėjusi 451 darbo vietą, šiandien bendrovė yra įkūrusi 580.

„Modus grupei“ priklausanti atsinaujinančiosios energetikos įmonė „Modus energija“ 2016 m. Baltarusijoje pastatė didžiausią saulės energijos jėgainę visame regione. „Modus energijos“ planuose – ir biodujų jėgainių statyba Baltarusijoje. Per artimiausius dvejus metus jų planuojama pastatyti bent aštuonias. Numatoma, jog įmonės investicijos į energetiką pasieks 100 mln. eurų.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));