skip to Main Content

Deutsche Welle: Merkel – „nusikaltėlė recidyvistė“. Prieš Merkel paduotas ieškinys į VFR Konstitucinį teismą

 

Grupė VFR advokatų padavė Vokietijos kanclerę Angel Merkel į Konstitucinį teismą dėl daugkartinio įstatymų pažeidimo, šiandien prenešė DW. Konkrečiai, dėl rugsėjo mėnesį priimto jos sprendimo atidaryti Vokietijos sienas pabėgėliams.

 

--------------66

Grupė advokatų padavė ieškinį prieš Vokietijos kanclerės migracinę politiką į Federalinį konsnstitucinį teismą Karsruėje. Apie tai penktadienį, sausio 22 dieną pranešė laikraštis Der Spiegel.

Šešių advokatų pareiškime nurodoma į pažeidimą jų „rinkimų teisės“ ir į pažeidimą teisės dalyvauti „demokratiniame sprendimų priėmimo procese“.

Teismo reikalaujama pripažinti Angelos Merkel 2015 metų rugsėjo 4 dienos nutarimus, atidariusius sienas pabėgėliams, prieštaraujančiais Pagrindiniam VFR įstatymui. Taip pat nekonstituciniu prašoma paskelbti tai, kad Merkel nedavė pritaikyti Dublino susitarimo normų , o taip pat Vokietijos įstatymų dėl prieglaudos suteikimo ir teisės į buvimą Vokietijoje.

„Vokietijos Kanclerė, vykdydama savo politiką, neturi teisės išeiti už įstatymų rėmų, kuriuos rinkėjai padiktavo jai per parlamentą“, – pareiškė ieškinio autorius Clemens Antweiler, advokatas iš Diuseldorfo. Jo nuomone, Merkel galima pavadinti „recidyviste“, kadangi ji nesilaikė Vokietijos ir Europos įstatymų raidės ir anksčiau, pavyzdžiui, „energetinio posūkio“ (sprendimas atsisakyti atominės energetikos) ir euro krizės įveikimo laikais.

Petras Gulbinskas

Šauksmas

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));