skip to Main Content

Nepriklausoma žiniasklaida demaskavo Kremliui palankias Lietuvos įmones

 6

 

Paskelbta: 2016-02-17 09:37 Autorius: ekspertai.eu
Informacinio saugumo ir analizės centro (ISAC) specialistas Justas Šireika. Nuotr. facebook.com

Informacinio saugumo ir analizės centro (ISAC) specialistas Justas Šireika. Nuotr. facebook.com

Nepriklausomas portalas delfi.lt pranešė, kad „Lietuvos verslas moka už tai, kad Kremlius mūsų piliečiams plautų smegenis, perrašinėtų šalies istoriją ir čia kurtų antivalstybiškai nusiteikusią penktąją koloną“.

Tokios pozicijos laikosi Informacinio saugumo ir analizės centro (ISAC) atstovas Justas Šireika, rašoma publikacijoje„Lietuvoje prastai pasijuto ne tik „Lukoil”: nesaldžios žinios Kremliaus ruporams“.

Analitikas kritikuoja Lietuvos bendroves, kurios reklamuojasi Lietuvoje retransliuojamuose rusiškuose kanaluose.
 
Delfi.lt atskleidė dalies Lietuvos bendrovių, 2015 m. pirkusių reklamą teroristinės valstybės televizijose PBK, „NTV Mir Lietuva” ir „REN Lietuva”.

Paaiškėjo, kad Kremliui lankstosi šios firmos: bendrovė „Ermitažas“, bendrovė „Senukai“, bendrovės „Topo grupė“, valdančios prekybos tinklą „Topo centras“, „Iki“ valdanti bendrovė „Palink“, bendrovė „Maxima LT“.

Pasak specialisto J. Šireikos, šios įmonės nekreipia dėmesio į tai, kad Kremliaus kontroliuojamos televizijos teisina ginkluotą Rusijos agresiją, sąmoningai iškraipo informaciją ir atvirai meluodamos kvailina žiūrovus, kad šios televizijos garsėja netinkamu ir šališku informacijos pateikimu, nuolatiniu žurnalistų etikos principų nesilaikymu.

Publikacijoje delfi.lt konstatuoja, kad šios lietuviškos pinigus įmonės moka už tai, kad Kremlius Lietuvos žmonėms plautų smegenis.

Pranešama, kad konservatorius Arvydas Anušauskas sako, jog pritaria pilietinei nuostatai Lietuvos įmonėms nepirkti reklamos rusiškose televizijose.

Jam antrina J. Šireika. Pasak jo, reklamos laiką Kremliaus TV kanaluose perkantis verslas prisideda prie to, kad šie kanalai būtų išlaikomi finansiškai.

Visą delfi.lt tyrimą skaitykite ČIA.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));