skip to Main Content

Laivas laikraštis, 2010 m. balandžio 24 d.

Kas nužudė D.Kedį – man asmeniškai abejonių daug nekyla. Jo mirtimi pirmiausiai buvo suinteresuota Generalinė prokuratūra ir Andrius Ūsas. 

 

Jeigu D.Kedys būtų surastas ir duotų parodymus viešame teisme, pasišiauštų plaukai ne vienam  Lietuvos gyventojui. Neabejoju, kad jis surinko pakankamai duomenų apie teisėjų ir pedofilų klaną, tačiau tik gaila, kad tų savo įrodymų nespėjo niekam pateikti.

Visų lygių prokuratūros nuo kruvinų įvykių Kaune nedarė nieko kito, kaip tik bandė paslėpti šio nusikaltimo kaltininkus. Įtariama mergaitės prievartavimo byla buvo perduota Vilniaus apylinkės prokuratūrai, kurios prokuroras Ramūnas Šileika nutraukė tyrimą dėl prievartavimo, savo nutarime parašęs, kad „byloje yra duomenų, kad A.Ūsas kaišiojo savo vyrišką lytinį organą mergaitei į burną“, tačiau kadangi „mažametė mergaitė nesugebėjo užsirašyti tikslaus laiko ir tikslios vietos, kur su ja buvo atliekami tokie veiksmai, todėl tyrimas nutraukiamas“. 

D.Kedžio sesuo Neringa Venckienė tuomet sakė, kad R. Šileika net neatliko mergaitės parodymų patikrinimo vietoje, nors tai būtų vienintelė galimybė išsiaiškinti vietą, kurioje ji buvo prievartaujama. Tereikėjo mergaitę nuvežti į tas vietas, kur ji buvo prievartaujama, ir ji būtų paliudijusi, kur ir kas su ja taip elgėsi. Tačiau elementaraus dalyko – liudininko parodymų tikrinimo nusikaltimo vietoje – byloje atlikta nebuvo. 

Vėliau kitas prokuroras – Brunonas Maciulevičius perdavė teismui nebaigtą tirti mergaitės seksualinio priekabiavimo bylą, kurioje nebuvo įdėti net įtariamų nusikaltėlių telefoninių pokalbių išklotinių. B.Maciulevičiaus broliui Česlovui dar 2007 m. buvo iškelta byla dėl PVM grobstymo organizavimo, ir kurio byla iki šiol tyliai marina FNTT. N.Venckienė teigė, kad peržiūrėjusi visus J.Furmanavičiaus, A.Ūso, L.Stankūnaitės ir V.Naruševičienės telefonų pokalbių išklotines, ji būtų nesunkiai radusi ryšius tarp minėtų žmonių, ką taip atkakliai neigia prokurorai.

Daugiau nei šešis mėnesius generalinis prokuroras A.Valantinas žaidė slėpynes su visuomene, galiausiai pareiškęs, kad „byla keliauja į teismą“. 

Tik po kelių dienų paaiškėjo, kad į teismą „keliauja“ tik seksualinio priekabiavimo bylą, nors vyriško organo kaišiojimas penkerių metų mergaitei į burną tol, kol dėdei išbėga „kremas“ nėra joks priekabiavimas, tai prievartavimas. 

Vėliau buvo bandoma pateisinti Prezidentę Dalią Grybauskaitę, kad palikdama savo poste generalinį prokurorą Algimantą Valantiną, neva buvusi apgauta, ir kad prokuroras jai melavo, sakydamas, kad įtariamo pedofilo A.Ūso byla keliauja į teismą, tačiau nutylėdamas, kad kaltinimai pareikšti tik dėl vaiko tvirkinimo, o ne prievartavimo. 

Tačiau jeigu tai būtų tiesa, tai Prezidentė, sužinojusi apie A.Valantino melą, turėjo sukelti skandalą, ir tą pačią dieną su trenksmu ištrenkti prokurorą iš posto, kai jai rekomendavo padaryti Seimas. Nieko tokio neatsitiko, tik D.Grybauskaitė kitą savaitę pasiūlė griežtinti bausmes vaikų tvirkintojams. Tai reiškia, kad tris valandas Prezidentūroje D.Grybauskaitė ne rėmė prie sienos A.Valantiną ir jo „chuntą“ dėl pedofilijos bylos vilkinimo, bet jie visi kartu tarėsi, kaip apgauti visuomenę, kad neva pedofilijos byla baigta, ir kad kaltininkai bus nubausti.

Tiesa, vėliau, kai kilo visuomenės pasipiktinimas, D.Grybauskaite vis dėlto pakluso Seimo valiai ir atstatydino A.Valantiną, tačiau kartu nepamiršo parūpinti jam šiltos teisėjo vietelės Vilniaus 2-os apylinkės teisme. 

Dabar A.Valantinas teis kitus žmones „Lietuvos Respublikos vardu“, nors pats turi būti teisiamas už nusikaltimų prieš vaikus dangstymą. Juk tik generalinis prokuroras A.Valantinas galėjo inicijuoti operatyvines priemones prieš savo kurso draugą Joną Furmanačių, kai D.Kedys kreipėsi dėl dukros prievartavimo. Vietoj to A.Valantinas tik perdavė bylą tirti kitam prokurorui. 

Ką galėjo padaryti D.Grybauskaitė, kai Ramučio Jancevičiaus vadovaujami prokurorai taip tyčiojosi iš pedofilų aukų. Gal bent pareikalauti atsakomybės iš „nepriklausomos prokuratūros“, kuri už savo veiksmus neatsako niekaip. Tačiau to neatsitiko.  

Kodėl dar prieš mėnesį prokurorai skambino N.Venckienei, klausdami, koks advokatas atstovaus jos brolį. Ar tai reiškė, kad D.Kedys jau tada buvo sulaikytas, kankinamas, o vėliau nužudytas?

Byloje nėra įrodymų, kad F.Furmanavičių ir V.Naruševičienė nužudė D.Kedys, nes nusikaltimo liudininkai žudikus apibūdina visai ne taip, kaip atrodo D.Kedys ar jo draugas A.Žilius. Kodėl, jeigu visos teisėsaugos pajėgos buvo mestos rasti D.Kedį, o jo kūną surado švaros akcijos “ Darom“ dalyviai prieš savaitę. Galima manyti kad Kedžio kūnas buvo tyčia toje vietoje , kad būtų kuo greičiau surastas. Kodėl A.Ūsas prieš mėnesį pats savo valia atsisakė valstybės apsaugos? Gal todėl, kad galėtų veikti nieko netrukdomas? Kodėl buvusi D.Kedžio sugyventinė L. Stankūnaitė per LNK laidą “ Abipus sienos“ sakė, kad D. Kedys neva vartojo narkotikus, o laikraščiai jau rašo, kad D. Kedys mirė nuo narkotikų. Ir kodėl Kauno prokuratūros vadovas K.Betingis jau pasakė, kad D.Kedžio mirtis buvo nesmurtinė.

Labai gali būti, kad D.Kedys buvo rastas dar tada, kai prokurorai klausė, kurie advokatai jį gins, tačiau šis faktas buvo slepiamas nuo visuomenės. Kur jis buvo laikomas visą tą laiką ir kas su juo buvo daroma, mes niekada nesužinosime. Keliamos versijos, kad D.Kedys buvo kankinamas, kad iškvosti, kokius jis dar turi įrodymus dėl pedofilijos tinklo, o vėliau nužudytas. 

Gali būti, kad D.Kedžio kūnas turėjo būti palaidotas kaip neatpažintas, nes generalinio prokuroro pavaduotojas Gintaras Jasaitis jau turi tokią patirtį – būtent jo vadovaujami Kauno apygardos prokurorai palaidojo kaip neatpažintą garsų Kauno kunigą Ričardą Mikutavičių.

Bet kuriuo atveju tokioje mafijinėje valstybėje, kaip Lietuva, D.Kedys žmonių atmintyje liks kaip didvyris, nepabijojęs stoti prieš visą sistemą. Neabejoju, kad jam bus pastatytas paminklas.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));