skip to Main Content

Dalios Grybauskaitės „teismų proveržis“: apeliacija turės laukti eilėje 11 mėnesių

Kristina Sulikienė

Nors mūsų prezidentė Dalia Grybauskaitė kiekviename teisės kongrese nepaliauja girtis savo pasiekimais, trumpinant bylų išnagrinėjimo terminus, realybėje yra absoliučiai kitaip.

Paaiškėjo, jog LR CPK 62 str. dėl teismų apkrovos tiesiog negalioja. Jokių kompiuterinių bylų paskirstymų – neegzistuoja.

Byla pateko į teismą ir gulės tol, kol atsiras laisvas teisėjas.

Šiuo metu net 11-ai mėnesių teismas užimtas.

Gal Dalia Grybauskaitė man galėtų paaiškinti, tai kaip ten yra su „proveržiais teismuose“, ir tuo, jog Rusija atseit teroristinė šalis, ir ten viskas yra labai blogai.

Nekalbu apie tai, kad apylinkės teismas apeliacinio skundo priėmimo klausimą sprendė lygiai pusę metų, dar buvo vienas apeliacinis procesas dėl apylinkės teismo trukdymo pateikti apeliacinį skundą.

O dabar turi būti patenkintas – tavo apeliacija pagaliau po pusės metų priimta, lauk 11 mėnesių. Dar ir išaiškinimą raštu sakė gausiu. 

Tai kaip ten prezidente su tais proveržiais? Ir kaip „jūsų byla 11 mėnesių stovės eilėje“ atitinka „greitą ir koncentruotą teismo procesą“? Juk tai tiesioginis CPK pažeidimas. Gal dėl to buvo jėga išvaikyta Bado akcija, kuri reikalavo teismų vykdyti teisingumą? Juk teismai, pasirodo, nebeturi teisėjų. O D. Grybauskaitė galimai tingi juos skirti. Nes nuolat sprendžia Ukrainos, Rusijos, Sirijos problemas – nėra kada domėtis Lietuva. Teisėjų turi būti tiek, kad visos bylos būtų nagrinėjamos greitai ir kokybiškai.

Kreipiuosi tad į D. Grybauskaitę: suprantu, kad patarėjai jums viską meluoja, nes jūs tikite, kad teismuose viskas yra gerai. Tačiau realybė – baisi.

Jeigu laukti teisėjo reikia 11 mėnesių, tai išeina, trūksta 11-os teisėjų Vilniaus apygardos teisme.

Kas trukdo jums prezidente, tuos teisėjus paskirti? Pinigų nėra? Nustokit pirkti tuos supuvusius tankus ir kariauti pati su savimi – atsiras. 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));