skip to Main Content

 

 

 

„D. Mockaus berniukai mums atvirai sakė, kad viskas nupirkta ir suderinta su prokurorais“

 

Aurimas Drižius

 

Viešosios įstaigos „Užupio Angelo Klubas“ vadovas ir Užupio seniūnaitis Sakalas Gorodeckis „Laisvam laikraščiui“ sakė, kad jo visiškai nenustebino Seimo NSGK tyrimo metu paviešinti pokalbiai tarp Vilniaus apygardos vyr. prokuroro Ramučio Jancevičiaus ir „MG Baltic“ šefo Dariaus Mockaus. „Tie vyrai mums nuo pat pradžių komunikavo, kad visas čia nupirkta“, – sakė S.Gorodeckis. Kaip žinia, Užupio bendruomenė bandė pasipriešinti „MG Baltic“ statyboms Užupyje, kai pažeidžiant visus įstatymus toje vietoje imta statyti penkerių aukštų namus.

 

Kaip žinia, Seimo NGSK tyrimo metu buvo paviešinti VSD įrašyti R.Jancevičiaus pokalbiai su D.Mockumi. Įvyko D.Mockaus ir R.Jancevičiaus susitikimas, kurio metu buvo kalbama apie „MG Valdos“ projektą „Užupio krantinės“. 

Užupio bendruomenė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl sostinėje, Polocko g. 17, vykdytų statybų. Konfliktas tarp įmonės ir Užupio gyventojų kilo 2015-ųjų rudenį dėl „MG Valdos“ planuojamo statyti pastato aukščio. Protestuotojai teigė, kad vietoje planuojamų dviaukščių su mansardomis koncerno įmonė rengiasi statyti penkių aukštų gyvenamuosius namus. Prokurorai tuomet atsisakė kreiptis į teismą dėl vykdytų statybų. VSD dokumente cituojamas R.Jancevičius skambino į prokuratūrą ir jam pavaldiems prokurorams nurodo,, kad šiuo klausimu prokuratūroje sprendimas nebūtų priimamas be jo žinios. Kalbėdamas su D.Mockumi tuometinis prokuroras R.Jancevičius jam sakė: „(…) Paimsim, atmesim, tegu jie skundžia per teismus, teismai mus“.

 

Sakalas Gorodeckis šią situaciją „Laisvam laikraščiui“ dabar komentuoja taip : „Užupio bendruomenė nurodė visus įmanomus pažeidimus, kurie buvo padaryti derinant Polocko g. 17 esančias statybas. Šios statybos buvo skundžiamos Vilniaus prokuratūrai, viešojo intereso gynimo skyriui.  Jiems atsisakius, buvo dar sykį skundžiama generalinei prokuratūrai, taip pat viešojo intereso gynimo skyriui. Būtent šių skundų nagrinėjimo metu tikriausiai ir įvyko jūsų minėti pokalbiai tarp buvusio prokuroro ir „MG Baltic“ vadovų.  Tuo metu mes matėme situaciją, kad prokuratūra tikrai dirba ne ten, kur reikia, tačiau problema ta, kad Užupio bendruomenė nevykdo viešojo gynimo Lietuvos mastu. Formaliai Užupio bendruomenei reikėjo eiti ir skųsti teismui tuos generalinės prokuratūros sprendimus, o prokuratūra turėjo skųsti KPD ir statybų inspekcijos sprendimus derinant projektą Polocko g. 17. Tačiau pasikartosiu – Užupio bendruomenė nevykdo teisingumo Lietuvos Respublikoje, ir jeigu dabar, praėjus porai metų, paaiškėjo, kad  tie prokuratūros sprendimai nebuvo skaidrūs, tai mums kyla natūralus klausimas – ar prokuratūra pripažįsta, kad tie sprendimai buvo neskaidrūs ir ar prokuratūra atlieka vidinį tyrimą, ir rengiasi keisti tų sprendimų pasekmes?  Dar kartą pasikartosiu – Užupio bendruomenė nėra Lietuvos prezidento kanceliarija, kuri skiria generalinį prokurorą, ir mes negalima trinktelėti į stalą, ir pareikalauti, kad įstatymai būtų vykdomi“.

Paklaustas, ar nustebo, išgirdęs tokius R.Jancevičiaus ir D.Mockaus pokalbius, S.Gorodeckis atsakė : „Nieko mes nenustebome, nes viskas buvo aišku iš pat pradžių. Tie jūsų minėti vyrai tiesiai šviesiai mums komunikuodavo : „viską mes galime čia nupirkti ir supirkti“. Todėl aš noriu paklausti – ar generalinė prokuratūra, paaiškėjus šiems faktams, atlieka vidinį tyrimą dėl savo sprendimo panaikinimo. Jeigu jie išdrįstų tai padaryti, tai valstybę ištiktų šokas, nes reikėtų daryti daugelio sprendimų restituciją ir sodinti kelis prokurorus už tai, kad jie nedirbo savo darbo“.

  

 

 

 

Polocko 17 pastatyti penkių aukštų pastatai

„Jie čia stato gal dešimt metų, per tą laiką jie sugadino gyvenimą visiems aplinkiniams gyventojams, padarė šiukšlyną. Pagal Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamentą leidžiama statyba yra du aukštai su mansarda, per visas perturbacijas prieš krizę jie gavo vieną statybos leidimą, paskui kitą. Dabar matome, kad jie stato daugiau nei galėtų pagal Reglamentą, tačiau pagal popierius viskas yra teisėta“, – prieš porą metų spaudai sakė S. Gorodeckis.

  

 

 

Iš tiesų statybose minėtame sklype prasidėjo dar prieš nekilnojamojo turto krizę 2007 m., tačiau per ekonomikos nuosmukį buvo sustojusios.

„Yra susiklosčiusi tokia paradoksali situacija, kad jeigu jau yra statybos leidimas, visi bijo sukti ratą atgalios, nes tada reikia su teismais kariauti ir teisiniu būdu tuos dalykus stabdyti. Jau žmonės buvo susitaikę su tuo, kas vyksta sklype, bet pamatė, kas iškilo, todėl vėl kyla nauja žmonių pasipiktinimo banga. Dabar mes matome vieną keturių aukštų su mansarda pastatą“, – teigė seniūnaitis, pridūręs, kad jam įtarimų kelia ir palėpės tūris.

„Verslininkai įsivaizduoja, kad galima gauti didesnę pelno maržą, statybų intensyvumą mes matome, tačiau visi pamiršta, kad tai yra Senamiesčio teritorija, kurioje yra visai kitas reglamentas. Vystytojai susikusia sau maržos lūkesčius, o paskui įsižeidę sako, kodėl jiems nustato ribojimus“, – kalbėjo S. Gorodeckis.

 

Ramutis Jancevičius atvirai grasina: „jis padėjo bent 50 Seimo narių, jeigu jam bus iškelta baudžiamoji byla, tai jis nusitems į kalėjimą ir pusę Seimo“

 

Rašytojas“ ir eksprokuroras Ramutis Jancevičius per daug nesijaudina – jis davė interviu „Lietuvos ryto“ televizijai, kuriame aiškiai ėmė šantažuoti Seimą.

R.Jancevičius sakė: „ Ten, kur aš dirbau. Ten susidėlios ir kitokių dalykų. Ten bus ir daugiau politikų pavardžių, jų veiksmai, žingsniai. Aš net kartais sau užduodu klausimą: jeigu nueičiau į Seimo tribūną ir paklausčiau Seimo narių: tegul atsistoja tie, kurie neturėjo man prašymo ar pageidavimo. Pasakyčiau, gal maždaug koks 50 ir atsistotų. Klausimas yra ne ko prašoma, o ką tu padarei. Ar tavo ir tavo kolegų, pavaldinių sprendimai, kurie buvo priimti, atitiko galiojančios teisės aktus ir buvo teisingi. Tada būtų galima kalbėti. Kaip ir iš pastarųjų Seimo išvadų. Aš tiesiog tylėjau ir nenoriu plėtoti tos temos. Kai pakilo tokia banga, atrodė, tiek išlįs, o išvadoje liko, kad mano atžvilgiu buvo daromas siekis paveikti. Bet patikrinti visi sprendimai – teisėti, pagrįsti ir nekelia niekam abejonių. Vadinasi, manęs nepaveikė. Gyvenimas taip susidėlioja, aš šiandien matau daug netiesos, kitokių dalykų, bet tiesiog nutariau patylėti ir neplėtoti tos temos. Ko gero, ir teismuose susitiksime su kai kuriais asmenimis“.

 

 

Dar vienas įdomus pastebėjimas iš eksprokuroro postringavimų. Jis postringavo, kad Garliavoje buvo ruošiamas valstybinis perversmas ir kad jis neva labai įsižeidė ant prezidentės , kad ji iki šiol nepareiškė užuojautos teisėjo Furmonavičiaus giminėms. Taip ,tai tas pats Jancevičius, kuris pedofilijos įkarštyje sakė, jog pakankamai turi įrodymų, kad pareikšti Laimai Stankūnaitei kaltinimus, tačiau vėliau nutilo….. Tas pats Jancevičius, kuris netyrė pedofilijos žmogžudysčių…… Moterį , ginusią mergaitę nuo pedofilų apkaltinti net valstybiniu perversmu ir uždaryti ją į narvą tokiems jancevičiams yra šimtą kartų paprasčiau , nei ištirti žmogžudystes ir paslėpti Stankūnaitę su mergaite. 

„Vargšas dvasios ubage este Jancevičiau su visais pūliniais kryževičiais ir šedbarais“, – konstatavo vienas šio interviu komentatorius 

  

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));