skip to Main Content

D.Grybauskaitė vadovauja visoms STT operacijoms – ar E.Pašilis išdrįs kelti jai bylą už politikų pokalbių paviešinimą?

Aurimas Drižius

Bevaikė prezidentė nusifotografavo su visa gražia E.Pašilio šeima – ar tai reiškia, kad jis ir D.Grybauskaitė draugauja šeimomis, ir kaip tada gen. prokurorui išilikti principingam, tiriant D.Grybauskaitės nusikaltimus?

 

Vakar premjeras A.Butkevičius, kuris prieš porą metų sąmoningai užleido prezidento postą Daliai Grybauskaitė, pranešė, kad tai Dalia Grybauskaitė nusprendė paskelbti visus STT įrašytos politikų pokalbius dėl vadinamojo „Druskininkų skandalo“.

Tai paskelbė pas A.Butkevičius, kuris prisipažino, kad pati prezidentė jam pasakė, kad žinojo, kad  pokalbių stenogramos iš ikiteisminio tyrimo dėl kurortų zonų panaikinimo bus paviešintos.

„Džiaugiuosi, kad teisėsaugos institucijos gerai atliko šį tyrimą ir priėmė teisingą sprendimą. Kol dar buvo nebaigtas ikiteisminis tyrimas, man buvo pasakyta, kad jis greičiausiai bus nutrauktas ir pokalbių išklotinės bus paskelbtos viešai“, – pirmadienį Lietuvos televizijos laidoje „Dėmesio centre“ premjeras sakė apie teisėsaugos nutrauktą tyrimą dėl atitinkamo Vyriausybės nutarimo priėmimo.

Perklaustas, ar planus paviešinti stenogramas jis sužinojo iš prezidentės, A.Butkevičius atsakė teigiamai. „Taip ji man pasakė“, – į klausimą, ar prezidentė žinojo, kad pokalbiai bus paviešinti dar prieš juos paskelbiant, atsakė premjeras.

Toks premjero paskelbimas stato į nepavydėtiną padėtį naująjį generalinį prokurorą E.Pašilį, kuris dar vakar TV laidoje „Teisė nežinoti“ prisipažino dar galvojantis, ar reikia pradėti ikiteisminį tyrimą dėl minėto pokalbių išviešinimo. Tai E.Pašilis sakė matyt dar nežinodamas, kad pat D.Grybauskaitė prisipažino, kad tai ji nurodė STT paskelbti minėtus pokalbius tam, kad sukompromituotų valdančiąją koaliciją. Dabar generaliniam prokurorui iškilo dilema – jeigu jis bus principingas ir kels bylą už ikiteisminio tyrimo duomenų paviešinimą (pirmą kartą jie atsirado prezidentiniame portale www.15min.lt), tai iš karto supras, kad šio nusikaltimo vykdytojų reikės ieškotis Daukanto aikštėje. Todėl suprantama, kad joks tyrimas neįmanomas.

E.Pašilis sakė: „prokuratūra priims sprendimą dėl pačių pokalbių paviešinimo teisėtumo – manau, kad ir visuomenėje pagrįstai keliamas klausimas dėl tokio dalyko teisėtumo“.

 

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/96044/teise_zinoti

Kartu komentuodamas socialdemokratų praėjusios savaitės pareiškimą, kad prezidentė D.Grybauskaitė Vyriausybei daro spaudimą, A.Butkevičius tvirtino, kad „vos pradėjus dirbti prasidėjo blogos informacijos skleidimas apie šią Vyriausybę netgi už Lietuvos ribų“.

„Pirmas didžiulis smūgis man buvo, kai tapęs premjeru nuvykau pirmojo vizito į Latviją. Latvijos prezidentas man iškart sakė gavęs informacijos iš mūsų Prezidentūros, kad Vyriausybė yra korumpuota“, – kalbėjo premjeras.

Pasak A.Butkevičiaus, ta pati situacija pasikartojo ir kelionės į Estiją metu, o klausimų dėl korupcijos teko sulaukti ir viešint Vokietijoje, iš kanclerės Angelos Merkel.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));