skip to Main Content
D.Grybauskaitė nugalėjo korupciją ne tik Lietuvoje, bet ir Ukrainoje – ten policija atvirai plėšikauja

 

 

Ukraina vaduojasi ne tik iš agresijos, bet ir iš korupcijos

Pirmadienis, gruodžio 12 d. (Kijevas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kijeve susitiko su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Šalių vadovai pirmininkavo devintajam Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdžiui, kuriame aptarta Ukrainos europinė integracija, saugumo padėtis šalyje, dvišalių santykių stiprinimas. Prezidentės teigimu, mūsų šalių bendradarbiavimas nepavaldus geopolitiniams vėjams – Lietuva visada buvo ir bus su Ukrainos žmonėmis, nuosekliai remdama europietišką Ukrainos kelią.

Minint Lietuvos ir Ukrainos diplomatinių santykių 25-metį, Prezidentai paskelbė bendrą politinę deklaraciją ir pasirašė strateginio bendradarbiavimo gaires 2017–2018 metams. Net ir karo sąlygomis Ukrainai pavyko įgyvendinti beviziam režimui su ES būtinas sąlygas ir kitąmet Ukrainos žmonės jau galės laisvai keliauti po Europą. Lietuva tvirtai pasisako  ir už kuo spartesnį ES Asociacijos sutarties ratifikavimą bei sankcijų Rusijai tęsimą, kol nebus pilnai įgyvendinti Minsko susitarimai.

Ukrainos žurnalistas Anatolijus Šarij, kuriam Lietuva yra suteikusi politinio pabėgėlio statusą, ta proga prisiminė neseną incidentą Ukrainoje, kai Ukrainos policijos pareigūnai atvirai plėšė gyvenamąjį namą, ir dėl suveikusios signalizacijos atvažiavę apsaugininkai juos ėmė gaudyti. Įvyko susišaudymas tarp „teisėsaugos“ pareigūnų ir apsaugininkų, žuvo 5 žmonės. Itin įdomu, kaip tokį banditizmą pateikia delfiai:

http://www.delfi.lt/news/daily/world/tragiska-atsitiktinumu-grandine-prie-kijevo-per-susisaudyma-zuvo-6-pareigunai.d?id=73064016

 

{youtube}xwIfeXbghSU{/youtube}

 

 

„Ukraina per pastaruosius dvejus metus padarė daugiau reformų nei per du dešimtmečius, tačiau spartesnę europinę integraciją ir valstybės raidą stabdo ne tik karas, bet ir korupcija. Ir politikai, ir verslininkai turi suprasti, kad šalies ateitis yra svarbesnė negu asmeninė gerovė“, – sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Prezidentės teigimu, Lietuvos ekspertai padeda Ukrainai įvairiose srityse, esame pasirengę pasidalinti su ukrainiečiais ir kovos su korupcija patirtimi.

 

Ukraina jau sukūrė kovai su korupcija reikalingas institucijas, pradėjo turto ir pajamų deklaravimą, teismų, valstybės tarnybos, gynybos reformas, stiprina energetinę nepriklausomybę, gerina sąlygas verslui. Tačiau visuomenės nusivylimą vis dar kelia neteisėto praturtėjimo atvejai, korumpuoti teismai, neskaidrus ir politizuotas energetikos sektorius, skaidrių užsienio investicijų stoka.

 

Pirmosios politikų ir teisėjų turto ir pajamų deklaracijos Ukrainoje atskleidė didelį neteisėto praturtėjimo mastą – vien Aukščiausiosios Rados narių deklaruotos santaupos grynaisiais siekia beveik 0,5 mlrd. JAV dolerių. Tačiau Ukraina jau pradėjo pirmuosius ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto praturtėjimo, vengdami deklaravimo, daug korumpuotų teisėjų neteko darbo.

 

Skaidraus verslo svarbą Prezidentė akcentuos  Kijeve rengiamame Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forume, kuriame dalyvaus 200 verslininkų iš abiejų šalių. Ukraina yra svarbi Lietuvos ekonominė partnerė. Pernai mūsų šalių prekybos apyvarta siekė 840 mln. eurų.

Neseniai apie Grybauskaitės draugus Ukrainoje rašė ir Didžiosios Britanijos spauda:

THE INDEPENDENT: pilni krepšiai grynųjų ir sąmokslas nuversti premjerą

 19

 

Paskelbta: 2016-12-06 09:17 Autorius: ekspertai.eu

2016 m. gruodžio 2 d. dienraštyje The Independent pasirodžiusi publikacija čia išverstu pavadinimu daug kam galėjo pasirodyti kaip provokaciją prieš laisvą ir nepriklausomą Ukrainą, nupirkta V. Putino ir pan. Lietuvoje ši tema tiek valstybinės žiniasklaidos tiek ir nepriklausomos žiniakslaidos kol kas laikoma tabu. Pažvelkime, kas rašoma minėtame straipsnyje.

Aukščiausia Ukrainos valdžia, kurios vyriausybė gavo milijardus dolerių tarptautinės paramos nuo Viktoro Janukovyčiaus nuvertimo, buvo apkaltinta didžiule politine ir finansine korupcija.

Provakarietiško prezidento Petro Porošenko biuras stengiasi neigti kaltinimus, kuriuos pareiškė buvęs parlamentaras Aleksandras Oniščenka.

Jis taip pat pasakojo, kad deputatu Ukrainos Radoje jam buvo pasiūlyta tapti susimokėjus 6 mln. kyšį.

Papasakojo ir tai, kaip aukšto vyriausybės nario buvo paprašytas suorganizuota kampaniją prieš premjerą Arsenijų Jaceniuką už 3 mln. dolerių per mėnesį. Ši kampanija truko 10 mėnesių. Tikslas buvo pasiektas: 2016 m. balandį A. Jaceniukas, kritus jo populiarumui, atsistatydino. Nužudžiau jį per metus, prisipažino A. Oniščenka: A. Jaceniuko reitingas per metus išties krito nuo 30 procentų iki 1 procento.

Už 50 dolerių į netikrus mitingus būdavo sukviečiami žmonės, neva nepatenkinti premjeru A. Jaceniuku.

Pagal korupcijos rodiklį Ukraina yra 130-oje vietoje iš 168.

A. Oniščenka pasakojo, kad kyšiai būdavo mokami grivinomis, taigi specialiu liftu reikėdavo tempti penkis šešis krepšius.

Birželio 16 d. su motina Inesa A. Oniščenka paliko Ukrainą, apsigyveno Londone. Jiems išduoti Ukrainos valdžios arešto orderiai. Keli įtariami sąmokslininkai suimti.

Šaltinisindependent.co.uk

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: DOVILĖ DILDAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTO KANCELIARIJA

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));