skip to Main Content

„Carlsberg Group“ paskelbė apie ambicingus pertvarkos planus, kuriuos įgyvendins ir Lietuvoje

Tarptautinė alaus gamintoja „Carlsberg Group“ pristatė ambicingą aplinkos tausojimo ir socialinės atsakomybės programą „Kartu link NULIO“ (angl. Together Towards ZERO). Joje numatyta iki 2022 m. naudoti vien tik iš atsinaujinančių šaltinių gautą energiją ir iki 2030 m. pasiekti nulinę anglies dvideginio emisiją į aplinką bei perpus sumažinti sunaudojamo vandens kiekį. Užsibrėžti tikslai bus įgyvendinami visose įmonių grupės alaus daryklose, taip pat ir bendrovėje „Švyturys-Utenos alus“, kuri priklauso „Carlsberg Group“.

 

Pristatydamas programą Cees’tas Hartas, „Carlsberg Group“ vadovas, teigė, kad globalūs iššūkiai, tokie kaip klimato kaita ir vandens trūkumas, reikalauja bendrų pastangų. Įmonių grupės pristatyta programa nustatys naujus aplinkos tausojimo standartus, paremtus moksliniais duomenimis ir tvaria partneryste pramonei.

 

„Mes įsipareigojame iki 2030 m. pasiekti nulinį anglies dvideginio išmetimą ir perpus sumažinti sunaudojamo vandens kiekį mūsų alaus daryklose. Iki 2022 m. pakeisime naudojamus energijos šaltinius ir naudosime tik atsinaujinančiuosius, taip pat bendradarbiaudami su partneriais apsaugosime vandens išteklius vietovėse, kur jaučiamas vandens trūkumas. Esu tikras, kad siekiant šių tikslų bus sukurti efektyvūs patobulinimai, rizikos valdymo įrankiai, o verslas, siekdamas harmonijos su vietos bendruomenėmis ir aplinka, taps dar lankstesnis“, – sako C. Hartas.

 

Pasak Rolando Viršilo, bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ vadovo, paskelbta programa yra itin ambicinga, nes joje užsibrėžti tikslai netgi viršija tuos, kurie yra numatyti Paryžiaus susitarime dėl klimato kaitos.

 

„Klimato kaita – tai ne ta problema, nuo kurios galima pasislėpti tiesiog uždarant sienas ar kitaip atsiribojant. Permainos dėl klimato kaitos yra globalios, todėl ir sprendimai turi būti veiksmingi pasauliniu mastu. Džiaugiuosi, kad priklausome tarptautinei grupei, kuri nebijo imtis lyderio vaidmens ir diegti aukštesnius standartus nei reikalaujama“, – sako R.  Viršilas.

 

Programa „Kartu link NULIO“ susideda iš keturių pagrindinių siekių, kurie bus įgyvendinami atskirais etapais. Tai – NULINĖ anglies dioksido emisija, NULINIS vandens švaistymas, NULINIS neatsakingas alkoholio vartojimas ir NULINĖ nelaimingų atsitikimų skaičius darbe. „Carlsberg Group“ paskelbta programa bus įgyvendinama visose rinkose, kur veikia grupės įmonės, tad permainos neaplenks ir Lietuvos.

 

Pasak R. Viršilo, pakeitimai bus įgyvendinami gamybos procese, taip pat paveiks santykius su tiekėjais bei partneriais. Kartu išaugs dėmesys įmonės vidinei kultūrai, jos vaidmeniui visuomenėje. 

 

„Švyturio“ alaus gamykloje Klaipėdoje ir „Utenos“ alaus gamykloje Utenoje iki 2022 m. naudosime energiją, išgaunamą tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių, kad jau iki to laiko perpus sumažintume išmetamo anglies dvideginio kiekį. Galutinis tikslas yra 2030 m. pasiekti nulinę anglies dvideginio emisiją“, – pasakoja „Švyturio-Utenos“ alaus generalinis direktorius.

 

Siekiant nulinės anglies dioksido emisijos, iki 2022 m. numatyta nebenaudoti iš anglies gaunamos energijos ir 15 proc. sumažinti aluje esančio anglies dvideginio kiekį (galutinis tikslas 2030 m. – 30 proc.). Taip pat 100 proc. sumažinti poveikį klimato kaitai šaldymo proceso metu bei bendradarbiauti su tiekėjais, siekiant jiems padėti sumažinti anglies dvideginio emisiją.

 

Dar vienas programoje numatytas tikslas – iki 2030 m. vandens sunaudojimą sumažinti 50 proc.

 

„Pasaulyje yra ne vienas regionas, kuriame vandens trūkumas yra kritinis, taigi ne veltui vanduo yra netgi vadinamas „naujuoju auksu“. Mums pasisekė labiau, nes Lietuva garsėja gausiais kokybiško vandens ištekliais, tačiau tai nereiškia, kad jį galima beatodairiškai naudoti. Dėl šios priežasties gamybą pertvarkysime taip, kad iki 2022 m. vandens sunaudojimą sumažintume ketvirtadaliu, o iki 2030 m. – ir perpus“, – sako R. Viršilas. Regionuose, kur jaučiamas vandens trūkumas, „Carlsberg Group“ bendradarbiaus išsaugant vandens atsargas, taip pat vertins alaus daryklų, veikiančių tose vietovėse, veiklą.

 

Įgyvendinant trečiąjį tikslą, kuriuo bus siekiama skatinanti atsakingą alkoholio vartojimą, iki  2022 m. bus sudaryta galimybė vartotojams rinktis nealkoholinį alų visur, kur prekiaujama „Švyturio-Utenos alaus“ produkcija. Taip pat, pasak R. Viršilo, ant visų pakuočių atsiras priminimai apie atsakingą vartojimą, bus įgyvendinamos ir švietimo programos, skirtos atsakingam gėrimų vartojimui.

 

Ketvirtas programos tikslas – nulinis nelaimingų atsitikimų skaičius darbe. Siekiant šio tikslo, dar didesnis dėmesys bus skiriamas darbuotojų sveikatai. Be to, diegiant įvairias saugumo priemones ir didinant gamybos proceso saugumą, bus siekiama nuosekliai mažinti galimų nelaimingų atsitikimų skaičių darbo vietoje. Tikslas – iki 2030 m. pasiekti nulinį nelaimingų atsitikimų darbe skaičių.

 

Programą „Kartu link NULIO“, remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, „Carlsberg Group“ parengė kartu su pasaulyje pripažintais ekspertais. Ši aplinkos tausojimo ir socialinės atsakomybės programa atitinka Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi tikslus ir numato dar ambicingesnį anglies dioksido mažinimą nei buvo numatyta Paryžiaus susitarime dėl klimato kaitos.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: – -, UAB „VIP VIEŠOSIOS INFORMACIJOS PARTNERIAI“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));