skip to Main Content

Buvo suplanuota suimti Neringą Venckienę dar Seime

Leonas Merkevičius

Balandžio 9-ąją sukanka lygiai penkeri metai nuo Juodojo antradienio, kai 80-ties Seimo narių rankomis buvo suduotas smūgis visuomenės viltims gyventi valstybėje be melo. Nors Valstybės institucinėmis galiomis laisvai disponuojančiai gaujai savo planų (aiškėja, kad buvo suplanuota suimti Neringą Venckienę dar Seimo rūmuose) iki galo įgyvendinti nepavyko, parlamentarei balsavimo išvakarėse išvykus iš šalies, intensyvus spaudimas Seimo nariams davė vaisių: dauguma balsavo už susidorojimą su kolege.

 

Kad galėtų apsidrausti nuo atsakomybės už žinomo nusikaltimo slėpimą (… aš nieko nežinojau, nemačiau, negirdėjau…), Seimo nariai sutiko su prokurorės Ninos „argumentu“, kad „vėšinti infarmacija ape nipilnamiati absoliučai nigalima“. Argumentui paremti prokurorė Nina dar pateikė citatą iš LAT nutarties (byloje, kuri su jokiais nepilnamečiais NESUSIJUSI, ir kurioje žurnalistas A.Drižius dargi buvo IŠTEISINTAS dėl ikiteisminio tyrimo medžiagos paviešinimo savo laikraštyje!).

 

Prokurorei Ninai pritarė ir Generalinis prokuroras D.Valys, TV laidoje, kartu su dar dviem prokurorais, tautai išaiškinęs žodžio „viešinti“ reikšmę, kartu pasišaipydamas iš vaizdo medžiagos reikalaujančių Seimo narių, esą jie patys priima įstatymus, o po to reikalauja prokurorų juos laužyti. Anot D.Valio, žodis „viešinti“ reiškia informacijos perdavimą bent vienam trečiajam asmeniui.

 

Dauguma parlamentarų rimtu veidu suvirškino prokurorų jiems patiektus išvežiojimus, kaip ir prokurorės Ninos aiškinimus, kad jei komisijos dėl N.Venckienės teisinės neliečiamybės panaikinimo nariai, turintys teisę dirbti su slapta informacija, susipažins su vaizdais iš Deimantės Kedytės eliminavimo operacijos, bus pažeisti vaiko interesai.

 

Tiesa, net ir iš Juodosios aštuoniasdešimtinės tarpo buvo balsų, atvirai siūliusių D.Valiui sugalvoti ne tokią juokingą dingstį neteikti medžiagos (R.Šimašius). O kai kurie jų teigė visuomet balsuoją už neliečiamybės panaikinimą (V.Gailius). Bet gal tuomet turėtų teikti įstatymą, panaikinantį teisinės neliečiamybės institutą apskritai?

 

Vaizdo įraše matome, kaip po pergalingo balsavimo Seimo koridoriais blaškosi A.Ūso palydovas Anapilin R. Šimašius su spalvinga bendrininkų kompanija. Verta žiūrėti:

 

{youtube}UTZ_aVoXhlY{/youtube}

 

Šiame filmuke užfiksuota, kaip po to, kai Seime įvyko balsavimas dėl teisinės neliečiamybės atėmimo iš Neringos Venckienės, Seimo koridoriuje Liberalų Sąjungos frakcijos nariai Dalia Kuodytė ir Remigijus Šimašius šiltai ir intymiai bendrauja su keletu nevienareikšmiškos reputacijos asmenų. Šimašius, pamatės kamerą pasprunka.

 

Kuodytė ir Šimašius šiame video itin šiltai bendrauja su Andriaus Ūso pusbroliu Vytautu Ūsu, jo sugyventine Kristina, ir Mariumi Kuprevičiumi. Pastarasis tam tikruose visuomenės sluoksniuose geriau žinomas Egzotinio Debilo pravarde, o budėję Garliavoje jį laiko provokatoriumi ir VSD kurmiu. Kuodytė nuoširdžiai dėkoja visai šiai kompanijai, o po to klausia Vytauto Ūso, ar jis gali jai skirti keletą minučių, po to su juo nueina prie lifto. 

 

Prieš šį švelnų bendravimą,vykstant Venckienės neliečiamybės atėmimo svarstymui, Kuprevičius, Ūsas ir jo Kristina Seimo balkone bandė plojimais imituoti neliečiamybės atėmimo palaikymą.

 

Visiems, sekantiems pedofilijos bylos istoriją yra žinomas Vytauto Ūso ir Mariaus Kuprevičiaus angažuotumas. Iš šio filmuko puikiai matyti, kad Dalia Kuodytė ir Remigijus Šimašius ne tik artimai bendrauja su Ūsu ir Kuprevičiumi, bet ir ne mažiau už juos angažuoti Venckienę sudoroti.

 

Kyla klausimas: kas sieja Kuodytę, Šimašių, Vytautą Ūsą ir Marių Kuprevičių? Ir kaip toks angažuotas ir nusistatęs prieš Venckienę asmuo kaip Kuodytė gali būti komisijos, sudarytos ištirti ar pagrįstas prokuratūros kreipimasis atimti iš Venckienės teisinę neliečiamybę, nariu?

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));