skip to Main Content

Moksleiviai po apsilankymo „Independence“ laive: tai buvo įdomiausia ekskursija per 12 metų

 

Laivas, kurio ilgis tolygus 3 futbolo aikštėms ir kurio talpykloms užpildyti vandeniu reikėtų beveik 69 olimpinių baseinų, – tokiame ketvirtadienį apsilankė Siesikų gimnazijos dvyliktokai. Šis laivas – tai suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas „Independence“, o labai retą galimybę jame apsilankyti gimnazistai gavo laimėję AB „Klaipėdos nafta“ (KN) surengtą filmukų konkursą „Independence: kodėl man svarbi energetinė laisvė“.    

Į Klaipėdą atvykę moksleiviai ne tik sužinojo įdomių faktų apie SGD terminalą, bet ir iš KN generalinio direktoriaus Mindaugo Jusiaus išgirdo apie įmonės veiklą bei profesijas, kurios paklausiausios bendrovėje. Per ekskursiją laive moksleiviams buvo išsamiai paaiškinta, kaip į terminalą perkraunamos SGD, jie savo akimis pamatė, kur ir kaip valdomi laive vykstantys darbai, pasižvalgė nuo „Independence“ denių ir netgi turėjo galimybę pasėdėti kapitono kėdėje.

Po apsilankymo laive „Independence“ įspūdžiais dalijęsi jaunuoliai pastebėjo, kad tai buvo bene įdomiausia jų ekskursija per 12 metų.

„Mane sužavėjo „Independence“ įgulos darbas. Nors laive kol kas nedirba nė vienas lietuvis, norėčiau ateityje ten dirbti“, – po ekskursijos neslėpė Žaneta Jakučiūnaitė.

Jos sesė dvynė Odeta pridūrė: „Labai džiaugiausi, kai laimėjome šį konkursą. Tikėjausi, kad ekskursija bus įdomi, bet negalvojau, kad laivas paliks tiek daug įspūdžių! Niekada neužmiršiu šios ekskursijos!“

Livetą Grybovaitę nustebino draugiškas ir šiltas KN darbuotojų sutikimas ir bendravimas: „Vis dar negaliu patikėti, kad pietavome prie vieno stalo su „Klaipėdos naftos“ generaliniu direktoriumi.“

O Rokas Stankevičius teigė pagaliau sužinojęs atsakymą į seniai iškilusį klausimą: „Man visada kilo klausimas, kodėl SGD terminalas pastatytas kaip laivas, ar nebūtų paprasčiau, jei tiesiog krantinėje stovėtų pastatas. Šios ekskursijos metu pagaliau gavau atsakymą į šį klausimą.“

KN konkurse, kuris buvo skirtas 11–12 klasių mokiniams, Ukmergės r. Siesikų gimnazijos moksleiviai nugalėjo sukūrę filmuką „Independence jėga!“. Jį komisija įvertino 96 balais iš 100 galimų.

Nugalėtojų filmuką galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/watch?v=UPKTSPY8XN8&list=PLEbWF5QX2OjOM9rtSTCPOncCjQ0pEdPBB&index=6&t=0s

Kaip pasakoja komandą kuravusi lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kuliavaitė, jos mokiniams dalyvauti video darbų konkursuose – ne naujiena: „Filmuotis, montuoti, kurti jiems patinka. Mokiniai yra dalyvavę ne viename konkurse, tačiau dažniausiai likdavo antri ar treti. Šį kartą taip pat visi entuziastingai ėmėsi kūrybinio darbo, vos pristačiau „Klaipėdos naftos“ komandos atsiųstą temą. Moksleiviai prisiminė „Independence“ svarbą, apsvarstė, kad šaliai priklausyti nuo „Gazprom“ būtų rizikinga, net pavojinga.“

Pasak mokytojos, klasėje esančios dvynės sesės patvirtino, kad net ir artimiems žmonėms tenka susipykti, todėl iš tiesų labai svarbu būti nepriklausomam. „Taip gimė pagrindinė filmuko idėja – per seserų dvynių kasdienybės vaizdavimą perteikti energetinės laisvės idėją“, – idėjos įgyvendinimu dalijosi mokytoja R. Kuliavaitė.

Antrąją vietą konkurse užėmė Kėdainių r. Akademijos gimnazijos vienuoliktokai (82 balai), trečioji vieta atiteko vienuoliktokams iš Šilutės Vydūno gimnazijos (81 balas).

Labiausiai patikusį filmuką rinko ir visi KN darbuotojai. Daugiausiai jų simpatijų sulaukė Kėdainių r. Akademijos gimnazijos vienuoliktokų kūrinys, tad šiai komandai atiteks specialusis prizas – suvenyrinis „Independence“ laivo modelis.

Visos trys prizines vietas užėmusios komandos apdovanotos atminimo apyrankėmis su konkurso žyma Independence.

Prizines vietas laimėjusius filmukus žiūrėkite čia:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLEbWF5QX2OjO4qle6JsBoNOVXaoiIWH2e

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));