skip to Main Content

Balsavimo subtilybės LR Seime dėl įstatymo, kuriuo norėta įteisinti susidorojimą su žmonėmis, atskleidusiais bet kokias uždarų teismo posėdžių detales, netgi nutartis.

neteisingumas

Baudžiamojo kodekso 247 str. yra toks:

„247 straipsnis. Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo

Tas, kas iki bylos nagrinėjimo teisiamajame posėdyje be šią bylą tiriančio teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno leidimo atskleidė ikiteisminio tyrimo duomenis, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.”

Šį straipsnį ketinta papildyti tokiu tekstu:

„2471 straipsnis. Teismo bylos medžiagos ar jos dalies atskleidimas arba viešas paskelbimas

1. Tas, kas atskleidė arba viešai paskelbė neviešame (uždarame) teismo posėdyje nagrinėjamos ar išnagrinėtos bylos medžiagą ar jos dalį arba viešame teismo posėdyje išnagrinėtos bylos medžiagą ar jos dalį, kurią teismas nustatė, kad yra nevieša, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

2. Už šiame straipsnyje numatytas veikas atsako ir juridinis asmuo.”

Palyginkite du balsavimus LR Seime dėl to paties dokumento, pateikto Seimui 2015 m. gruodyje Seimo nario Juliaus Sabatausko vadovaujamo teisės ir teisėtvarkos komiteto.

2016 04 14 balsavimas. Įstatymas priimtas

Balsavimas po prezidentės Dalios Grybauskaitės veto:

2016 05 05 balsavimas. Įstatymas atmestas

Posėdžio, kuriuo atmesta šio represinio diktatūriško įstatymo, vaizdo įrašas: LRS 2016 05 05 Vakarinio posėdžio ištrauka

Vienintelis Seimo narys Jonas Varkala, politinės partijos „Drąsos kelias” pirmininkas buvo nuoseklus. Ir Jam pritarė netgi Lietuvos Respublikos Prezidentė.

Labai keista „Tvarkos ir teisingumo” atstovo Petro Gražulio pozicija. Kalbėdamas apie  „Stankūnaitės dukrą” (kaip jis pats sakė) šis Seimo narys kažkaip keistai susipainiojo.

Drąsos kelias inf.

 
 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));