skip to Main Content

Aurimas Drižius laimėjo dar vieną bylą prieš Alvydą Sadecką

Kristina Sulikienė

Jau turbūt atsibodo skaityti apie Aurimo Drižiaus ir Alvydo Sadecko dešimtmečio kovą.

Nes visą laiką tas pats: Alvydas Sadeckas įrodinėja, kad Aurimas Drižius jį be paliovios persekioja ir šmeižia, o Aurimas Drižius ginasi, ir teigia, jog tai yra spaudos darbas.

Pernai metais Vilniaus miesto apylinkės teismas iš dalies tenkino Alvydo Sadecko ieškinį, ir priteisė jam 5600 eurų neturtinės žalos atlyginimo, dėl tariamai jo, neviešo asmens, tariamo nepagarbaus atvaizdo publikavimo.

Negelbėjo Aurimo Drižiaus prašymas ištirti, jog nuotraukos darytos Lietuvos Respublikos Seime, ir patalpintos lrs.lt svetainėje. Daugelyje bylų Lietuvos teismai kurti ir akli, jeigu kreipiasi Alvydas Sadeckas.

Iš esmės man, kaip jau dešimtmetį praktikuojančiai teisininkei, malonu buvo gauti šiandien Vilniaus apygardos teismo sprendimą šioje byloje, sprendimas rugsėjo 13 dienos, Nr. 2A-603-580/2016, iš kurio matyti, jog mano surašytas apeliacinis skundas buvo tenkintas visiškai. Tai nėra pirma mano laimėta byla – tiesiog aš per daug nesigiriu, kai kolegos – nekolegos advokatai nuolat giriasi, jog tik jie sugeba laimėti bylas. Aš dirbu.

Tiesa, teismai vadovaujasi kažkokia nauja LAT praktika, ir juristams išleistų pinigų nepripažįsta bylinėjimo išlaidomis. Tačiau – aš vykdau VMI registruotą veiklą, Aurimas Drižius mokėjo oficialiai, ir tai buvo būtinos išlaidos. Keista, jog teismams gali nurodinėti advokatų monopolinis klaninis susivienijimas. Kuriame Aurimas Drižius negalėjo gauti pigių ir kokybiškų paslaugų: nes apeliacinis skundas kainuoja nuo 600 eurų. Ir nebūtinai jis būtų buvęs gerai surašytas. Kalba ėjo apie 8000 eurų ieškinį…

Pažinodama Aurimą Drižių, ir žinodama, kiek bylų su Alvydu Sadecku jis turi, pasistengiau surašyti taip, kad jis laimėtų.

Teismas ir užsikabino už esminių mano nurodytų momentų: kad Alvydas Sadeckas yra viešasis asmuo, be to, visada vaizduojamas pagarbiai ir dalykiškai. 

„Laisvas laikraštis“ nesityčioja iš asmenų, kurių viešąją veiklą kritikuoja.

Teismas be kita ko pažymėjo, jog atmestini ieškinio argumentai, kuriuose grindžiama, kad Aurimas Drižius šmeižia Alvydą Sadecką. Teismas nurodė, jog visose tose bylose Aurimas Drižius buvo išteisintas.

Tikėkimės, jog dar vienas Aurimo Drižiaus laimėjimas prieš Alvydą Sadecką parodys jam, jog užtenka beprasmiškai bylinėtis vien dėl to, kad kadaise „Laisvame laikraštyje“ buvo paviešintos valstybės įmonės perleidimo Rusijos kapitalui peripetijos. Žmonės jau pamiršo. Užtenka viso to.

O naujai „kepamas“ bylas Aurimas Drižius laimi ir laimi.

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));