skip to Main Content

Aukščiausiasis Teismas: „Tele2“ neteisėtai pasielgė su partneriu

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė, kad mobiliojo ryšio paslaugas teikianti UAB „Tele2“ neteisėtai nutraukė komercinio atstovavimo santykius su bendrove „Stateta“ ir turės sumokėti daugiau kaip 66 tūkst. Eur kompensaciją. Šis nuosprendis sukūrė precedentą Lietuvoje, kuriuo remiantis teismas priteisė apie 180 tūkst. Eur kompensaciją ir kitam buvusiam „Tele2“ komerciniam agentui – UAB „Mobilios visatos telekomunikacijos“.

 

„Stateta“ pirmuosius salonus su „Tele2“ prekės ženklu įkūrė beveik prieš 15 metų ir buvo vertinamas kaip vienas iš geriausių prekybos agentų. Prieš septynerius metus „Tele2“, siekdama perimti pelningiausius salonus į savo rankas, skirtingai, nei pasielgė kiti mobiliojo ryšio operatoriai, ėmė juos ne supirkinėti, bet žlugdyti.

 

Karolio Stasiukyno, UAB „Stateta“ generalinio direktoriaus, teigimu, tokie teismų sprendimai vietos smulkiam ir vidutiniam verslui suteikia daugiau pasitikėjimo šalies teisine sistema, formuoja ekonominę teisę Lietuvoje, o ši pergalė teisme svari ne tik dėl priteistos piniginės kompensacijos, bet ir dėl sukurto precedento, kuris, tikimasi, privers didžiąsias tarptautines korporacijas sąžiningai elgtis su komerciniais agentais ir paskatins laikytis ne tik įstatymų, bet ir verslo etikos normų.

 

„Nors „Tele2“ daug metų siekė įrodyti, kad nežlugdė agentų verslo, tačiau aukščiausios instancijos teismas pripažino, jog „Tele2“ nesąžiningai varžė mūsų kaip agento veiklą ir neteisėtai stūmė mus iš rinkos: pažeisdama sutartis, perimdama prekybos vietas, – teigia K. Stasiukynas. – Ne tik mes, bet ir kiti prekybos agentai buvome nustebinti tokiu skandinaviškos, savo etikos kodeksą turinčios įmonės, kurios vadovas viešai deklaruoja krikščioniškas vertybes, elgesiu.“

 

„Stateta“ ne vienintelis nuo „Tele2“ nukentėjęs prekybos agentas. Teismas įrodė, kad spaudimą patyrė ir UAB „Mobilios visatos telekomunikacijos“. Prieš keletą metų buvusiai didžiausiai „Tele2“ komercinei agentei, kuriai priklausė 33 salonai, praėjusių metų sausį buvo iškeltas bankrotas. Darbo neteko apie 70 darbuotojų. Įmonė taip pat padavė „Tele2“ į teismą, o Lietuvos apeliacinis teismas, naudodamasis Aukščiausio Teismo išaiškinimu, priteisė apie 180 tūks. Eur.

 

„Tuo metu, kai pateikėme ieškinį prieš „Tele2“, neetiškais būdais iš mūsų jie buvo perėmę pusę geriausių prekybos salonų. Tačiau vykstant teismams „Tele2“ spaudimas tik dar labiau suintensyvėjo, kol buvo perimti ir likę salonai. Taip 2015 m. pradžioje liko vienintelė išeitis – įmonės bankrotas, – teigia Nerijus Dulinskas, bankrutavusios UAB „Mobilios visatos telekomunikacijos“ direktorius. – Įvykus teisiniam precedentui ne tik su „Stateta“, bet ir su mūsų įmone, dabar ruošiame 810 tūkst. Eur ieškinį dėl likusių nesąžiningai perimtų prekybos salonų.“

 

Dėl prekybos agento santykių pažeidimų su „Tele2“ bylinėjosi, bylinėjasi ar ruošiasi bylinėtis ne tik „Stateta“ ir „Mobilios visatos telekomunikacijos“, bet ir kiti buvę bei esami agentai: UAB „Mobili linija“, „Telegausa“, „Mobilaus ryšio telefonai“, „Digikomas“, „Modux“.

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));