skip to Main Content

Audrius Nakas : „Žalieji valstiečiai yra konservatorių klonas“

Aurimas Drižius

Kuo skiriasi žalieji valstiečiai nuo konservatorių ir praėjusios Seimo kadencijos?

„Jie niekuo nesiskiria nuo buvusio Seimo, ir tai buvo galima pasakyti dar praėjusį rudenį, – spaudos konferencijoje sakė Audrius Nakas, – konservatoriai puikiai vykdo savo programą per „žaliuosius valstiečius“, priimami visi jiems reikalingi sprendimai. Nors Seime priimti tik keli svarbūs sprendimai, visi kiti – tik tokie savivaldos lygio, administracinio pobūdžio sprendimai. Todėl sakau – iš konservatorių reikia mokytis. Ką tik matėme puikiausią konservatorių provokatorę Rasą Juknevičienę – ji čia dirba daugelį metų, vykdo savo misiją, ir iš konservatorių reikia tik pasimokyti jų vienybės ir organizuotumo, jie savo tikslus vienaip ar kitaip pasiekia. Aišku, jie gal būt būtų labiau norėję būti valdžioje, tačiau aš manau, kad jie labai palankiai išnaudoja šią situaciją ir tam tikri sprendimai – kaip ir Z.Vaišvilos minėtas privataus kaltinimo proceso panaikinimas, ir NATO bazių legalizavimas ir daugelį kitų klausimų. Todėl taip vadinami Seimo „žalieji valstiečiai“, nors man ir nesinori žeminti ūkininkų, atrodo kaip paprasti balvonai, kuriais puikiai naudojamasi. O kodėl „žalieji valstiečiai“ buvo išrinkti? Tai atsakymas labai paprastas – kadangi nebuvo jokios realios alternatyvos, ir pirmą rinkimų turą nedidele persvara laimėjo konservatoriai, tai didelės tautos dalies didelė neapykanta konservatoriams ir davė šį rezultatą – žmonės balsavo prieš konservatorius, naiviai tikėdamiesi, kad gal būt, bus kažkas geriau. Tačiau nieko panašaus nebus – mes kaip krentame į dugną, taip ir krentame, jau nežinau, kelintą pramušėme“.

 

Kad žalieji valstiečiai yra konservatorių klonas, mano ir signataras Zigmas Vaišvila : „dabartinė vyriausybės kanclerė Dargužaitė yra pakviesta į Lietuvą Andriaus Kubiliaus, ir dabar jo patikėtinė vadovauja visam vyriausybės kanceliarijos aparatui“. 

 

 

„Marginalais reikia vadinti tuos, kurie ir yra marginalai, – mano Zigmas Vaišvila, – tai yra tie, kurie giria ‘Independence“ projektą už lėšų išvaistymą, tie, kurie agituoja už karą ir ginklavimąsi. Jie ir yra marginalai, nes jie atstovauja mažumą, o ne daugumą. nes absoliuti dauguma žmonių pasisako už taiką, o ne už karą, ir biudžeto lėšų švaistymą ginklavimuisi. Kai pradėsime vadinti marginalus tikraisiais vardais, tai ir pamatysime jų reakciją. tada jie pradės nervintis ir klysti, kas yra labai gerai. 

 Z.Vaišvilai teismas rekomendavo kreiptis į prokuratūrą dėl VSD ir KAM 2-ojo departamento vadovų paskleisto šmeižto ir piktnaudžiavimo tarnyba, kai šie be jokio pagrindo paskelbė Z.Vaišvilą ir A.Naką valstybės priešais, įtraukdami juos į 2015 m. VSD grėsmių ataskaitą.

„Jie matyt rengėsi 2016 m. Seimo rinkimams ir duodavo Dovydui Pancerovui, 15min.lt ir kitiems savo medžiagą apie tinklalapius, skelbiančius kitokią nuomonę, – pasakojo Z.Vaišvila, – tik pamatęs pirmą 15min.lt straipsnį apie save, aš iš karto kreipiausi į prokuratūrą, ir ji nustatė, kad nei aš, nei VSD suminėti portalai nevykdo jokių antivalstybinių veiksmų. Visa tai jau buvo ištirta, ir viskas pasakyta. Ir dabar jau reikia reikalauti rimtos minėtų pareigūnų atsakomybės. Ir pažiūrėsime, kokia žiniasklaida rytoj paskelbs, kad VSD šefas praktiškai prisipažino, kad vykdė nusikalstamą veiklą“. 

„Juk Daivos Gulbinaitės byla parodė, kokie beraščiai yra VSD vadovai, – sakė Z.Vaišvila, – ačiū „Laisvam laikraščiui“, kuris paskelbė išteisinamąjį Ulbinaitės nuosprendį. Jame labai smulkiai surašyta, kaip buvo vykdomas visas tas scenarijus prezidentės ir jo patarėjo saugumo klausimais Markevičiaus kabinete. Viskas ten buvo suplanuota ir iš ten paleista antis. Niekas dėl to nenukentėjo. Tiesa, buvęs VSD vadovas Grina neteko posto“.

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));