skip to Main Content
Audito komiteto pirmininko V. Kamblevičiaus pranešimas: „Šiandien kreipiausi į STT dėl visų 30 mln. eurų vertės kariuomenės viešųjų pirkimų iš UAB „Nota bene“

Seimo Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius, atsižvelgdamas į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pateiktas išvadas dėl lauko virtuvės įrangos bei palapinių sutarčių įgyvendinimo, kreipėsi dėl tyrimo pradėjimo į STT. „Auksinius“ virtuvės įrankius kariuomenė įsigijo iš UAB „Nota bene“ – vienintelės bendrovės, pateikusios pasiūlymą šiam pirkimui. Nuo 2006-ųjų ši bendrovė yra laimėjusi virš penkiasdešimt skirtingos apimties Lietuvos kariuomenės skelbtų viešųjų pirkimų už bendrą beveik 30 mln. eurų vertę. „Nota bene“ yra viena iš dešimties didžiausių Lietuvos kariuomenės tiekėjų.

„Man didelį nerimą kelią ne tik šis „auksinių“ įrankių viešasis pirkimas, bet visi Lietuvos kariuomenės skelbti viešieji pirkimai už bendrą beveik 30 mln. eurų vertę iš įmonės „Nota bene“. Manau, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba privalo atidžiai išnagrinėti ir kitus kariuomenės skelbtus viešuosius pirkimus ir nustatyti, kas buvo atsakingas už biudžeto lėšų švaistymą. Generalinė prokuratūra atnaujino tyrimą dėl Lietuvos kariuomenės įsigytų virtuvės įrankių, tačiau Specialioji tyrimų tarnyba galės išsamiau išnagrinėti dėl didelę žalą valstybei galimai daryto korupcinio nusikaltimo“, – pažymėjo Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius.

 

Seimo nario V. Kamblevičiaus pranešimas: „Kam ir kodėl savivaldybės taupo nepasiturinčių gyventojų socialinės paramos sąskaita?“

Seimo Audito komiteto pirmininkas Vytautas Kamblevičius praėjusią savaitę susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskiene dėl savivaldybių sutaupytų 126 mln. eurų, kurie buvo sutaupyti skurdžiausiai gyvenančių asmenų sąskaita. Audito komiteto pirmininkas pabrėžė, jog valstybės remiamų pajamų dydis (VRP) nuo 102 eurų privalo būti padidintas iki 127 eurų, o šiam didinimui reikalingi 80 mln. eurų gali būti paimti iš savivaldybių sutaupytų 126 mln. eurų.

Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius pabrėžė, jog nuo ekonomikos krizės pabaigos šalyje į viršų vis kilo atlyginimai, pensijos, tačiau valstybės remiamų pajamų dydis (VRP), siekiantis 102 eurus ir taikomas skaičiuojant piniginę socialinę paramą skurdžiai gyvenantiems asmenims, nesikeičia nuo 2008 m.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė A. Pabedinskienė Audito komiteto pirmininkui pateikė informaciją apie nepanaudotą kiekvienos savivaldybės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams lėšas nuo 2014 iki 2016 metų.

„Bendras nepanaudotų lėšų per visas savivaldybes vidurkis 2014 m. siekė 43,8 proc., 2015 m. – 55 proc., o 2016 m. – net 59,5 proc. Tokios tendencijos rodo, jog savivaldybės rado aukso gyslą, per kurią galima sukaupti lėšas ir vėliau jas išleisti savo reikmėms, pavyzdžiui, naujų automobilių įsigijimui, ir jų neskiriant gyvybiškai reikalingos socialinės paramos skurdžiausiai gyvenantiems asmenims. Pateikiu Jums 2015 m. skaičius, kiek savivaldybės sutaupė lėšų nepasiturinčių asmenų socialinės paramos sąskaita:

Klaipėdos miestas – 4,46 mln. Eur;

Akmenės r. – 3,94 mln. Eur;

Kretingos r. – 1,56 mln. Eur;

Marijampolė – 2,28 mln. Eur;

Panevėžio r. – 2,44 mln. Eur;

Šilalės raj. – 1,99 mln. Eur;

Raseinių r. – 2,68 mln. Eur;

Vilniaus miestas – 13,2 mln. Eur;

Prienų r. – 1,29 mln. Eur.

Šiandien būdamas Audito komitetu pirmininku pirmiausia išsiųsiu paklausimus šioms savivaldybėms, kur ketinama išleisti sukauptas lėšas, skirtas socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams“, – pažymėjo Audito komiteto pirmininkas V. Kamblevičius.

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: RIMAS RUDAITIS, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));