skip to Main Content
Ar Šustauskas taps Premjero patarėju?

„Socialinio modelio“ projektui iš esmės prieštaraujančios profesinės sąjungos sulaukė dar vieno akibrokšto. Vilniaus miesto savivaldybės puslapyje skelbiama, kad  profsąjungų rengiamo mitingo dieną buvo išduotas leidimas dar vienam – skandalingai vertinamo V. Šustausko – organizuojamam mitingui. Abiems renginiams išduoti leidimai vykti tą pačią dieną, toje pačioje vietoje ir labai panašiu laiku.

Ne paslaptis, kad „Socialinio modelio“ projektą ištikimai „stumia“ Premjeras, nematantis reikalo ne tik derinti projektą su profesinėmis sąjungomis, bet ir beatodairiškai skubantis jį kuo greičiau  priimti Seime.

Tam kategoriškai priešinasi profesinės sąjungos, nesutinkančios su darbo užmokesčio mažinimu, darbuotojų atleidimo iš darbą supaprastinimo tvarka, darbo laiko ilginimu, atostogų trumpinimu, išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimu, privalomo viršvalandinio darbo nustatymu ir t.t.

Dėl šių priežasčių profesinės sąjungos priėmė sprendimą organizuoti protesto akciją ,,Baudžiavai darbe –Ne! Prieš darbuotojų garantijų mažinimą“, vyksiančią rugsėjo 10 dieną, 12 valandą prie LR Seimo .

Tačiau, kaip galima įsitikinti peržiūrėjus Vilniaus miesto savivaldybės interneto puslapį, dėl socialinių žmonių problemų mitinguoti leidimas išduotas ir V. Šustausko vadovaujamai politinei sąjungai – tą pačią dieną, toje pačioje vietoje, tik pora valandų anksčiau.

Profesinės sąjungos kategoriškai atsiriboja nuo šios politinės grupės tikslų ir mano, kad tai yra Vyriausybės atsakas į profesinių sąjungų organizuojamą protesto akciją.  

Tiesa, net ir tas poros valandų skirtumas mažai ką lemia. Skelbiama, kad V. Šustausko mitingas baigsis 12 val. – tuo metu prasideda profesinių sąjungų akcija. Taigi, dvi grupės žmonių neišvengiamai susidurs.

Ar Premjeras ir jo patarėjų armija „nieko nežino“, kad  toks dviejų leidimų išdavimas vienu metu organizuojant mitingą, gali sukelti riaušes ir neramumus visuomenėje? O gal to ir siekiama?

Nereikia išvedinėti sąmokslo teorijų, kad  nesuprastumėme suprojektuotos situacijos rugsėjo 10 dienai: užteks per televiziją pademonstruoti Šustauską ir protestuojančius profsąjungų narius, kad būtų pasiektas Vyriausybės tikslas – pažeminti profesines sąjungas ir sunaikinti darbo teisę Lietuvoje.

Net ir dešimt kartų mažesnės, vos 20 žmonių grupės, tačiau su toli gražu ne pačia šviesiausia reputacija pasižyminčiu V. Šustausku priešakyje, turėtų pakakti, kad profesinės sąjungos ir jų vedami, sąžiningai dirbantys, savo esmines teises ginantys Lietuvos dirbantieji būtų sukompromituoti ir paniekinti pavaizduojant  juos nežinia ko reikalaujančia atskalūnų grupele. 

Ar galime tikėtis, kad Šustauskas taps premjero patarėju po rugsėjo 10 dienos – parodys laikas. Ar bus premjeras socialdemokratų partijos narys po seimo rinkimų – taps aišku po Šustausko kordebaleto.

Pranešimą paskelbė: Kęstutis Juknis, Lietuvos profesinė sąjunga „Sandrauga“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));