skip to Main Content

Ar paliks represines struktūras du Dariai, komisaras Žukauskas ir prokuroras Valkavičius?

 

Zenonas Volkovas

 

       Apie kėdainiškio keturmečio nužudymo aplinkybes jau žino visa Lietuva ir ne tik. Pasižvalgykime ką daro mūsų išrinktieji. Premjeras S.Skvernelis susitinka su penkių ministerijų atstovais ir kitais specialistais. Kartu sutarė, kad viena tarnyba turi turėti prieigą prie kitos tarnybos registrų, kad  tarnyboms būtina keistis informacija. Kiek žinome policija, prokuratūra, teismai, antstoliai ir t.t. labai glaudžiai bendradarbiauja. Čiut ne visi turi prieigą prie visiškai slapto informacinio centro. Manau įkurus kokį tai atskirą registrų bendrą registrą juo apie planuojamus  nužudymus ar įvykdytus nužudymus informacijomis nesikeisite.

       Socialinės apsaugos ir darbo ministras L.Kukuraitis taip pat žadėjo, kad bus sukurti konkretūs algoritmai, kaip vaiko teisėjų gynėjams elgtis šeimoje pastebėjus smurto požymių. Taip pat L.Kukuraitis kalbėjo ir apie tai, jog vaiko teisių apsaugos tarnybas reikėtų centralizuoti, kad jos būtų pavaldžios ne savivaldybėms, bet ministerijai. Įdomu pasidarė ir kada gi šis ministras viską apžios. Pasicekavijus apie praeitį įsitikinau, kad šis ministras auginantis 5 vaikus nepailstantis.

       2002 -2016 metais dirbo VŠĮ „Kitokie projektai“ mokymų vadovu;

       2005 – 2016 metais dirbo Vilniaus arkivyskupijos „Carite“, kur ėjo direktoriaus pareigas.

       2003 -2007 ir 2010 – 2016 m. Vilniaus Universitete ėjo socialinio darbo lektoriaus pareigas. 

       Kaip matome  VŠĮ „Kitokie projektai“ ministras dirbo. „Carite“ dirbo ir ėjo.  VU irgi ėjo. 2016 m. gruodžio 13 d. L.Kukuraitis paskirtas apsaugos ir darbo ministru S.Skvernelio Vyriausybėje. Tik čia jau nerašoma ką privalės daryti, dirbti ar eiti. Pamatysime vėliau koks bus įrašas, ar „dirbo“, ar „ėjo“. Galimi abu variantai, nes po komisijos posėdžio ministras Linas Kukuraitis garsiai teigė, kad tiriant pirmą pranešimą apie galimą (kodėl galimą? Z.V.) smurtą padaryta daug klaidų. Cituoju: „Tiriant situaciją tiek klaidų yra padaryta – neinformuota, nepranešta. Tiek neatsakingo elgesio visose struktūrose, tikrai tą atsakomybę reikėtų išdalyti visiems“. Ir iš kur pas šį padorų tėvelį tiek išminties. Kad nebūtų kaltų – šekit kolektyvinę atsakomybę.

       Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Darius Žukauskas, 2017-01-30 d. Seimo Savižudybių prevencijos komisijos posėdyje aiškino, kad patėvis ikiteisminiame tyrime buvo apklaustas specialiuoju liudytoju. Toliau šis vadovas tvirtino, kad gautas pranešimas apie galimą smurtą prieš vaiką tirtas rimtai. Panašiai kalbėjo ir Kauno apygardos prokuroras Darius Valkavičius. Koks čia gali būti rimtas tyrimas, jeigu abu organizavę ikiteisminų tyrimą, šiuo konkrečiu atveju nematė būtinumo apklauysti vaiką. Būtų apklausę vaiką ir kt., būtų tekę iš specialaus liudytojo, perkvalifikuoti į kaltinamąjį. Štai jums ir rimtas tyrimas. Man tai pats absurdiškausias tyrimas. Neva apklausė liudytojus, aplinkinius ir tiesiog priėmė procesinį sprendimą. Anot prokuroro, kitų duomenų apie galimą smurtą šioje šeimoje nebuvo – nebeliko pranešimų nei iš darželio, nei iš kaimynų, nei iš artimųjų. Pridengė netgi teismo medicinos ekspertė – nebeliko sužalojimų. Iki ko nusiritome? 

       Sukate kailį draugai Dariau Žukauskai ir antras Dariau Valkevičiau. Visi puikiai žino, kad būsimą vaikžudį apklausė represinių struktūrų tyrėjas – jo klasiokas. Todėl užstrigo ir pranešimas į vaikų teisių apsaugą ir t.t. Iš Jūsų, būsimas vaikžudys, išėjo su angelo sparnais. Paraginta ministro L.Kukuraičio atsistatydino Kėdainių savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja V.Jucevičienė.

       Policijos generalinis policijos komisaras Linas Pernavas galvoja, kad reikia ne galvas kapoti, o spręsti problemas iš esmės. Ar ir toliau Jus dangstys policijos komisaras L.Pernavas, parodysa gyvenimas.

       Kaip matome klasiokas viską užtušavo, ir nukirtus jo galvą tikrai nieko nepakeisi. Bet jeigu „nukirsit“ galvas tokiems Dariams, padėtis Lietuvoje tikrai pasikeistų į gerą. 

       Priminsiu Dariams  ne seną įvykį, kaip policijos veteranę Skaistą Rakauskienę ( 71 m.) už pranešimą apie narkotikų gamybą ikišote neterminuotai į durnyną. Įrodymai, liudijimai prieš Jūsų kurpiamą bylą buvo nereikalingi. Sugebėjote suklastoti. Kaip ir prieš būsimą vaikžudį, tik antraip. Kad įkalčiai nebūtų pateikti teismo posėdžio metu, suorganizavote, kad visi teismo posėdžiai būtų slapti. Deja po metų viskas išaiškėjo, Skaista Rakauskienė jau laisvėje. O Jūs drg. Dariau Žukauskai vis dar bylą šen, bylą ten. Turite kaip pamatėm ir gerą „advokatą“ Liną Pernavą, saugojantį Jūsų makufelį. Tuo pačiu Dariams noriu perduoti, dar vieno Jų aukos linkėjimą, nuo kauniškio Renato Jankūno, tebekalinčio Rokiškio durnyne, už fekalijų įboginimą į apygardos prokuratūrą.  Už vagystes teisto ir vėl apsivogusio Stasio Rupeikos kalinčio taip pat durnyne. Iš nepritekliaus kaimietis apsivogė, todėl esąs durnas. Taip mažinamas įkalintų žmonių skaičius įkalinimo įstaigose, ar tiesą sakaus buvęs teisingumo ministre drg.Juozai Bernatoni?  Nors ir nebeministras, linkėjimus vistiek priimkite nuo Renato ir Stasio. Tai juk buvo Jūsų nenužmogėjimo, o jau nugyvulėjimo metais.  

       

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));