skip to Main Content

Ar neartėjame prie Skvernelio kuriamos policinės Lietuvos valstybės? 

Arba „Dajtė čelovieka statju podbėriom“

 

Zenonas Volkovas

      

 

 

 

 

  Taip jau nutiko, kad Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjai Eugenijai Šatkuvienei galimai atsitiktinai, 2016 04 04 d.  pasisekė nagrinėti netgi žinomo Lietuvos estrados pop-scenos atlikėjo, dainų kūrėjo ir kompozitoriaus Jevgenijaus Ostapenko administracinio tesės pažeidimo bylą Nr. A2.9.-1587-144/2016.

       Savo nutarime  teisėja rašo nustačiusi, kad J.Ostapenko administracinio teisės pažeidimo protokolas surašytas už tai, kad jis 2016-03-18 apie 17.55 val., viešoje vietoje prie Taikos pr. 141, Klaipėdoje, būdamas neblaivus, kai nustatytas (2.01 promilės), neblaivumo (girtumo) laipsnis, nesiorentavo aplinkoje, kėlė triukšmą praeivių akivaizdoje. Tokiais savo veiksmais jis kaltinamas padaręs administracinį teisės pažeidimą, numatytą ATPK 178 straipsnio 3 dalyje.

     Toliau rašoma, kad J.Ostapenko prašė bylą nagrinėti, jam nedalyvaujant, protokole nurodyta, kad dėl padaryto pažeidimo gailisi ir kuom pažeidimo padarymo faktas ir kaltė įrodyta: administracinės teisės pažeidimo protokolu, policijos pareigūnų tarnybiniais pranešimais, alkotesterio parodymais (2.01 promilės), administracinių teisės pažeidimų registro duomenimis, J.Ostapenko prisipažinimu ir paaiškinimu, bei kita medžiaga.

      Štai čia manyčiau, truputį reikėtų stabtelti. Kad pažeidimas įrodytas protokolu, kad ir tarnybiniais pranešimais, kurie dažniausiai būna tendencingi, alkotesterio parodymais, pačio nusidėjėlio paaiškinimu, suprantama. Ar teisėja E.Šatkuvienė galėtų paaiškinti  ką reiškia „bei kita medžiaga“ jeigu tokios nėra, nebent jos posamonėje. Remiasi netgi administracinių teisės pažeidimų registro duomenimis. Suprask jeigu tavo duomenys jau įregistruoti, reiškia pažeidimas nepaneigiamas, o jeigu dar „bei kita medžiaga“, tai nusižengimas šimtaprocentinis. Nors šio pažeidimo, kad buvo girtas (2.01 promilės) J.Ostapenko neneigia, tik neigia aplinkybes t.y. , kad „nesiorentavo vietovėje  kėlė triukšmą praeivių akivaizdoje. Tuo įžeidė žmonių orumą ir visuomeninę dorovę.“ J.Ostapenko minėtu laiku išėjo iš picerijos „Charlie pizza“ kaip daugelis šalia esančios BIG2 klijentų, ėjo pro mašinų stovėjimo aikštelę.  

     Įsiskaitykime į teisėjos nutarimą: ne kartą baustas administracine tvarka už analogiškų pažeidimų padarymą. Anksčiau paskirtos administracinės nuobaudos neturi atitinkamo poveikio J.Ostapenko,  nesulaiko jo nuo naujų administracinių teisės pažeidimų padarymo, jis linkęs nepaklusti visuomenėje priimtoms elgesio taisyklėms paskirtų baudų nesumoka. Sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Tiek visko ir sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Kažkaip susikerta ne tik su logika. 

      Tarkim gerbiamo Jevgenijus Ostapenko advokatas į teismą pristato Klaipėdos valstybinės mokesčių inspekcijos 2016-03-31 pažymą Nr.RESP-3429 Atsiskaitymo su valstybės ir/ar savivaldybių biudžetais, pinigų fondais. Kur rašoma“ „Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 36 str.1 p., pažymime, kad pagal iki 2016-03-30 pateiktas mokesčių deklaracijas, kitus mokesčių apskaičiavimo dokumentus ir mokesčių apskaitos duomenis Ostapenko Jevgenij ( a/k) 2016-03-30 atsiskaitė su valstybės, savivaldybių biudžetais ir valstybės pinigų fondais.  

       Visur deklaruojama, kad teisingumą vykdo teismai. Argi? Laisvas laikraštis daugiausiai susiduria, kad jokio teisingumo teismai  nevykdo. Baudos sumokėtos, patyrusi teisėja E.Šatkuvienė rašo: „paskirtų baudų nesumoka“.  Akivaizdžiai jau teisėja pavargusi nuo ilgamečio darbo, galimai iš vis nebeskaito, rašo kas papuolė.

      Kadangi J.Ostapenka nepasikėlęs į puikybę, kaip tarkim Kelmėje vadinamas stribuku dainininkas Kerbedis, pakliuvęs į policiją girtas, grąsino visus atleisiąs iš tarnybos, prisipažino ir tik teismui gailėjosi dėl padaryto nusižengimo – girtumo,  jam ilgaamžė  teisėja E.Šatkuvienė nutarė: Jevgenijų Ostapenko  pripažino kaltu padarius teisės pažeidimą, numatytą (nežinomos valstybės –Z.V.) ATPK 178 straipsnio 3 dalyje, ir paskyrė administracinę nuobaudą – 70 Eur baudą. 

        Teisėja, nesidomėjo tarkim apsaugos darbuotojo Evaldo Karpio rašytu pareiškimu, kuriame teigiama: „ kad girtas nesaugojo savo gyvybės, nes vaikščiojo po automobilių stovėjimo aikštelę kai vyko eismas.“  Anot J.Ostopenko prie prekybos centro BIG2 po aikštelę visuomet vaikšto daug žmonių ir eismas labai ribotas. Pristatytajam surašomas aukščiau minėtas protokolas kuriame teigiama,kad „… nesiorentavo vietovėje kėlė triukšmą praeivių akivaizdoje. Tuo įžeidė žmonių orumą ir visuomeninę dorovę. “Nors tyrėjo Nerijaus Mendelio ir vyr. patrulio Deivido Kaminsko tarnybiniuose pranešimuose, net neužsimenama, kad J.Ostopenko būtų kėlęs triukšmą praeivių akivaizdoje.  Deja teisėja E.Šatkuvienė remiasi ne liudytojo, policininkų ir paties pažeidėjo parodymais, o surašiusio protokolą Operatyvaus valdymo skyriaus Vyriausiojo postinio Sauliaus Rimkaus, fantazija ir perrašo jo įrašytą neatitinkančią tikrovės tekstą. Taip pat J.Ostapenko kategoriškai neigia įrašą protokole; „Dėl minėto įvykio labai gailiuosi“. Tai taip pat yra surašiusio protokolą išmislas, kadangi jis jokiems pareigūnams tokių žodžių nesakė. Taip pat nesutinka ir su E.Karpio parodymais, kad vaikščiodamas automobilių stovėjimo aikštelėje nesaugojo savo gyvybės, o būtent J.Ostapenko saugojo, kaip ir kiti einantys iš prekybos centro savo gyvybę. Iš triejų liudytojų parodymų nei viename neparašyta, kad J.Ostapenko kėlė triukšmą praeivių akivaizdoje. Tai teigia tik S.Rimkus, kuris nebuvo įvykio vietoje ir tik policijoje surašė tikrovės neatitinkantį protokolą. Kurio tekstą perrašė teisėja E.Šatkuvienė. Klausimas, kam reikėjo E.Karpiui, dviem policininkams ir pačiam J.Ostapenko gadinti popierių? Jeigu viską iškraipė neišėjęs iš patalpų protokolo rašytojas S.Rimkus. Tai gal tegul veža žmones į policiją, o tie surašys kas jiems šaus į galvą, tiksliau frazes iš kodekso.  Bus kaip buvę „Dajtė čelovieka, statju podbėriom“

      Čia galėtų dėti tašką, jeigu ne tolimesni įvykiai, o būtent:

      Žinomas daininkas ir kompozitorius J.Ostapenko iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato, esančio Kauno g-je Nr. 6, paleidžiamas apie 23.30 val. Kadangi kišenėse švilpavo vėjai, prisiėjo kulniuoti pėstute.  Likus kvartalui iki namų, einant J.Ostapenko pro 119 namą, kaip jis teigė, privažiavo policijos mašina ir pavarde pakvietė prieiti prie jų ir sėstis į mašiną. Nujausdamas, kad gali būti išprovokuotas pasipriešinimui policijos darbuotojams, nepriekaištingai vykdė kiekvieną jų nurodymą. Taip, per 6 valandas,  antrą kartą buvo pristatytas ten iš kur prieš gerą pusvalandį buvo paleistas. Tik deja sulaikytas pagal kitą  pažeidimo esmę ir neva nustatytas aplinkybes, o būtent: 2016 m. kovo 19 d.,0 val. 20 min., Klaipėda, Taikos pr. 119 namo kieme, viešoje vietoje, J.Ostapenko girtas gulėjo ant žemės, negalėjo savarankiškai paeiti, nesiorentavo aplinkoje, įžeisdamas žmonių orumą ir visuomeninę dorovę. Tuo pažeidė LR (galimai Lenkijos Respublikos-Z.V.)  ATPK 178 str. 3 d.

      Davus  J. Ostapenko papūsti į alkotesterį, kaip jis sakosi,  spėjęs pamatyti tik pirmąjį nulį, kitų skaičių nepastebėjo.  Pirmąjame  protokole ROIK:16056217173, 2016 m. kovo 18 d. Nr. 30P – 54644448 – 16  nurodyta netgi kokiu prietaisu nustatytos 2,01 promilės.  Protokolą surašė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus Vyriausisis postinis Saulius Rimkus. 

       Deja antrame protokole ROIK: 16056221944, 2016 m. kovo 19 d. Nr. 30P-54657909-16 kurį surašė Operatyvinės valdymo skyriaus Vyriausiasis policijos postinis Sigitas Mironas prietaiso fiksavusio J.Ostapenko girtumo promylės nenurodytos, taip pat ant patikros lapo nėra ir J.Ostapenko parašo. Be to vyriausiasis policijos patrulis Nerijus Radvilas 2016-03-19 d. tarnybiniame pranešime rašo, kad J.Ostapenko apie 00:20 val. prie Taikos pr. 119 namo neva  gulėjo, antrasis kartu buvęs policijos patrulis Tomas Butkus nurodo, kad J.Ostapenko ėjo pro minėtą namą. Protokole J.Ostapenkos paaiškinimas „Viską nurodysiu teisme“. 2016-04-27 d. teko dalyvauti paskutiniame teismo posėdyje, kuriame dar dalyvavo ir visuomenės veikėja Aldona Tunik.  Policijos teismui pateikto jų a/m daryto garso įrašo iš vis nieko konkretaus suprasti nebuvo įmanoma, kur, kas ir apie ką, galimai pateiktas pirmas papuolęs įrašąs nieko bendro neturintis su J.Ostapenko. Buvo pateiktas tik  vienas vaizdo įrašas, kaip į kamerą įeina žmogus ir atsisėda ant suolo. Po to, baisiau kaip šuniui, atskrieja į jį koks tai apsiaustas. Kaip supratome, tai įrašas iš pirmojo apsilankymo. Teisėjai L.Venckuvienei 2016-04-11 d.buvo įteiktas J.Ostapenko prašymas, kad apie antrąjį epizodą informuotų Policijos Departamento prie VRM Imuniteto valdybą, esančią Saltoniškių g. 19, Vilnius. Deja kiek žinome J.Ostapenko liko be atsako . 

       Teisėja Laimutė Venckuvienė neatsižvelgė, kad dviejų policijos patrulių visiškai skirtingi parodymai. Vienas, manau neišlaikęs sąžinės egzamino Nerijus Radvilas, bet jau tapęs vyriausiuoju, teigia, kad J.Ostapenko gulėjo, o antras tik eilinis policijos patrulis Tomas Butkus, matomai dar nesugadintas, kaip ir J.Ostapenko teigė, kad J.Ostapenko ėjo.  Vyriausiasis policijos postinis  net nebuvęs įvykio vietoje parašė, kad J.Ostapenko gulėjo. Be to turiu kultūringą blaivaus J.Ostapenko parašą, kuris nesiskiria nuo parašo ant antro protokolo, nors neatpažįstamai skiriasi nuo parašo ant pirmojo protokolo, kai buvo pripūtęs 2.01 promilės. Kiek žinia dainų kūrėjas, atlikėjas ir kompzitorius Jevgenijus Ostapenko vėl nubaustas 70 eurų pinigine bauda.

      Pats J.Ostapenko isitikinęs, kad policija jam kerštauja, už 2015-12-16 d. ir 2015-12-30 d. per LNK televiziją transliuotose dviejose laidose „KK2“ kur impulsyviai kritikavo Klaipėdos policiją dėl jos darbo metodų, ir išsakęs (kalba netaisyta): „Klaipėdoje policija užsiima ne nusikaltėlių gaudymu, o Ostapenko gaudymu“, o 2016-02-12 d., 3:43 val. parašė į Klaipėdos policijos elektroninį paštą labai impulsyvų elektroninį laišką, kuriame taip pat impulsyviai sukritikavo Klaipėdos policiją dėl jos darbo metodų (kalba netaisyta): „Sveiki. Susitvarkykite su savo volkodavais. Šianakt jūsų pikbuliai laužėsi į mano mamos Liubovės Ostapenko butą Klaipėdoje adresu (nurodytas – Z.V.). Gal jie visai  pabludo, ar baimę prarado ? Paskambinsiu Grybauskaitei ir pranešiu kaip jūs elgiatės su padoriais žmonėmis. Gaudykite nusikaltėlius, o nesilaužykite į padorių žmonių butus. Be jokios pagarbos, Lietuvos estrados dainininkas Eugenijus Ostapenko“. Dėl ko Klaipėdos policija tiesiog pasiuto, ir Klaipėdos AVPK Klaiapėdos miesto PK VPS PPN vyresnysis specialistas Alfonsas Čepulis ir viršininkas Vaclovas Pliuškys atakavo mane ir mano mamą Liubov Ostapenko savo skambučiais ir oficialiais laiškais. Kalbėdamas telefonu su Klaipėdos AVPK Klaipėdos miesto PK VPS PPN vyr. specialistu Alfonsu Čepuliu, pajutau, kad jis dėl minėtos mano elektroninės žinutės jaučia mano atžvilgiu pyktį, neapykantą ir kitus neigiamus jausmus bei emocijas. Iš Alfonso Čepulio supratau, kad visa Klaipėdos policija labai supyko dėl minėtos mano elektroninės žinutės ir kad galiu sulaukti atpildo,- teigė Lietuvos estrados pop-scenos atlikėjas, dainų kūrėjas ir kompozitorius Eugenijus (Jevgenijus) Ostapenko.

       Nežinočiau policijos darbo ir pats nebūčiau susidūręs su jų klastotėmis,  apie šiuos epizodus būčiau nerašęs.

       

        Truputis biografijos apie Lietuvos estrados pop-scenos atlikėją, dainų kūrėją ir kompozitorių Jevgenijų Ostapenko:

      1991-1992 metais mokėsi Klaipėdos muzikos mokykloje (gitaros klasė) vadovaujamo Alekso Bagdonavičiaus, Jaunųjų poetų būrelio narys, poetų konkurso nugalėtojas.

      1993 m. baigė Klaipėdos 25-ąją vidurinę mokyklą ir įstojo į Maskvos valstybinį kultūros universitetą.

      1997 m. baigė Maskvos universitetą Kino ir televizijos režisūros katedrą ir įsigijo kino ir televizijos režisieriaus specialybę, bei režisūros specialių disciplinų dėstytojo kvalifikaciją.

      1996 m. Rusijos televizijos pirmojo kanalo Jurijaus Nikolajevo laidos „Utrenniaja Zvezda“ jaunųjų atlikėjų konkurso laureatas.

      1996 – 1997 m. Rusijos radijo stoties „Majak“ kitų paradų daugkartinis nugalėtojas (dainos „Beriozovaja moja“, „List osennij letit“, „Mne byli suždeny“).

      1997 m. Tarptautinio muzikos festivalio „Jurmala – 97“ laureatas.

      1999 m. Maskvos festivalio „Pesnia Rossiji“ laureatas.

       2004 m. Lietuvoje išleido debiutinį solinį albumą lietuvių kalba „Nakties princese“.

       2007 m. Lietuvoje antrą kartą išleido solinį albumą lietuvių kalba „Sulauk manęs“.

       2008 m. Lietuvoje trečią kartą išleido solinį albumą lietuvių kalba „Dviratukas“.

       2010 m. Projekto „Talentų Frontas“ prodiuseris.

       Be to maestro Jevgenijus Ostapenko yra sukūręs dainas Lietuvos atlikėjams: Romui Dambrauskui („Vėjas pučia“), Gyčiui Paškevičiui („Na beregu“), Laimai Žemaitytei („Balandis mano baltas tu“, „Mielas sudie“, „Be tavęs“ ) ir kt.

       Dauguma Jevgenijaus Ostapenko atlikėjams (žodžiai ir muzika) yra paties maestro autoriniai kūriniai.  

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));