skip to Main Content

Ar naujasis Lietuvos Respublikos generalinis prokuroras taps J.E. prezidentės  kišeniniu?

 

Zenonas Volkovas

Klaipėda, 8 662 33770.

 

 

 

 

      Po penkerių metų vadovavimo Ukmergės rajono apylinkės teismui, iškilmingai prisiekęs tautai ir šalies vadovei, nuo 2015 m. gruodžio 30 d. Lietuvos generalinio prokuroro pareigas pradėjo eiti 42 m. Evaldas Pašilis. Generalinį prokurorą, penkerių metų kadencijai skiria Lietuvos Respublikos Prezidentas Seimo pritarimu. Anot disidentės Danutės Balsytės, kuri Švediją pažįsta geriau negu Lietuvą, paskutinis žodis prieš renkant tarkim ministrą pirmininką, yra niekam nepavaldaus prokuroro. 

     Prieš tai gynę munduro garbę, buvę Lietuvos Respublikos generaliniai prokurorai:

     1. Artūras Paulauskas                     1987 – 1995 m.

     2. Vladimiras Nikitinas                  1995 – 1997 m.

     3. Kazys Pėdnyčia                          1997 – 2000 m.

     4. Antanas Klimavičius                   2000 – 2005 m.

     5. Algimantas Valantinas                2005 – 2010 m.

     6. Raimondas Petrauskas                2010 – 2015 m.

     7. Darius Laurušaitis                       2015 m.  laikinai.

     8. Evaldas Pašilis                            2015 – ???? m.      

      2016 m. sausio 25 d. (pirmadienį) į Klaipėdą buvo atvykęs septintas po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Vizito metu, apsilankė uostamiesčio Joniškės kapinėse. Padėjo gėlių ant banditų nužudyto prokuroro Gintauto Sereikos kapo. Kuris 1999 m. sausio 25 d. Panevėžyje prie savo namų buvo nušautas. Prie a.a. Gintauto Sereikos kapo buvo atvykę jo artimieji. Klaipėdos apygardos prokuroras Simonas Minkevičius. Šio posto konkurso nugalėtojas, bet dėl nežinomų aplinkybių juo netapęs, pavaduotojas Vytautas Jurkevičius, Michailovskis ir kt. Kad darbas ateityje vyktų sklandžiai, generalinis prokuroras susitiko su Klaipėdos apskrities prokurorais, apskrities policijos, specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybės saugumo departamento padalinių vadovais. 

      Ar generalinis prokuroras susitikimo metu kalbėjo, kad „varnas varnui akies nekerta“, ar apie J.E. nurodymus, kad „šiais metais būtina susitvarkyti su aplaidžiai dirbančiais prokurorais, kuriems dabar svarbiausia yra jų pačių mundurų gynyba. Rotacijos būdu turės keistis daugiau nei 50 vadovaujančių pareigas užimančių prokurorų ir sutarta, kad į jų vietas turi ateiti jauni profesionalai“,  informacijos dar neturime. 

       Sausio 27 d. rytą, prieš savaitę iš Lukiškių kalėjimo paleista disidentė Danutė Balsytė, kur už atsiliepimų rašymą iškalėjo mėnesį laiko (Klaipėdoje viešai grasino Vytautas Čepas,turintis rašančiųjų atsiliepimus iššifruotą sąrašą, gautą iš neva nenorėjusio savęs įvardinti VSD darbuotojo), užregistravo Lietuvos generalinėje prokuratūroje pareiškimą. Gavus tyrimo rezultatus bus aišku, ar generalinis prokuroras E.Pašilis sakydamas, kad „bus gerbiamos paprasto žmogaus teisės“, sakė tiesą, ar taps J.E. prezidentės „tamponu“ ar „pampersu“?   

  

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));