skip to Main Content
Apklausa: sausį buvo taupoma ir atsisakoma pramogų

Sausio mėnesį, praėjus didžiosioms metų šventėms, su finansiniais sunkumais susidūrė daugelis tautiečių. Tad siekiant suvaldyti savo asmenines išlaidas buvo taupoma, o prireikus pinigų – dažniausiai skolintasi iš artimųjų ar draugų. Tokias finansų valdymo tendencijas atskleidžia „Provident Finansai“ klientų apklausa.

Analizuojant apklausos duomenis matyti, kad visgi kiek daugiau moterų (82 proc.) nei vyrų (73 proc.) patyrė finansinių sunkumų. Tačiau tiek vieni, tiek kiti, siekdami suvaldyti savo biudžetą, elgėsi panašiai – pirko tik pirmo būtinumo prekes, taupė kur tik galėdami, sumažino išlaidas pramogoms ir dažniau gaminosi maistą namuose. Kaip mažiausiai populiarų asmeninių finansų valdymo būdą respondentai nurodė išlaidų maisto produktams sumažinimą (beveik 7 proc.).

Dalyvavusiųjų apklausoje taip pat buvo teirautasi apie jų elgseną pritūkus pinigų sausio mėnesį. Paaiškėjo, kad tokiu atveju pirmiausia skolinasi iš draugų ar artimųjų. Taip atsakė beveik pusė respondentų. Beje, moterys šį atsakymo variantą rinkosi kiek dažniau. Tuo tarpu vyrai dažniau nei moterys nurodė, kad susidūrę su finansiniais sunkumais ima vartojamąją paskolą. Šį atsakymo variantą pažymėjo beveik 30 proc. vyrų ir beveik 20 proc. moterų. Maždaug penktadalis ir vyrų, ir moterų nurodė, kad susidūrę su finansiniais sunkumais sausį, pasinaudotų turimomis santaupomis.

Anot „Provident Finansai“ marketingo vadovės Dovilės Krinickienės, tai, kad daliai tautiečių sausis buvo finansiškai sudėtingas laikotarpis, rodo ir vidiniai kompanijos duomenys: „Sausio mėnesį užklausų dėl galimybės gauti paskolą sulaukėme mažiau nei gruodį, tačiau pokytis nėra ryškus. Ženklesnius pasikeitimus klientų elgsenoje stebime analizuodami vidutinės išduodamos paskolos sumą – šiemet sausį ji yra ketvirtadaliu mažesnė, lyginant su sausio mėnesiu pernai. Galima daryti prielaidą, jog tokius pokyčius lemia augantis pragyvenimo lygis šalyje bei galbūt atsakingesnis žmonių požiūris į skolinimąsi.“

„Provident Finansai“ klientų apklausa internetu vykdyta pirmosiomis vasario savaitėmis, joje dalyvavo 271 respondentai. Vidutinis moterų amžius siekė 40 metų ribą, o vyrų – 33 metus.

Apie „Provident Finansai“

„Provident Finansai“ priklauso tarptautinei finansų grupei „International Personal Finance“, turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,64 mln. klientų visame pasaulyje. Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje. Grupė „Provident“ vardu veiklą vykdo šiose rinkose: Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje, o nuo 2015 m. vasario, įsigijus „MCB Finance Group plc“ – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: GINTARĖ ŽALYTĖ-ŠTARIENĖ, UAB „PUBLICUM“

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));