skip to Main Content

APIE ŠIAULIŲ POLICIJĄ, PROKURATŪRĄ IR TEISMUS

 

1 dalis. Tyrimą vykdo profesionalai

 

Istorija prasidėjo 2017-02-26 dėl to, kad Šiaulių AVPK Patrulių rinktinės policininkas Deivydas Vaišvila sumuštas grįžo namo, namuose praprarado sąmonę, prasidėjo traukuliai ir sugyventinė iškvietė greitąją medicininę pagalbą.

Ar gali būti kažkas netaip? Sąmonės netekimas ir traukuliai jokiuose medicininiuose dokumentuose nėra užfiksuoti! Ligoninėjė nustatė girtumą ir pranešė policijai. Į ligoninę atvyko policijos patruliai ir Vaišvilą nuvežė į policijos komisariatą, kur Vaišvila atsisakė rašyti pareiškimą.

Ar gali būti kažkas netaip? Sumuštasis tą vakarą 5 kartus kontaktavo su policijos pareigūnais ir niekam pretenzijų kažkodėl neturėjo. Sekančią dieną iniciatyvą parodė ir tyrimo ėmėsi Imuniteto skyriaus viršininkas Karalius Rolandas, kuris Patrulių rinktinės viršininkui Aurelijui Koskui įsakė surasti, sugauti ir pristatyti Vaišvilą į komisariatą. Sugavus Vaišvilą nuo girtumo nustatymo nebuvo praėję 12 valandų. Gavosi taip, kad tuo metu kažkodėl nieko nenorintis Vaišvila kartu su Karaliumi  būsimuoju laiku! pareiškimą parašė Ramūno Dainauskio atžvilgiu. Profesionalas tyrimui startą paėmė būsimuoju laiku! Nekreipkite dėmesio, tai smulkmena.

 

Pareiškėjui pačiam reikėjo kažkaip išsisukti nuo savo paties atsakomybės, todėl dar papildomai pareiškėjas pafantazavo apie daug Dainauskio telefoninių skambučių po konflikto, jo konfliktus telefonu, „prisiminė“ 1 smūgį, kurį  gindamasis sudavė Dainauskiui. Vaizdo įrašai buvo, telefonų išklotinės buvo, Imuniteto skyriaus tikriems profesionalams turėjo būti viskas paprasta ir patikrinama, nes reikėjo labai nedaug, tik sulyginti vaizdo įrašus su išklotinėmis.

 

nuotr. : Kaip dažnai keičiate darbą? Kas 2 ar 5 metus? Štai čia policijos ąžuolai – 25 metus tarnaujantys Robertas Radavičius ir Aurelijus Koskus ir net 30 metų pareigūno uniformą vilkintis Vigantas Maskolenko. Esu 100 proc. savo vietoj, nuostabus kolektyvas, tad labai džiaugiuosi, galėdamas dalintis patirtimi su atėjusiu jaunimu – sako V. Maskolenko.

 

Tik tarp kitko reikėtų paminėti, kad vienas iš Šaiulių AVPK vadovų patruliams įsakė surasti R.Dainauskį ir surašyti kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimo protokolą. Šis genealus tyrimo vingis patyrė visišką fiasko, nes Dainauskis nepažeidinėja KET, tai įsakymas surašyti protokolą liko neįvykdytas.

Būtina pažymėti, kad po kelių dienų Patrulių rinktinės vadas išsikvietė Ramūną Dainauskį ir įsakė nerašyti pareiškimo Vaišvilos atžvilgiu, nes anot Koskaus pats išsiaiškino, jog Dainauskis „gynė pacaniuką“, todėl įsakė nekenkti Vaišvilai ir nerašyti pareiškimo. Kadangi Dainauskis pavaldus Koskui, tai tuo metu neturėjo jokių galimybių prieštarauti aukštam pareigūnui. Tuo labiau buvo ramu, kad Patrulių vadas atliko savo nepriklausomą tyrimą ir žinojo tikrąjį kaltininką.

Problema ta, kad oficialiai tyrimą vykdė tikri Šiaulių AVPK Imuniteto skyriaus profesionalai. Šie profesionalai kartu su R.Dainauskiu ne vieną kartą dirbo kartu, šalia gulėjo pasalose, turėjo jį pažinoti, bet vaizdo įrašuose nepažino! Žiniai, kad skaitytojas galėtų atskirti kas yra kas, tai reikia pažymėti, kad Dainauskis buvo šviesiais rūbais, o Vaišvila ruda striuke.

Vyriausiasis tyrėjas Arnas Laugalys apžiūrėjo pirmuosius vaizdo įrašus. Apžiūros metu minėtas pareigūnas 2 valandų trukmės vaizdo įrašą kažkaip sugebėjo sutrumpinti 30 minučių! Nekreipkite dėmesio, tai smulkmena.

 

 

Vaizdo įrašo apžiūros metu vyriausiasis tyrėjas Arnas Laugalys užfiksavo du svarbius epizodus:

1) vaizdo įrašo 41 min 40 sek. kažkieno abstraktų  „konfliktą“ 
https://www.youtube.com/watch?v=bD1JsPRdTec&feature=youtu.be

 

 

ir 2) vaizdo įrašo 51 min. 15 sek. kažkokio vaikino ruda striuke smūgius kažkam iš būrio (prisiminikite Dainauskis šviesiais rūbais)

 

Kažkas tikriausiai pagalvojo, kad yra labai svarbu nustatyti kokiu tiksliai laiku prasideda vaizdo įrašai, kokiu tiksliai laiku nufilmuoti įvykiai, kas pirmas vaizdo įraše ir kam smūgiavo. Šiaulių AVPK Imuniteto skyriaus profesionalams tai nesvarbi smulkmena, nes po minutės po vaizdo įrašų peržiūros vyriausioji tyrėja Gintarė Vilkončienė surašė tarnybinį pranešimą „Dėl nusikalstamos veikos požymių nustatymo“, kuriame išdėstė visiškai priešingus vaizdo įrašui faktus, kad ne Vaišvila kažkam smūgiuoja, o kad Dainauskis pargriauna ir sumuša Vaišvilą, o paskui dar telefonu žodžiais tęsė konfliktą! Esmė po minutės nuo vaizdo įrašų peržiūros vyriausioji tyrėja Gintarė Vilkončienė apkeitė vietomis nukentėjusįjį su kaltininku. Klausimas kodėl nesiaiškino vyriausioji tyrėja netyrė vaikino ruda striuke suduotus smūgius kažkam? Vyriausiajai tyrėjai tai smulkmena, nesvarbu! Kaip jums kaltinimo gija?

 

 

Tyrimo profesionalai ne tik dokumentus rašė būsimuoju laiku, neatpažino savo bendradarbių, neatpažino kažkieno smūgius kažkam, bet ir toliau sėkmingai painiojo bylas, tyrimus ir jų dokumentus. Štai Šveiko vertas pavyzdys:

 

Praėjo profesionalų atliekamo tyrimo 9 mėnesiai ir R.Dainauskiui buvo pareikšti įtarimai: