skip to Main Content

Apie Lietuvos vėliavos išniekinimą ir kalbos dovaną praradusius teisėsaugininkus

 

Algimantas Lebionka

Kai valdžia praranda proto dovaną, tai teisėsauga praranda kalbos dovaną. Viskas logiška, visai kaip Leonido Brežnevo laikais, net ne per Michailo Gorbočiovo „perestrojkę“. Jeigu Barakas Obama pasakė, kad JAV tauta yra „išrinktoji“, tai visai natūralu, kad tiems „išrinktiesiems“ kažkokios ten antrarūšių žmonių aborigenų vėliavos, kaip kokie kabantys skudurai. Nori nuplėšei, nori pasišluostei, nori sutrypei. O ir aborigenų valdžia, jų, „išrinktųjų“ pačių atrinkta ir spec. universitetuose pastažuota, daugiau nieko ir nesugeba, kaip „išrinktiesiems“ palaižyti. O kas lieka pareigūnui, tik kalbos dovaną prarasti, pareigūnas gi ne koks Liberalų partijos pirmininkas, kad vieną kartą gavęs voką, galėtų nors ir visą gyvenimą nebeprakaituoti „agurkinėje“ uniformoje.

 

img687915

„Kauno dienos“ žurnalistė Greta Čižikauskaitė rašė: „Kauno teisėsaugininkai, mėgstantys girtis sekant karštais pėdsakais atskleidžiamais nusikaltimais, prarado kalbos dovaną, kai išsiaiškino, kas nuo Kauno apygardos prokuratūros pastato pavogė ir išniekino Lietuvos vėliavą. <…>

“Nė į vieną klausimą dėl šios vėliavos neatsakysiu – dar noriu dirbti”, – vis nukirsdavo, kaip įmanydami, lig šiol bailumu nepasižymėję Kauno policijos pareigūnai, leisdami suprasti, kuo jiems gresia “Kauno dieną” pasiekusios informacijos patvirtinimas.

“Mes tyrimo neatliekame, todėl įvykio komentuoti negalime”, – tokia buvo oficiali Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybės pozicija. Nors Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius, prieš irgi nerdamas į krūmus, dar spėjo tradiciškai pasigirti: “Kas ieško, tas randa – įtariamuosius padėjo nustatyti mūsų kameros, o po to intensyviai dirbo policija. Pagarba jai, kad situacija – jau gana aiški.”

Pažadėjo, bet neištesėjo

Pažadėjęs patikslinti, ar jau atlikti procesiniai veiksmai, kurie buvo numatyti, D.Valkavičius daugiau telefonu neatsiliepė. Jo referentė perdavė, kad Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras prašė bendrauti dėl šio įvykio su prokuratūros atstove spaudai.

Siuntė pas ją ir Kauno apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nomeda Urbonavičienė, kuri iš pradžių taip pat dėjosi, kad nesupranta, kodėl šiuo įvykiu domisi “Kauno diena”.“ <…>

„Gal tai tik sutapimas, bet tą balandžio savaitgalį keitėsi tris mėnesius Lietuvoje treniravusis JAV Sausumos pajėgų Europoje pamaina, dislokuota Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotame pėstininkų batalione Rukloje. Devintąją šių kariškių pamainą, grįžtančią į nuolatinę dislokacijos vietą Vokietijoje – Vilseke, turėjo pakeisti dešimtoji. O kariškiams, laisvu nuo tarnybos laiku nedraudžiama daryti, ką nori. Taip pat ir lankytis naktiniuose baruose, kurie yra išvedę iš doros kelio ir NATO karinių oro pajėgų atstovus, dislokuotus Šiauliuose, – to vietinė teisėsauga, skirtingai, negu jos kolegos Kaune, nebuvo linkusi slėpti.“

Tai štai kame šuo pakastas, kodėl visi teisėsaugininkai tapo nebyliais. JAV kareiviai Kaune lankėsi… Kaune baliavojo.

Bet kodėl jie, tie JAV ereliai, tik į Kauną atvyko, tie „išrinktieji“ ereliai galėjo gi ir į Vilnių atvykti, kur yra tokia aikštė ir tokie rūmai, kur visi NATO valstybių kariai ir įvairūs pareigūnai turi tradiciją ant sienos nusišlapinti.

Na, o jau „išrinktosios“ amerikiečių tautos atstovams, tiems ereliams, net neabejoju, leistų net krūvą iškilmių salėje padėti ir su visomis vėliavomis pasišluostyti, gal net ir su ta, kur vytis pavaizduota, šiuo metu nežinia kur šuoliuojanti.

Šauksmas

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));