skip to Main Content

Antikorupcijos komisija: atsakomybės už viešųjų pirkimų pažeidimus nėra

Seimo Antikorupcijos komisija šios dienos posėdyje aiškinosi valstybės tarnautojų ir kitų asmenų, padariusių Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimus, atsakomybės klausimą. Visos posėdyje dalyvavusios suinteresuotos institucijos pripažino, kad perkančiųjų organizacijų viešųjų pirkimų komisijų narių tarnybinės, administracinės, materialinės atsakomybės klausimas yra aktualus, tačiau nėra tinkamai sprendžiamas. Komisija konstatavo, kad institucijos, kontroliuojančios tarnautojų atsakomybės klausimus, nepakankamai tarpusavyje bendradarbiauja, nesikeičia informacija, todėl pažeidimus padarę asmenys atsakomybės išvengia.

 

Nuspręsta komisijos vardu pakartotinai teikti Seimui įstatymų projektus dėl institucijų prievolės išieškoti iš kalto asmens už viešųjų pirkimų pažeidimus padarytą materialinę žalą bei tarnautojo padarytą Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimą laikyti šiurkščiu tarnybiniu nusižengimu.

 

Viešųjų pirkimų tarnybos atstovai nurodė, kad tarnyba neturi pakankamai informacijos apie asmenims taikytas atsakomybės priemones už viešųjų pirkimų pažeidimus, o tarnybos taikoma administracinė atsakomybė yra neefektyvi ir neatgraso nuo pažeidimų ateityje. Viešųjų pirkimų tarnyba nurodė, kad 2016 metais 59 asmenims buvo taikyta administracinė atsakomybė už viešųjų pirkimų pažeidimus. Taip pat posėdyje buvo atkreiptas dėmesys, kad perkančiosios organizacijos toleruoja pažeidimus, nesiima priemonių pačios, taip pat nesikreipia į prokuratūrą dėl viešojo intereso gynimo ir viešųjų pirkimų komisijos narių perkančiajai organizacijai padarytos materialinės žalos išieškojimo.

 

Valstybės tarnybos departamento atstovai paaiškino, kad departamentas neskyrė ypatingo dėmesio valstybės tarnautojų padarytų viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų klausimui. Valstybės tarnybos departamento duomenimis nuo 2002 m. buvo 99 atvejai dėl valstybės tarnautojų atsakomybės taikymo, iš kurių tik 14 atvejų buvo taikyta materialinė tarnautojų atsakomybė, tačiau nėra žinoma ar šie atvejai susiję su padarytais viešųjų pirkimų pažeidimais.

 

 

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ASTA MARKEVIČIENĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));