skip to Main Content

Algimantas Rusteika apie Lietuvos žiniasklaidą: „Ką TAI turi bendro su gyvenimu?“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gruodžio 5 d. 14:56

46     

     

  • 47
  •  

  •  
  •  

  • 0

      

  • Versija spausdinimui

 

 

Algimantas Rusteika apie Lietuvos žiniasklaidą: „Ką TAI turi bendro su gyvenimu?“

Reikėtų kada nors tą padaryti, tik laiko gaila. Tiesiog kiekvieną savaitės dieną pasižymėti, ką jie ten per telikus kalba ir ką portalų lyderiai rašo, ir sekmadienį tą konkretiką pakomentuoti – būtų žiauriai juokinga apžvalga.

Vis pagalvoju: ar jie tikrai tokie durni, ar tik žmones durniais laiko, ar tai jau nebe juokai ir sąmoningas kenkimas?

Savaitgaliais turi daugiau laiko pasigėrėt, ką mūsų šaunuoliai žurnalistikos genijai veikia. Ir sužinai, ką reikia daryti ar nedaryti, kad pralaimėtume propagandiniame kare – ogi visa tai, ką ir darome.

Savaitgaliais didžioji LT internetų žiniasklaida automatiškai atsijungia nuo Saulės sistemos. Jokių naujienų nerasi – tik papai, kašė, koks baisus Trumpas, Cvirka, Orbanas ir tie lenkai, kaip kepti blynus ir eglučių įžiebimai – Žemėje nieko daugiau nevyksta. Ką daro vidutinio amžiaus pilietis po sunkios darbo savaitės, norintis sužinoti, kas tikrai rimto dedasi pasaulyje, bet prastai kalbantis angliškai? Teisingai – skaito rusų portalus.

Televizijoms pasaulis irgi numiręs. Tik laukinė gamta, dainos, šokiai pokiai, eglučių įžiebimai, kašė ir koks baisus Trumpas ir Cvirka su Orbanu. Kelios šlapių žurnalistikos vištų apžvalgos apie tai, koks baisus Trumpas su Nerim ir Orbanu, kaip kepti blynus, organiškai organiška metų moteris ir eglučių įžiebimai, tiesa, dar lenkai! Ir vėl tie niekšai įsijungia… rusų televizijas.

Norit sužinot, kas ir kodėl vyksta, kokie procesai ir jėgos lemia įvykius Ukrainoje, Amerikoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Katalonijoje, Rusijoje? Ką ten pasaulio galybėse – kas darosi Estijoje ar Latvijoje? Ką veikia staiga tapęs beveik geruoju Putinas? Nepavyks – pugačiauskai su matoniais jums parodys, ką išdarinėja tas niekšas Trumpas, o dėl kitko – ir vėl galit įsijungti rusų portalus ir televizijas.

O kiek yra temų, kurios tarsi nedraudžiamos, bet tyliai nutylimos? Kokia bus Vokietijos ar Europos Sąjungos ateitis, ko žmonės tyli vakarais ir ką šneka per darbo pertraukėles apie savo gyvenimus? Neišgirsit. Užtat parodys sacharininį reklamos klipą „Lietuvoje gera“. Ir kokius prasigėrusius runkelius, kuriems čia viskas esą blogai, nors būtent jiems čia ir gerai.

Ir viskas tik tam, kad pagalvotum, kaip reikia – kad ir pats esi runkelis ir valstybės priešas, jei galvoji ne taip, kaip reikia. O jei kiltų šeštadienį karas, tai mums praneštų pirmadienį apie 10-tą ryto, kai ponai redaktoriai teiksis atvykti ir baigti savo kavą, jeigu tik dar bus, kur atvykti ir kam pranešti.

O kol rusai dar tik ruošiasi ir šį sekmadienį neužpuolė, kiekvieną pirmadienį vis smalsiai įsijungiu kompą – koks gi šią savaitę naujasis tautos priešas? Kas ne taip kaip reikia prieš dešimt ar penkiolika metų su kokiu nors KGB-istu prie alaus pasišnekėjo ar kas kam ant užpakalio ranką per ilgai palaikė? Ką smerksim, į ką akmenis mėtysim, broliai?

Ką iki šeštadienio keiksim, spjaudysim, dėl ko linguos susirūpinęs E.Jakilaitis, suakmenės per „Vremia“ E.Bučelytės veidas ir duosis po laisvos žiniasklaidos aptvarėlį delfinai? Ir koks užeina nusivylimas, kai nieko naujo nebūna paruošta – ir vėl valkios po gatves K.Pūko lavoną su nesuskaičiuojamomis jo bobomis, tfū!

Tai – kaip finansinė piramidė, neturinti nieko bendro su gyvenimu – burbulas pučiasi tol, kol nustelbia viską ir sprogsta. Riba peržengta, jie jau atitrūko nuo realybės, apsigyveno savo kuriamoje iliuzijoje ir nebemato, kas vyksta už studijų ir Gedimino prospekto. Ir įsivaizduoja, kad jais kas nors dar tiki ir kad jie dar ką nors reiškia.

Tarp sveiko proto žmonių žiūrėti TV seniai yra blogo tono ženklas, o dauguma žiūrinčių ir skaitančių portalus šį beprotnamį stebi pašaipiai ir tyčiojasi iš jo komentaruose. Šiame teatre rimtų žiūrovų beveik nebeliko – tik patys režisieriai, artistai, statistai ir vis tirpstantis fanatikų ir idiotų būrelis.

Ir nereikia piktintis, bjaurėtis ir gadinti neuronus – nei susireikšminę klounai, nei jų cirkas to neverti. Tiesiog pažiūrėkit, kokie juokingi tie forumuose sustoję nuliai, kokios bukos jų akys, kokie banalūs jų mintinai išmokti tekstai, kuriuos išdeklamuoja, ko bepaklaustum. Tai – nueinantieji, aktoriai iš bankrutavusio teatro, numirėlių pasaulis, be galo juokingas savo rimtumu, kvailių teisumu ir aršia neapykanta. Nieko, išskyrus juoką ir patyčias, jie neverti.

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));