skip to Main Content

A.Verygos reformos nepalies poliklinikų gydytojų

Kristina Sulikienė

Kiekvienas atėjęs į valdžią, visada žiūrės tik savo ir savo aplinkos interesų.

Aurelijus Veryga yra ne tik gydytojas (beje, Jabutienės laidoje prisipažino, jog nepraktikavęs nė vieną dieną, dirba tik teorinį mokslinį darbą), bet ir profesorius, o už akademinius vardus vieni kitiems atidirbinėja ilgai ir nuobodžiai – visą gyvenimą.

Aurelijaus Verygos žadamas „didžiulis“ algų kėlimas -20 proc. –visai nepalies mažiausius atlyginimus gaunančių poliklinikų gydytojų, rajoninių ligoninių chirurgų – tačiau vėl eilinį kartą didžiausią pyragą atsirieks visokios „trečio lygio“ „klinikos“, kur ir taip gydomi tik gydytojų babyčių sugyventiniai, kaimyno motinos pusseserės – ten yra „trečia eilė“ (viena- oficiali, kai reikia laukti pusę metų; antra – pagal kyšius, ir trečia – giminaičių, partizanų eilė) ir ji eina greičiausiai. O tą trečią eilę aptarnauti tos algos ir keliamos. Eilinio paciento, kišenėje vis dar spaudžiančio „pakišą“, tas profesūros apibilietavimas dar vienu kitu tūkstančių eurų nepalies – kaip dirbo tik sau ir giminėms, taip jis tebedirbs.

O vargšas apylinkės gydytojas kaip varė nuo ryto iki vakaro kas penkias minutes priimdamas po pacientą (priklauso pagal reglamentą kas 20 min), taip ir varys.

O 20 proc. tai kėlimas bazinės kažkokios algos, kuri ir dauginsis iš koeficientų, kurie nuoširdžiai dirbančių – mažiausi, o gydančių savo proseneles ir jų kaimynus – didžiausi.

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));