skip to Main Content
 

Redakcija sulaukė Algimanto Rėklio laiško – žmogus nuo mafijinės Lietuvos teisėsaugos pasislėpė Islandijoje, kuri kažkada pirmoji pripažino Lietuvos nepriklausomybę.

 

A.Rėklys sulaukė policijos persekiojimo po to, kai kreipėsi į policiją, parodydamas, kad Kauno gatvėje jam pistoletu grasino Vaidas Milinis, buvusio Kauno apygardos teismo pirmininko Alberto  Milinio įsūnis. Kaip žinia, V.Milinis buvo rastas nužudytas prieš keletą metų, ir jo nužudymas buvo priskirtas „violetiniams“, t.y. Drąsiaus Kedžio šalininkams. Nors pastarieji apie tokio V.Milinio egzistavimą sužinojo tik po jo mirties.

 

Todėl LL šaltiniai mano, kad V.Milinio nužudymas gali būti siejamas su audringu jo gyvenimo būdu. A.Rėklys kreipėsi į policiją su pareiškimu, kad V.Milinis gatvėje mojavo pistoletu, ir grasino jį nušauti. Kauno policija pradangino šį pareiškimą, vėliau puolė persekioti patį pareiškėją – paskyrė jam psichiatrinę ekspertizę. Supratęs, kad gali būti nužudytas arba priverstinai nugydytas, A.Rėklys išvažiavo iš Lietuvos ir šiuo metu gyvena Islandijoje. Atrodo, kad generalinė prokuratūra prašo jo ekstradicijos. A.Rėklys rašo :

 

„Gerb. Aurimai Drižiau, Islandijoje, kurioje gyvenu priimta kreiptis gerb. Aurimai,  truputį atgavau jėgas, be to Lietuvėlė manęs labai pasiilgo. Taip ir prašo įvykdyti ekstradiciją, atstovaujama Kauno policijos sunkių nusikaltimų skyriaus. Būtų tikras teisingumo triumfas. 

Nepriklausomai nuo jų, rimtai ruošiuosi bylos nagrinėjimui. Man bus reikalinga pateikti ,,Nuogos tiesos“ 2013-04-30 protokolo ištraukas. Nežinau kaip tą padaryti, kaip apiforminti protokolą, kai ten pertraukia viduryje žodžio. Gal pas jus yra užrašyta, arba patarsite kaip tai padaryti. Gal turite kokį studentą, kuris sutiktų už prieinamą kainą padaryti tokį darbą.

Girdėjau, kad buvau dar kartą paminėtas(matė internete, bet man daugiau nepapasakojo) maždaug prieš porą mėnesių.

Manau kad galime turėti bendrų interesų kaip vienos šluotos strypai“.

 

 

 

 

Dar 2012 m. rudenį LL redaktorius buvo pakviestas į Kauną, pas tyrėją, kuri tyrė M.Milinienės skundą dėl tariamo R.Gajauskaitės šmeižto. Tuomet Kauno rajono policijos komisariato vyriausioji tyrėja Aušra Gecevičienė jo paklausė, ką jis žino apie A.Rėklio pareiškimą. LL redaktorius papasakojo, kad buvo susitikęs su A.Rėkliu, kuris papasakojo manantis, kad V.Milinį nuo atsakomybės išsuko jo įtėvis A.Milinis. A.Gecevičienė pažadėjo, kad A.Rėklys bus apklaustas ir nustatyta, kur dingo jo pareiškimas dėl įtariamų Vaido Milinio nusikaltimų. Praėjo daugiau nei pusė metų, ir jau balandžio 16 d. LL redaktorius dar kartą paskambino A.Gecevičienei, klausdamas, ar atsirado minėtas A.Rėklio skundas. Policijos tyrėja pasakė, kad dėl to įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas, ir daugiau nieko ji negalinti komentuoti. Paklausta, ar pavyko pakalbinti nukentėjusįjį A.Rėklį, A.Gecevičienė pasakė, kad dar ne, ir vėl pažadėjo jį apklausti.

Todėl klausimas – pilietis A.Rėklys kreipiasi dėl įtariamų V.Milinio nusikaltimų dar 2004 m. į policiją, ir iki pat 2013 m. balandžio pabaigos nėra apklaustas, nors policijos tyrėja A.Gecevičienė jau pusę metų žada tai padaryti, tačiau nedaro. Kodėl? Vietoj to „Lietuvos ryte“ mes paskaitome, kad tas A.Rėklys galimai kažkoks keistas, kalbasi su medžiais, ir apskritai, kažkoks neaiškus, nevertas pasitikėjimo. Tačiau nei policija, nei prokuratūra neatsako, kodėl netiria A.Rėklio pareiškimo.

A.Rėklys dar kai ką papasakojo LL : „Aš tuomet dirbau UAB ,,Jalga“ direktorium. Mes atlikome įvairius elektros darbus: projektavome, montavome, prižiūrėjome įvairių organizacijų elektros ūkius, taip pat ir Kauno m. savivaldybės. Po šių įvykių praėjus maždaug dviem dienoms, mane išsikvietė Bendrojo skyriaus vedėjas I. Levandavičius. Jis kalbėjo apie įvykius, susijusius su V. Miliniu. Apie tai, koks įtakingas A. Milinis, kad jį įpareigojęs susitarti su manimi, kitaip jam gresia prarasti darbą. A. Milinis norįs atsiskaityti su manimi už patirtą moralinę žalą, nesvarbu kokia pinigų suma. Man Policija neatsakys, pareiškimus numarins. Tačiau kito pokalbio metu kalba buvo jau kitu tonu. Labai operatyviai, per keletą dienų buvo surinkta medžiaga apie mano darbo objektus, sutartis. Man pasakė, kurie pagrindiniai užsakovai nutrauks su mumis sutartis, kas liks iš mano įmonės. Kai mane iškvietė antrą ar trečia kartą, aš buvau miesto centre netoli savivaldybės. Atėjęs prie kabineto durų, išgirdau, kad kalba apie mane. Pasitraukiau į laiptinę. Iš kabineto išėjo Mero patarėjas teisės klausimais ir keletas kitų asmenų, kaip supratau mūsų teisėsaugos institucijų atstovai. Pokalbio metu prie keturių akių man paaiškino, kaip man gali baigtis, jeigu ieškosiu teisybės. A. Milinis nusprendė, kad jam pigiau „patvarkyti“ mane, negu susimokėti sutartus 20 tūkst. Lt už Vaido Milinio grasinimą nužudyti (pagal LR BK str.145str. 1 d.), įžeidimą viešoje vietoje (pagal LR BK 155 str. 1 d.), ginklo laikymą, neturint tam leidimo (LR BK 253str 1d.). Teko patirti, kad A. Milinis yra labai kerštingas, iš jo akių išskaičiau patologiškus kompleksus mėgautis savo visagalybe. O po dvejų metų prasidėjo ilga kriminalinė istorija – aš praradau tuos darbo objektus, kuriuos man ir minėjo. Mane apvogė, reketavo, grasino, bet nei Prokuratūra, nei Policija nereagavo į mano pareiškimus pradėti ikiteisminį tyrimą, nedarė akistatų, nieko netyrė. Visi atsakymai – nėra pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą. Žinau, kad yra planas privesti mane prie savižudybės. Praėjus dvejiems metams po tam tikrų įvykių, buvau nuvežtas į Centro policijos nuovadą. Čia, man girdint, viršininko pavaduotojas nurodė „suklijuoti“ man baudžiamąją bylą. Sužalota mano sveikata, mano turtą perėmė pagal numatytą schemą, sužlugdė verslą, aš nerealizavau savo gražių mokslinių ekologiniu planų. Tačiau visa teisėsaugos sistema neįžiūrėjo jokių teisės normų pažeidimo. Kaip pasakė vienas profesorius, šie veiksmai – tai jau ne mano asmeninė problema, o visos Lietuvos problema. Procesas tęsiasi, ,,ponai prisiekusieji tarnauti teisingumui”. Viltis mirs, jei vėl sugebėsite ,,išdurti “ tautą per ateinančius Seimo rinkimus. O dabar drebėkite – tauta kyla ir jums reikės atsakyti už visą savo patologišką nusikalstamą gyvenimą“.

 

Pernai rugsėjo 18 d. A.Reklys davė interviu „Laisvam laikraščiui“, kuriame papasakojo sužinojęs, kad jį bus bandoma pagrobti ir nužudyti. Atsargumo dėlei jis davė interviu spaudai:

 

Kokios aplinkybės verčia jus galvoti, kad bus bandoma jus nužudyti?

– Rugpjūčio 2 d. gavau informaciją, kad buvo svarstoma, kaip mane pašalinti, o rugsėjo 11 d. gavau informaciją ir apie tai, kaip rengiamasi mane pašalinti – iš nugaros prieina du žmonės ir beda į mentę švirkštą su vaistais. Tačiau manau, kad realiai buvo svarstomas ne vienas variantas, kaip su manimi susidoroti. 

Tai manote, kad jus ketinama nužudyti dėl tos istorijos, susijusios su V. Miliniu?

– Tai kad toje istorijoje įsivėlę žymiai daugiau žmonių – ir iš prokuratūros, ir iš policijos. Jie veikia visi kartu.

O kaip jie susiję?

– Jie sprendė, kaip mane nutildyti. Savo straipsnyje aš miniu tas aplinkybes. Tačiau kol kas niekas nereaguoja, nors praėjo jau keli mėnesiai.

Tačiau kaip tas Vaidas Milinis, kuris grasino jums pistoletu, kaip jam baigėsi. Ar parašėte policijai pareiškimą?

– Aš parašiau du pareiškimus. Kai parašiau pirmą pareiškimą, mane pasišaukė, ir tada aš sužinojau, kad ten buvo tas Milinis. Po šio pokalbio man buvo pasiūlyta už tylą atsilyginti, o paskui, kai keitėsi aplinkybės, aš dėl visą ko parašiau antrą pareiškimą. Tada jau su manimi pakalbėjo griežtai – kad susidursi su tokiomis jėgomis, su kokiomis dar nebuvai susidūręs.

– Kas jums tai pažadėjo?

– Tarpininkas.

Tai ar po to susidūrėt su tomis jėgomis?

– Ne, nes aš nutilau. Neieškojau daugiau tiesos, nes kaip aš ją rasiu, jeigu policija, prokuratūra ir teismas dirba ranka rankon. Ir grasina visiems. Aš jau buvau su jais susidūręs, nes vienas verslininkas, kuris man buvo skolingas už atliktus darbus, mane “patvarkė” taip – man pasakė, kad jo kišenėje sėdi teismas, policija, STT ir prokuratūra, ir kad aš iš jo gausiu špygą. Kad patikėčiau, mane nuvežė į policiją, ir norėjo mane apkaltinti dėl smulkaus chuliganizmo. Tas verslininkas važiavo iš paskos su liudininkais. Tada Centro policijos komisariato viršininko pavaduotojas atėjo ir sako policininkams – šitam reikia apiforminti pasipriešinimą policijos pareigūnams. 

– Jums?

Taip, tačiau aš dar spėjau paskambinti vienam savo bičiuliui, kuris buvo deputatų klubo narys ir anksčiau kuravo policijos veiklą. Tie policininkai, kurie mane vežė į nuovadą, matyt, savo viršininkui pasakė, kad atsargiau. Jie man bandė suklijuoti baudžiamąją bylą už tariamą pasipriešinimą, ir neleido kviesti advokato. Tačiau, matyt, vėliau persigalvojo ir nubaudė mane pagal Administracinės teisės kodeksą kaip smulkų pažeidėją. Tačiau tas man vis tiek gadina dokumentus, nors aš ir įrodžiau, kad net nebuvau tose aplinkybėse, kurias man bandė inkriminuoti policija. Jie net atsisakė nuvykti į įvykio vietą patikrinti to, ką aš sakau. Todėl aš kreipiausi į teismą ir ten buvo man skirta nuobauda panaikinta. Tačiau policija apskundė šį sprendimą, ir vėl nelaimėjo. Kai prokuratūra pranešė, kad atsisako pradėti tyrimą dėl to incidento, nuėjau į prokuratūrą, ir vienas prokuroras ant manęs užriko : “Ko tu dar ieškai? Taigi tave paleido”. Galėčiau daug papasakoti, tačiau dabar esu užsiėmęs svarbesniais dalykais – rengiu mokslinio pobūdžio knygą apie bioenergetiką ir žmogaus galimybes.

Tačiau mane kaip žurnalistą labiau domina konkrečios istorijos?

– Esu susidūręs ir su konkrečiomis istorijomis, ir pas jus taip pat bus galima išspausdinti kokį straipsnelį. 

Tačiau jūs minėjote, kad turėjote didelių problemų dėl savo pareiškimo apie tai, kad V.Milinis jums grasino pistoletu? Ir kad kažkaip dėl to nukentėjo jūsų verslas?

– Dar prieš šį verslininką, kuris mane “patvarkė”, buvo ir daugiau požymių, kad mane smaugia. Tai kad ten viskas susiję. Ir aš įtariu, kad ten buvo Milinio ranka. Jis yra nepaprastai kerštingas. Praeitą kartą, kai žurnalistui daviau interviu įrašui, vėliau buvau sutikęs vieną žmogų, kuris yra nukentėjęs nuo A.Milinio. Jis man papasakojo, kad jis dėl persekiojimo net pabėgo iš Kauno, nes A.Milinis buvo labai kerštingas. Ką jis bedarytų, jis visur buvo kaltas. Negaliu duoti net to žmogaus telefono, nes jis bijo kalbėti. Tačiau net gatve važiuojantį automobiliu, jį iškarto stabdydavo policija ir bausdavo. Jis buvo patekęs į “juoduosius” sąrašus.

– Bijo net ir po to, kai A.Milinis jau nebėra Kauno apygardos teismo pirmininkas?

– A.Milinis vis dar toks pat galingas, ir priklauso tai pačiai grupuotei. Jis vis tiek vadovauja advokatų kontorai, kuri su visais susijusi. Ir jie negali dirbti vienas be kito. Turi veikti visi kartu. Nors A.Milinis ir pasikeitė darbo vietomis su kitais žmonėmis, tačiau jis vis tiek liko šachmatų lentoje, tik perėjęs į kitą poziciją.

O ką galvojate apie Kauno apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką A.Smolską?

– Jis tikrai padoresnis, negu apie jį rašoma. O apie A.Milinį, tai galiu papasakoti dar tiek – turėjau kriminalinę istoriją, ir kreipiausi dėl baudžiamosios bylos iškėlimo į teismą. Atėjau į priėmimą pas A.Milinį – žiūriu pas jį sėdi tas žmogus, kurį aš kaltinu nusikaltimo padarymu. Jis užėjo pas A.Milinį, ir ten sėdėjo gerą pusvalandį. Nesulaukiau, ir išėjau į gatvę. Manau, kad jie aptarinėjo, kaip jam išsisukti nuo atsakomybės. Taip ir įvyko – bylą taip sutvarkė, kad aš net likau kaltas. 

O kokia jūsų nuomonė apie A.Milinio įsūnį V.Milinį?

– Jis dar buvo moksleivis, ir vienerių metų kursą jam reikėjo mokytis dvejus metus. Jis galimai turėjo ir problemų su narkotikais.

Tačiau jokių įrodymų nėra?

– Žinoma, kad nėra, tačiau jeigu kažkas daro jam “stogą”, tai aišku, kad tuos įrodymus moka sunaikinti. Juk reikia manyti, kad ir mano pareiškimai dėl V.Milinio buvo sunaikinti, net mano apklausos protokolų, ko gero, nelikę. Matyt, net sunaikinta ta knyga policijoje, kurioje tie pareiškimai buvo užregistruoti. 

Tai ar policija nutraukė tą bylą dėl V.Milinio?

Jie jos nenutraukė, jie tiesiog padarė tai, kad jos neliktų. Aš manau, kad jie ją sunaikino. O man taip iš karto ir pasakė – kad negausiu jokio atsakymo.

O jūs paskui jau nebesiskundėte dėl policijos darbo?

– Tai kaipgi skųsies, jeigu man aiškiai pasakė, kas manęs laukia, ir kas man atsitiks, jeigu aš dar pasiskųsiu. Nes skųstis aš eisiu pas tą patį, kuris mane ir sutvarkys. 

 

 

 

KĄ NUTYLĖJO R.JANUTIENĖS „PATRIOTAI“?

 

11/20/2013 

 

Peržiūrėjus paskutinę „Nuogą tiesą“, kurioje Rūta Janutienė apkaltino Neringą Venckienę tuo, kad ji organizavo Vaido Milinio nužudymą, tuo, kad Henrikas Daktaras neva „bando sugrįžti“ per „Drąsos kelią“ ir apie tai, kad žurnalistai yra arba įbauginti „violetinių“, arba jiems moka milžiniškus pinigus „violetinė minia“, apima koktus jausmas – viskas buvo priešingai, nei pateikia Rūta Janutienė. Ir ji tai pati puikiai žino. 

 

Marija Milinienė mano, kad jos sūnų nužudė „violetiniai“, o visą šį nužudymą organizavo Neringa Venckienė, kuri dabar pati negali apsiginti, nes yra JAV. Tačiau jeigu prokuratūra turėtų bent kokį menkiausią siūlelį, siejantį V.Milinio žudikus su „Drąsos kelio“ judėjimu, tai jau seniai apie tai būtų paskelbusį per savo oficialų leidinį „Lietuvos rytas“, ir visi įtariamieji sėdėtų už grotų. 

 

Kaip vienintelis įrodymas, kad Venckų šeima yra prisidėjusi prie V.Milinio nužudymo, yra pateikiamas N.Venckienės tetos Audronės Skučienės ranka rašytas raštelis, kuriame neva parašyta „Vaidas Milinis“. Pati A.Skučienė LL sakė, kad pats „liudininkas“ V.Keršis jos prašė duoti jam kokios nors veiklos, ir visą laiką siūlė Venckienės šeimai imtis kokios nors neteisėtos veiklos – „turiu planą – chuliganą“. Tačiau R.Janutienė laidoje „Nuoga tiesa“ neparodė, kaip A.Skučienė paaiškino minėto raštelio atsiradimą.Dar prieš du metus A.Skučienė davė interviu LL, kuriame viską paaiškino:

 

– Ko gero, ne man vienam susidarė įspūdis, kad Garliavoje kurį laiką itin aktyviai „darbavosi“dvi personos – Marius Kuprevičius ir Vitalijus Keršis? Kaip vertinate judviejų dalyvavimą mergaitės „gynimo“ akcijose Garliavoje, Klonio gatvėje?

 

– Aš dabar galėčiau juos pavadinti mergaitės „gynėjais“ kabutėse, kadangi M.Kuprevičius tris dienos iki Kėdainių rajono apylinkės teismo teisėjo B.Versackio nutarties jau žinojo koks bus priimtas teismo sprendimas. Tris paras prieš teisėjo B.Versackio nutartį Marius Kuprevičius atvyko į Klonio gatvę neva „ginti“ mergaitės, nors nei Neringa Venckienė, nei jos vyras Aidas, nei pusseserė Sonata Žukauskienė dar nieko nežinojo ir net netikėjo, kad gali būti priimtas toks skubotas teismo sprendimas perduoti vaiką L.Stankūnaitei. O M.Kuprevičius jau iš anksto žinojo, kad taip bus ir prieš tris dienas atvažiavo į Garliavą, Klonio gatvę, budėti prie mergaitės namų. Tiesiog matėsi, kad jisai vykdo kažkieno užsakymą, nes jo elgesys mums atrodė labai keistas, įtartinas. Ir tai, ką dabar kalba M.Kuprevičius, tik dar kartą patvirtina tokius jo „keistumus“… Beje, M.Kuprevičiaus po 2010 m. gegužės įvykių Klonio gatvėje jau nebuvo. 

 

Dėl V.Keršio. Įsivaizduokite, kaip gali iš kažkur atvažiuoti žmogus į Garliavą, į Klonio gatvę, ir ten metus laiko prie tvoros gyventi? Juolab, kad visi kiti žmonės buvo jau seniai išsiskirstę, nes tuo metu jokio gynimo D.Kedžio mergaitei tikrai nebereikėjo. V.Keršis ir dar keli tenai, Klonio gatvės patvoryje, nuolatos gyveno, budėjo. Toks mergaitės „gynėjų“ elgesys mums kėlė tam tikrus įtarimus ir todėl mes nieko bendro su jais neturėjome, apie jokius sekimus nekalbėjome. O jeigu V.Keršis pats kažką sekė, tai reiškia kažkas jam iš tikrųjų davė nurodymus tuo užsiimti. Manau, į tai reikėtų labai atidžiai įsiklausyti ir išsiaiškinti – iš kur V.Keršis buvo gavęs nurodymą sekti kitus žmones?..

 

– Reiškia, V.Keršis, kažką sekdamas, veikė autonomiškai, neturėdamas nei jūsų pasitikėjimo, nei pritarimo panašiai veiklai?

 

– Niekas juo nepasitikėjo!.. O tas raščiukas su kažkokiomis mano nubraižytomis schemomis, tai aš prisimenu, kaip V.Keršis kreipėsi į mane patarimo, ką jam dabar reikėtų daryti. Tada pasakiau, kad iš tikrųjų galėtų pagal publikacijas „Laisvame laikraštyje“ patikrinti – ar tai tiesa, kad A.Ūsas gyveno kaimynystėje su Vaidu Miliniu (jau čia po jų mirties, po visų straipsnių laikraštyje) ir L.Stankūnaitė su V.Naruševičiene, ar jie iš tikrųjų buvo artimi kaimynai tame rajone? Tai va tokį mano ranka rašytą lapelį V.Keršis galbūt ir turi.

 

– Bet, palaukite, nejau jūs braižėte kažkokius tai planelius V.Keršiui?

 

– V.Keršis paprašė manęs, kad aš užrašyčiau, nes jis, atseit, gali užmiršti žmonių pavardes. Matomai, V.Keršis norėjo turėti tokį mano ranka parašytą raščiuką. 

 

– Ar tai nepanašu į iš anksto gerai apgalvotą provokaciją – ne pats užsirašė žmonių pavardes, bet paprašė jūsų tai padaryti? 

 

– Būtent taip ir buvo. Apie tai aš pasakiau tyrėjai. Bet čia viskas buvo jau po to…

 

– Perdavėte jam lapelį su kažkokiomis schemomis, apie kurias kalba Vitalijus Keršis?

 

– Kokios ten „schemos“!.. Parašiau Žukausko gatvė, Ūsas, Naruševičienė, štai ir visa „schema“… Apie tai pasakiau tyrėjai, nieko aš nesiginu. Bet čia viskas buvo šiemet, gal sausį ar vasarį, po to, kai pasirodė visi tie straipsniai, komentarai internete!.. 

 

– Jūs turbūt suprantate, kurlink dabar viskas čia krypsta? Matomai, norima įrodyti, kad Vaido Milinio sekimo, o gal ir nužudymo iniciatyva sklinda būtent iš Garliavos kirpyklos. Jums turbūt teko girdėti šios versijos atgarsius bei komentarus žiniasklaidoje?

 

– Komentaruose ne tiek jau daug, bet iš V.Keršio kažkiek girdėjau. Vienintelis V.Keršis ir V.Gaivenis savo laidoje apie tai kalba. Jie labai sieja, tiesiog „klijuoja“ Vaidą Milinį su pedofilijos byla. Aš net nežinau, ką jie nori tuo įrodyti, kad būtent V.Milinis siejamas su pedofilu Aidu?..

 

 

 

Nors „Nuogoje tiesoje“ buvo skelbiama, kad žurnalistai skelbia „Drąsos kelio“ idėjas už didelius pinigus, ir fone parodytas Henrikas Daktaras – suprask, kad šis veikėjas ir finansuoja straipsnius apie pedofiliją, tačiau buvo kaip tik priešingai – vienas iš D.Kedžio draugų, Raimundas Ivanauskas paliudijo, kad M.Milienė jam sakiusi, kad „tu net neįsivaizduoji, kokią aš pinigų sumą investavau į šitą reikalą“.

 

Duodamas parodymus Vilniaus apygardos teisme, buvęs Drąsiaus Kedžio asmeninis treneris Raimundas Ivanauskas pareiškė, kad jam pas tyrėją Kauno rajojo policijos komisariate spaudimą darė nužudyto Vaido Milinio mama Marija Milinienė.

 

„Tu net neįsivaizduoji, kokią aš pinigų sumą investavau į šitą reikalą“, – esą Milinienės pas tardytoją Kauno rajono policijos komisariate pasakytus žodžius citavo Raimundas Ivanauskas. Jis tada teigė buvęs atvežtas į apklausą be advokato, o apklausoje be jo ir tardytojo dar dalyvavo moteris, prisistačiusi Miliniene. Pasak R.Ivanausko, ji jam pasiūliusi bendradarbiauti.

 

„Klausė: „Pas tave buvo Neringa (Venckienė)?“ Nebuvo, pasakiau. „Tai tu, vyre, iš kalėjimo neišeisi“, – kalbėdamas apie patirtą spaudimą Milinienės žodžius teisme citavo R.Ivanauskas.

 

Pati Marija Milinienė „Karštam komentarui“ teigė iš tiesų dalyvavusi vienoje R.Ivanausko apklausoje, tačiau visai kitoje byloje – nužudyto Vaido Milinio byloje, ir ta apklausa, pasak M.Milinienės, buvo labai trumpa.

 

„Jam buvo užduoti tik du klausimai: „Ar pažįsti Neringą Venckienę?“, „Ar esi ką nors girdėjęs apie Vaidą Milinį?“. Ir į abu klausimus jis atsakė „ne“, – „Karštam komentarui“ sakė Marija Milinienė.

 

Šių metų pradžioje „Lietuvos rytas“ parašė straipsnį, o laida „Kakadu“ parodė laidą, kurioje „Laisvo laikraščio“ redaktorių Aurimą Drižių ir signatarę Rūtą Gajauskaitę kaltino Vaido Milinio šmeižtu. „Lietuvos ryto“ žurnalistė A.Kuznecovaitė paskelbė, kad  „V.Milinį pedofilu apšaukę veikėjai keliaus į teismą“ ir kaip vieną tokių šlykščių veikėjų nurodė A.Drižių. Tiek straipsnyje, tiek laidoje buvo cituojama M.Milinienė, kuri sakė, kad „Gajauskaitės ir Drižiaus paskleistas šmeižtas turėjo baisų padarinių…“. Kadangi tiek straipsnis, tiek ir „Kakadu“ laida pasirodė tuo pačiu laiku, ir abiejų tekstas buvo vienodas, LL redaktorius įsitikinęs, kad šie pasirodymai buvo užsakyti ir apmokėti. Kaip žinia, Vilniaus apylinkės teismas prieš mėnesį išteisino A.Drižių dėl V.Milinio šmeižimo, o Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija nurodė, kad minėtas straipsnis yra neetiškas.  LL redaktorius teisme išsakė nuomonę, kad M.Milinienė jį galimai persekioja dėl to, kad „Laisvame laikraštyje“ buvo aprašyti įtariami jos sūnaus Vaido Milinio nusikaltimai. 

 

Mat į redakciją kreipėsi kaunietis Algimantas Rėklys. Jis papasakojo, kad V.Milinis grasino jį nužudyti, žmogus buvo parašęs pareiškimą policijai, tačiau jo pareiškimas tiesiog dingo, nors ir buvo užregistruotas Žaliakalnio policijos komisariate. Šio pareiškimo kopiją su policijos antspaudu turi ir LL redakcija:

 

 

 

„2004 m. kovo 25 d. lengvuoju automobiliu K. Petrausko gatve savo 11-metį sūnų Mantą vežiau į KKA baseiną, esantį Perkūno alėjoje. Kur baigiasi gatvė, į dešinę suka jau irgi pagrindinė Parodos gatvė, o tiesiai yra šalutinė Perkūno alėja. Čia nėra šviesoforo, todėl retsykiais susidaro nedideli kamščiai. Kai privažiavau sankryžą, joje jau stovėjo mokomasis automobilis, o už vairo sėdėjo jauna mergina. Esant galimybei, ji kelis kartus neišdrįso įvažiuoti į Perkūno alėją. Iš dešinės pusės mane motoroleriu, kurio numeris 155KD, pralenkė jaunuolis ir sustojo tarp mano automobilio ir mokomojo. Mergina vis nedrįso pradėti važiuoti. Aš kelis kartus paspaudžiau garso signalą. Jaunuolis atsisuko, pradėjo mane plūsti paskutiniais žodžiais, išsitraukė pistoletą, rankoje pasuko delne plokštuma, parodydamas kas tai yra ir kelis kartus sušuko: ,,Aš tave nukalsiu”. Mokomasis automobilis pervažiavo sankryžą, jaunuolis iš paskos ir trečias aš. Jaunuolis sustojo, vėl išsitraukė pistoletą ir pakartojo savo grasinimą: ,,Aš tave nukalsiu”. Važiuodamas rankoje laikiau mobilųjį telefoną ir nesusiorientavau, ką daryti. Mano sūnus labai išsigando: „Tik tu, tėtuk, neprasidėk su tokiu, tokie gali bet ką padaryti“. Pravažiavau pro šalį, o jaunuolis sekė mane ir sustojo Perkūno alėjoje prie įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę. Praleidęs tiesiai važiuojantį automobilį įvažiavau į aikštelę ir paskambinau į policiją, o jaunuolis nuvažiavo toliau. Jis atrodė labai išbalansuotas, agresyvus, lyg naudojęs narkotikus. Greitai man paskambino iš Žaliakalnio policijos komisariato ir liepė atvažiuoti. Nuvažiavęs į policiją sužinojau kas buvo tas jaunuolis – tai Apygardos teismo pirmininko Alberto Milinio sūnus Vaidas Milinis. Teisė ginklo laikymui jam nebuvo išduota. Policininkai pasakė, kad ginklo pas jį nerado“.

 

 

 

Aurimas Drižius

 

laisvaslaikrastis.lt

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));