skip to Main Content

A.Guoga naudoja paprastą būdą ES paramai išplauti?

Aurimas Drižius

Liberalų sąjūdžio lyderis Antanas Guoga ragina savo pirmtaką Eligijų Masiulį pasakyti tiesą, iš kur pas jį namuose atsirado 106 tūkst. eurų grynųjų pinigų.

Tačiau pats A.Guoga nelinkęs sakyti tiesos, kaip jo Meno saloje įregistruotos ofšorinės įmonės „iBus Media Limited“ akcininkais tapo  buvusio Seimo vadovo, buvusio policijos generalinio komisaro giminaičiai ir kiti tautiečiai? už kokias paslaugas Guoga jiems dovanojo savo valdomo „ofšoro“ akcijų?

 

Į šį LL klausimą A.Guogos patikėtinis Martynas Čerkauskas  atsakė lakoniškai : „Antanas Guoga informavo mus, kad nebeturi šios įmonės akcijų nuo 2014 m.“. Tačiau neatsakė, kaip tarp jo įmonės dalininkų atsirado politikų giminės.

A. Guoga DELFI tvirtino pardavęs minėtas akcijas kai nusprendė verslą perkelti į Lietuvą. Dabar esą jis, „jo žmona, giminės neturi akcijų, kurios būtų nedeklaruotos“. Politikas patikino: maždaug dešimt metų turėtas akcijas turėjęs ne dėl mažesnių mokesčių – tiesiog kai kuriose valstybėse verslo negali daryti kitaip, nes ten nėra reikalingų įstatymų. Kitiems minėtiems lietuviams jis esą davė akcijų norėdamas paskatinti kaip gerus darbuotojus. 

Beje, nė vienas iš buvusių ar esamų Lietuvos Seimo pirmininkų – L.Graužinienė, V.Gedvilas, V.Muntianas, A.Paulauskas, Č.Juršėnas, I.Degutienė – nedeklaravo, kad valdo sąskaitas „ofšore“. 

Kadangi tik vienas Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas palaikė itin artimus santykius su tuomečiu poliicijos generaliniu komisaru V.Grigaravičiumi, tai matyt delfi.lt ir turiu jų giminaičius kompromituojančių įrašų, ir šantažuoja, kad tie dokumentai bus paskelbti, nes kitų A.Guogos „ofšoro“ akcininkai yra ištrinti. 

 

 

 

Tačiau į šį klausimą A.Guogai teks atsakyti. Kaip ir begales kitų klausimų –p  pvz., ir apie tai, kaip jo patikėtiniai „įsisavina“ Europos Sąjungos paramą.

 

Vienas tokių A.Guogos patikėtinių – jo pokerį reklamuojančio portalo www.pokernews.lt administratorius Kęstutis Underis.

 

Kęstutis Underis 2012 m. gavo 323 649 litų paramą iš Žemės ūkio ministerijos pagal ES finansuojamą „PRIEMONĖ „PELNO NESIEKIANČIOS INVESTICIJOS MIŠKUOSE“.

 

nuotr: Antano Guogos poiliavietės aplinką už ES lėšas tvarkė jo patikėtinis

 

Taip pat Kęstutis Underis deklaravo gavęs 263 tūkst. litų paskolą iš Antano Guogos.

http://www.2013.vrk.lt/rinkimai/426_en/Kandidatai/Kandidatas70599/Kandidato70599InteresuDeklaracija.html

 

„Mano požiūriu galima buvo geriau panaudoti EU skirtas lėšas, nes jos pirmiausiai skiriamos  valstybės tarnautojams, arba su jais susijusiais žmonėms, tarp jų yra ir žmonės, susiję su aukštus postus užimančiais politikais, – teigia verslininkas Dalius Maniušis, – taip ko gero visi projektai buvo įvykdyti, kad pagal dokumentus prie nieko neprikibsi ,bet ne man vienam taip atrodo, kad šiuos pinigus buvo galima panaudoti geriau. A.Guogos interesų deklaracijoje nurodoma, kad jis paskolino 263 tūkst. litus Kęstučiui Underiui, kuris 

pasirašo, kad gauna paskolą iš A.Guogos, o jos gal ir negauna, nes  prieš porą mėnesių gavo paramą iš ES fondų. K.Underis vysto projektą, kuris yra šalia A.Guogos valdomos poilsiavietės Anupriškių parkas. Taip, jam įrengti reikalingos lėšos. Aišku pamačius to tako įrengimo sąmatą, mano abejones gal ir  išsisklaidytų, bet tos sąmatos paprastiems  LT piliečiams yra neprieinamos.

Kas liečia Eligijų Masiulį, kai jis buvo  susisiekimo ministru, buvau porą kartu nuėjęs pakalbėti dėl nesąmoningų pirkimų konkursu kelių direkcijoje, vienas konkursas buvo atšauktas, nes labai jau matėsi ylą, kišanti iš maišo. Kas liečia kamščius Vilniuje, tai E.Masiulis nieko nepadarė, net ir tada kai meru tapo Remigijus Šimašius. Viską numetė Kvedaravičiui, su kuriuo po pokalbio pasigailėjau, kad pokalbio neįrašiau – būtų tekę jam raudonuoti prieš vilniečius, o gal ir atsistatydinti. Mat 3 etapo aplinkkelio projektas susikirtime su Ukmergės gatve  neatlaiko jokios kritikos. Norisi parašyti į Europarlamentą, kad atsiųstų prižiūrėtoją  – kaip caro laikas „k nam edet revizor“.

 

 

Apie vieną iš ES „lėšų įsisavinimo projektą“ raųė lrytas.lt rubrika bendraukime:

Į Aukštaitijos mišką vyras ėjo grybų – rado slaptą aukso kasyklą

http://bendraukime.lrytas.lt/reporteris/i-aukstaitijos-miska-vyras-ejo-grybu-rado-slapta-aukso-kasykla.htm

Tai, ką netyčia aptikau grybaudamas miške netoli Ignalinos, kitaip kaip įslaptintu objektu negaliu pavadinti.

 

Važiuojant plentu iš Ignalinos į Molėtus, pora kilometrų už Palūšės dešinėje yra keliukas. Toks, kokių Lietuvos miškuose tūkstančiai – be jokios nuorodos, kur jis veda. Lyg ir nieko keisto, bet į tą keliuką pasukęs grybus pamiršau dėl netikėto radinio.

Aptikau ne bet ką, o medžio skulptūrų parką, kuris maksimaliai įmanomai paslėptas nuo bet kokių lankytojų.

Kaip minėjau, jokios nuorodos prie posūkio iš magistralinio kelio nėra. Giliau miške, kone užpelkėjusioje vietoje iš krūmų sąžalyno vos matyti stendas, ant kurio – dosnumo simboliu tapusi Europos Sąjungos vėliava.

 3 iš 20 nuotr.Aptikau ne bet ką, o medžio skulptūrų parką, kuris maksimaliai įmanomai paslėptas nuo bet kokių lankytojų. Skaitytojo nuotr.

Užrašas: „Skulptūrų parko įkūrimas Šilinėje“. Skaitau toliau: „Įgyvendinant projektą numatoma sukurti visuomenei nemokamai prieinamą parką, kuriame lankytojams būtų sudarytos galimybės susipažinti su gamtos vertybėmis“.

 11 iš 20 nuotr.Pasidarė smalsu: ir į ką čia investuoti rado ta Europa? Skaitytojo nuotr.

Ir apačioje: „Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: Europa investuoja į kaimo vietoves“.

 

Pasidarė smalsu: ir į ką čia investuoti rado ta Europa?

Žiūriu: platus, bet žolių negailestingai ryjamas lentų takas. Išilgai jo pristatyta drožinių, vaizduojančių žvėris, paukščius, miško gėrybes.

Tame šabakštyne skulptūrų tikrai daug, gal pora dešimčių. Matau, kad visa dainelė „Du gaideliai“ drožiniais įkūnyta: nuo baltus žirnius kuliančių Gaidžių iki kažką kepančio Mėnesėlio.

Kitas takas tarsi veda eilėraštuko „Tindi rindi riuška, kas ten miške triuška“ motyvais: yra Voverė, Vilkas, Meška ir pabaigai – Kiškelis Nabagėlis.

Žodžiu, aplinkui – pasakos. Tik pasidarė įdomu, kokias pasakas ir kam sekė parko kūrėjai, kad išsimuštų pinigų projektui ir tuoj pat viską padovanotų tai pačiai gamtai, kad ši savo gyvybingumu per metus kitus iš neva pažintinio parko nepaliktų nė pėdsako.

 16 iš 20 nuotr.Pasidarė smalsu: ir į ką čia investuoti rado ta Europa? Skaitytojo nuotr.

Nepatingėjau panaršyti Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos puslapyje ir štai ką radau: priemonės „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“ 2014 m. paramos gavėjai; projekto numeris 2IM-KU-12-1-011592; pavadinimas – „Skulptūrų parko įkūrimas Šilinėje“.

Toliau – įdomiausia dalis: įkurti aprašytąjį slaptą objektą miške tūlai Danutei Grižinaitei buvo atseikėta 314 550,00 litų, kas tolygu 91 099,98 eurams.

Tikra pasaka. Iš krūvos eurų nedidelę krūvelę atskaičiuoji kokiam nors nebrangininkui kaimo drožėjui už Kiškelio Nabagėlio kompaniją. Dingstimi esą „tvarkau mišką“ pasikerti pardavimui brangios medienos (ir ne bet kur, o daugybės institucijų nuo triukšmo ir netvarkos ginamoje Aukšaitijos nacionalinio parko teritorijoje!).

Kiek supratau, medkirčių ten pasidarbuota iš peties. Drožybos išlaidas, panašu, medienos supirkėjai kompensavo sočiai. Ta krūva eurų nė kiek nenukentėjo, jei dar ir nepadidėjo.

„Mylėkim gamtą!“ – ragina medinės pelėdos laikomas užrašas. Pagalvoju: o gal išties žmogus idealistas tą parką įkūrė ir užmaskavo, nes jam tiesiog malonu nustebinti tokį užklydusį grybautoją kaip aš pasakiška staigmena?

Juk pasakos visada kupinos paslapčių ir labai simboliška paslėpti jas miške. Ir prie ko čia tie eurai, ar ne?

 18 iš 20 nuotr.Pasidarė smalsu: ir į ką čia investuoti rado ta Europa? Skaitytojo nuotr.

* * *

Aukštaitijos nacionalinio parko direktorius Gedas Kukanauskas pabrėžė, kad parko direkcija nekontroliuoja, kas vyksta privačiuose sklypuose.

 “Aukštaitijos nacionalinio parko direkcija 2012-07-30 gavo Valstybinės Miškų tarnybos Miškų kontrolės skyriaus Utenos teritorinio poskyrio raštą dėl išvados individualiam miškotvarkos projektui. Pagal kompetenciją išnagrinėjusi miškotvarkos projektą, parengtą privačios nuosavybės teise priklausančiame žemės sklype, nustatė, kad projektas neprieštarauja Aukštaitijos nacionalinio parko planavimo schemos sprendiniams bei jam pritarė.

Ši teritorija patenka į Aukštaitijos nacionalinio parko rekreacinio prioriteto zoną.

Parama pagal įvardijamą priemonę buvo skirta privačiam asmeniui privačiame žemės sklype. Parama pagal priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“ skirstoma Nacionalinės mokėjimo agentūros“, – pažymėjo G.Kukanauskas.

Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Kompensacijų ir investicijų skyriaus vyriausiasis specialistas Karolis Gineika padėkojo už laiško autoriaus pateiktą informaciją apie parką ir pasakė, kas gavo projektui skirtą paramą.

„Projektui, kurio paraiškos registracijos numeris yra 2IM-KU-12-1-011592, buvo skirta parama 2012 m. gruodžio 5 d. Žemės ūkio ministro įsakymu Nr. 3D-914 „Dėl projektų, kuriems skiriama parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Pelno nesiekiančios investicijos miškuose“ ir „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas“, sąrašų patvirtinimo“.

Paramos gavėjas – Danutė Grižinaitė.

Taip pat informuojame, kad projektui dar yra taikomas projekto kontrolės laikotarpis. Todėl Ministerija duomenis apie minėtą projektą perdavė Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos, kuri pagal kompetenciją išsiaiškins ar yra vykdomi visi prisiimti įsipareigojimai susiję su paramos skyrimu“, – tikino K.Gineika.

Žemės ūkio ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus vedėja Božena Zaborovska-Zdanovič antrino savo kolegai ir teigė, kad jeigu Nacionalinė mokėjimo agentūra atlikusi patikrinimą nuspręs, kad parama buvo pasinaudota netinkamai, pareiškėjai gresia sankcijos. 

 AGREEMENTS

Received presents and other agreements

Person who has

concluded agreement Agreement Agreement form Other party

of agreement Agreement creation date End date of agreement Amount of agreement Lt Code of

agreement party Title of another

agreement party Description of

agreement object

Deklaruojantysis Pirkimas Notarinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-08-14 2013-08-21 200000 IVAN STACHOVSKIJ NEKILNOJAMAS TURTAS

Deklaruojantysis Pirkimas Notarinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-09-02 2013-09-11 720000 EGIDIJUS RAINYS NEKILNOJAMAS TURTAS

Deklaruojantysis Pirkimas Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-03-12 2013-03-12 14842 110461363 UAB „VESTEKSPRESS“ PASLAUGOS

Deklaruojantysis Pirkimas Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-07-31 2013-07-31 15000 110461363 UAB „VESTEKSPRESS“ PASLAUGOS

Deklaruojantysis Pardavimas Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-06-20 2013-06-20 158000 110360528 UAB „DOJUS AGRO“ TRANSPORTO PRIEMONĖ

Deklaruojantysis Pardavimas Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-08-09 2013-08-18 224432 302504831 VŠĮ „LIETUVOS IŠEIVIJOS DAILĖS FONDAS“ MENO VERTYBĖS

Deklaruojantysis Vertybinių popierių sandoriai Rašytinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-04-20 231875 ALGIMANTAS BŪDELIS AKCIJOS

Deklaruojantysis Vertybinių popierių sandoriai Rašytinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-04-20 231875 ROLANDAS ŠIMKEVIČIUS AKCIJOS

Deklaruojantysis Vertybinių popierių sandoriai Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-08-22 86000 302941051 UAB „AIR LITHUANICA CLUB“ AKCIJOS

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-06-27 103263 ANDRIUS NEVERA PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2012-03-13 263000 KĘSTUTIS UNDERIS PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Fiziniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-01-02 500000 VIDAS KLANGAUSKAS PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2012-02-07 246794 302708264 UAB „TV ŽAIDIMAI“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-04-19 872982 302750231 UAB „SPORTCLOTHES“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2012-12-28 1547942 134093610 UAB „TR HOLDING“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-05-27 7683160 302309023 UAB „ANUPRIŠKIŲ PARKAS“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2010-09-08 6011310 126317044 UAB „NTSG“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-08-16 19000 302649054 VŠĮ „TRYS MILIJONAI“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-08-30 57780 302480775 UAB „TP ENGINEERING“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2012-12-03 35000 302737629 UAB „SPAUDOS VARTAI“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2011-08-24 82786 300857971 UAB „BUSINESS MANAGEMENT GROUP“ PINIGAI

Deklaruojantysis Paskola (suteikta) Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2012-08-10 127450 302771396 UAB „TC RESTAURANT“ PINIGAI

Deklaruojantysis Parama, labdara, auka Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-02-27 12000 302667846 ASOCIACIJA NACIONALINĖ MOTERŲ KREPŠINIO LYGA PARAMA

Deklaruojantysis Parama, labdara, auka Rašytinė Juridiniai asmenys, registruoti Lietuvoje 2013-02-28 13000 192048998 LABDAROS IR PARAMOS FONDAS „BĖDŲ TURGUS“ PARAMA

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));