skip to Main Content

 

 

 

 Latvijos verslininkas pateikė 30 milijonų eurų vertės ieškinį prieš Lietuvą Paryžiaus arbitražui pranešimas spaudai

 

 

 

Šiandien Latvijos verslininkas Oļegs Roščins (nuotr. viršuje) pateikė Lietuvai 30 milijonų eurų ieškinį Paryžiaus arbitražo tribunole (ICSID) dėl jo pinigų nacionalizacijos. Kaip jam slaptai teigė šaltiniai Valstybės saugumo departamente nacionalizuoti jo pinigus asmeniškai reikalavo Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kadangi jai nepatiko jo “neteisinga” tautybė.

 

Verslininkas teigia, kad “vienintelis Prezidentės D. Grybauskaitės pasiekimas yra korupcinės valstybės statyba”.

 

Formalus pretekstas pinigų, laikomų Lietuvos bankuose, nacionalizacijai buvo, tai, kad “nežinomas pinigų savininkas”. Lietuvos teismai, patyrę Prezidentės spaudimą, reikalavo, kad Latvijos verslininkas būtų vedęs buhalteriją pagal Lietuvos įstatymų reikalavimus. Kadangi užsienio įmonių buhalterija nebuvo vedama pagal Lietuvos reikalavimus, Lietuvos teismai paskelbė, kad nėra žinomas pinigų savininkas ir pripažino pinigus valstybės nuosavybe – kaip liaudiškai sako Latvijos verslininkas: “apvogė”.

 

Latvijos verslininkas buvo patikėjęs savo milijonus eurų Lietuvos bankams dėl to, kad jie siūlė 7 % palūkanų.

 

Verslininkas skundžia ir tai, kad Lietuva savo atstovu byloje be viešojo konkurso pasirinko advokatų kontorą “Ellex Valiūnas”. Vien todėl, kad jos vadovą Rolandą Valiūną su Prezidente sieja giminystės ryšiai. Teisingumo ministerija to neneigia. Faktas, kad pasirenkant advokatą arbitražo procese, Lietuva niekada nerengia viešųjų konkursų, vertintinas kaip korupcija.

 

Latvijos verslininkui atstovauja Sero salos advokatas, daugkartinis tarptautinio arbitražo profesorius, Paryžiaus Sorbonos teisės daktaras Stanislovas Tomas.

Kaip jau anksčiau skelbė BNS agentūra Latvijoje, Latvijos verslininkas Oļegs Roščins pabandė susigrąžinti 18,379 mln. JAV dolerių (17,1 mln. Eurų) iš bankrutavusio Ūkio banko, kuriuos Lietuvos teismas 2012 metais paskelbė esant „turtu be šeimininko“.

 

Roščins norėjo sudaryti susitarimą su Lietuvos valdžia per šešis mėnesius, kaip numato investicijų skatinimo ir apsaugos sutartis, sudaryta tarp Lietuvos ir Latvijos. Jau tada latvis sakė, kad jeigu sutarris nebus pasiekta, jis ketina kreiptis į Tarptautinį investicijų ginčų sprendimo centrą (ICSID).

Latvijos verslininkas Lietuvos ambasadai JAV balandžio 16 d. pateikė prašymą pradėti derybas dėl sutarties pažeidimo.

Roščins anksčiau kreipėsi į ICSID, tačiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija pranešė centrui, kad nėra galimybės sudaryti susitarimo.

 

O.Roščins teigia, kad jis yra savininkas užsienio korporacijų „Korofalt Ventures“, „Logotreck Productions“, „Machinery Trade“, „Mita Group“ ir „Advanta Group“ ir kad jis pervedė 3,3-3,86 milijonus JAV dolerių (3, 05-3,57 mln. Eurų) į Ūkio banko sąskaitas, norint įsigyti įvairių prekių.

 

Prokuratūra 2011 m. neva negalėjo identifikuoti asmenų, kurie perveda pinigus, ir Kauno apygardos teismai priėmė nutarimą konfiskuoti šiuos pinigus kaip esančius be šeimininko.

 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top });}(jQuery));