
Aurimas Drižius
FNTT pradėjo tyrimą dėl ginklus gaminančios AB „Giraitės ginkluotė“ valdybos pirmininko Vygando Sliesoraičio (nuotr. viršuje) šeimos valdomų įmonių machinacijų.
Į apklausą kažkodėl pakviesta V.Sliesoraičio dukra Eglė Sliesoraitytė, kuri trumpą laiką dirbo tėvo įsteigtoje įmonėje UAB „Ortobatas“ konsultante. Įmonės konsultantė paskelbta įtariamąja.
Tai sužinojusi, V.Sliesoraičio žmona Viktorija Sliesoraitienė nusprendė paviešinti visas savo buvusio vyro nuodėmes. Skyrybos įpusėjo, sutuoktiniai nepasidalina turto.
Nors Viktorija mano, kad jos buvęs vyras jau seniai rengėsi skyryboms ir šeimos turto perėmimui.
Ji visiškai atsitiktinai sužinojo, kad jos buvęs vyras už ją pateikė pajamų ir turto deklaracijas mokesčių inspekcijai. Ji dabar žino, ir kodėl vyras taip padarė.
„Vygantas Sliesoraitis suklastojo sutuoktinės parašą teikiamose VMI deklaracijose už 2015, 2016 metus , kurias pateikė kaip fizinio asmenis Viktorijos Sliesoraitienės, – pasakoja moteris, – suklastotose VMI deklaracijose, V. Sliesoraičio teiktose VMI sumos bemaž sutampa su Vyganto Sliesoraičio pasisavintais pinigais iš UAB Ortobatas (Šv. Luko medicinos centro ). Logika akivaizdi – jei Vygantui Sliesoraičiui už jo pasisavintus iš įmonės pinigus dukrai nepavyks „pripaišyti“ , tai neįgali sutuoktinė kalta bus tikrai – deklaracijas į VMI tai teikė. Didis visų valdybų pirmininkas ir turtingas ir nekaltas – pinigai paimti senai , nesvarbu , kad negrąžini . Dukra ir sutuoktinė įmonėje dirbo kad ir trumpai , bet nesenai – juk savi žmonės iš prokuratūros ar FNTT didžio pirmininko nepaveda“.
Mat dar prieš dešimtmetį už šeimos įkeistą nekilnojamąjį brangų turtą V.Sliesoraitis paėmė 0,5 mln. litų kreditą, kurį, pasak jo žmonos, jis išvaistė.
„Įkeitus šeimai priklausomą nekilnojamą turtą buvo paimtas 500 000 Lt kreditas, – pasakojo moteris, – 300 000 lt pagal sutartį buvo sumokėti už UAB Ortobatas akcijas, o likusius 200 000 Lt gerbiamas „Lietuvos Geležinkelio“ valdybos pirmininko vietos laimėtojas V. Sliesoratis pasiėmė sau grynais“.
Moteris įsitikinusi, kad tai buvo pinigų išplovimas : „Taigi iš paimto kredito buvo nupirkta maža įmonė UAB „Ortobatas“, kurią V. Sliesoraitis taip pat registravo savo vardu“.
„ V. Sliesoraitis mėgo prabangų gyvenimą su savo draugėmis, todėl iš UAB „Ortobatas“ sąskaitos į savo asmeninę sąskaitą V. Sliesoraitis persiveda 300.000,00 Lt, – pasakojo moteris, – vėliau jis tuos pinigus grąžinti liepė sutuoktinei, nes ji trumpą laiką įmonėje dirbo konsultantė. Sutuoktinė Vyganto Sliesoraičio pasisavintus pinigus grąžinti nesutinka . Sliesoraitis, galimai, klastodamas sutuoktinės parašus ir galimai imituodamas prekių įsigijimą, sutuoktinės vardu tariamai perka prekes ir taip tariamai „ gražina“ skolą. Tačiau šis tariamas skolos grąžinimas V. Sliesoraičiui atsibosta ir įmonę jis parduoda už 1000 ar 2000 eurų, kai tuo tarpu įmonė pirkta buvo už 300 000 Lt.“.
Pasak V.Sliesoraitienės, iki 2020 m lapkričio 18 d. Vygantas Sliesoraitis į UAB Ortobatas ( naujas pavadinimas Šv. Luko medicinos centras ) sąskaitą pasisavintų 300 000 Lt(86 886,01 eurų) negrąžino. 2019 m. įmonei Šv. Luko medicinos centras ( Ortobatas ) paskelbiamas bankrotas , – matomai, reikia pinigus gražinti kreditoriams. Neužilgo V. Sliesoraičio dukra Eglė Sliesoraitytė , kuri šioje įmonėje dirbo iki 2017 m. vadybininke, berods tik 2 metus , gauna šaukimą , kaip įtariamoji dėl UAB Ortobatas pinigų pasisavinimo“.
Savo eksvyrą V.Sliesoraitienė apibūdina nevyniodama žodžių į vatą : „Ponas Vygantas Sliesoraitis, buvęs komunistas, sovietiniais laikais deklaravęs artimą giminystę su Maryte Melninkaite, nedeklaravęs savo bendradarbiavimo su KGB, dokumentų klastotojas , pinigų „skalbėjas“ ir svarbiausia išankstinis Lietuvos geležinkelių valdybos pirmininkas“.
„Kyla pagrįstas klausimas kas asmenį , galimai sietiną su kriminaliniu pasauliu , stumia į Lietuvos Geležinkelių valdybos pirmininko vietą ? Ar jau iš anksto ruošiamas stambaus masto Lietuvos geležinkelių turto grobstymas , kur nebus kaltų?
Pasak Viktorijos Sliesoraitienės, jos eksvyras, dešinioji visų reikalų ministro „skaidruolio“ Roko Masiulio ranka, AB Giraitės ginkluotės gamyklos valdybos pirmininkas, AB „Kelių priežiūros“ valdybos pirmininkas Vygandas Sliesoraitis (nuotr. dešinėje), kuluaruose save įvardinantis kaip būsimas skaidrus AB „Lietuvos geležinkelių“ valdybos pirmininko posto laimėtojas – sutuoktinei ir dukroms grasina , kad savo pažinčių dėka „pasodins“ į kalėjimą.
Neseniai moteris sužinojo dar keistesnius vyro verslo sandorius. Ji jau kreipėsi į prokuratūrą : „dėl skaidraus AB Giraites ginkluotes valdybos pirmininko , AB Kelių priežiūros valdybos pirmininko , iš anksto ‘“skaidriai išrinkto“ AB Lietuvos geležinkelių valdybos pirmininko Vyganto Sliesoraičio galimo dokumentų klastojimo , neteisėto kredito ėmimo ir panaudojimo
Yra gauta SEB banko pažyma dėl „papildomo“ kredito, – pasakojo moteris, –
1 ) SEB banko išduotoje pažymoje Nr.07.04.08-3517 nurodoma , kad 2006-10 -30 kredito sutartis Nr. 1760618091190-2 pakeitimas Nr.2 suteikta papildoma suma 500 000.00LTL
Toliau pažymoje sąmoningai ar nesąmoningai pateikiama supainiota informacija :Pažymos preambulėje nurodoma , kad suteikta papildoma suma 500 000.00 LTL UAB Ortobatas akcijų pirkimui . Išmokėta kredito dalis 450 000.00LTL .
Deja , bankas nenurodo ,nei kam ši didelė pinigų suma išmokėta , nei kada mokėta , nei kokiu būdu išmokėta . Įprastai bankas turi griežtą kredito davimo ir kreditinių pinigų išlaidavimo politiką , kurios Vyganto Sliesoraičio atveju , akivaizdu bankas ,nesilaikė ir netaikė
Taigi , iš banko pažymos nėra aišku koks asmuo kada , kokiu būdu gavo 450 000.00LTL ,- išeitų pinigai kaip ir dingo .O koks buvo ir kam panaudotas ankstesnis kreditas visai lieka neaišku.
Kur dingo 50 000 kreditinių pinigų SEB bankas visai nenurodo .
Toliau dar keistesni dalykai fiksuojami oficialioje banko pažymoje : Suprask – Vygantas Sliesoraitis 2007-0531 moka Gintautui Vasiliauskui iš savo privačios sąskaitos ir reiktų suprasti , tai nieko bendro neturi su aukščiau nurodytu 450 000. kreditu :!
300 000 Lt. bankas 2007 -05-31 pervesta į Gintauto Vasiliausko asmeninę sąskaitą Nr. LT už Ortobatas akcijų pirkimą iš LT247044060000266319 ,
2 ) 150 000 Lt Vygantas Sliesoraitis iš sąskaitos Nr. … išima grynais. Nėra informacijos kaip į šią sąskaitą pateko tokia didelį suma . Iš pažymos reiktų suprasti _ Sliesoraitis išsiima savo asmeninius pinigus !!!
3 ) Kreditas nėra baigtas mokėti , todėl sietinas su kitais šio kredito panaudojimo ir gavimo dokumentais ir UAB Ortobatas negrąžintais 300 000 LTL. Pasisavintus UAB Ortobatas 300 000 LTL skaidrus pirmininkas Vygantas Sliesoraitis įmonei negrąžino . Gautus kreditus , kaip galima suprasti iš SEB banko pažymos , pasiėmė sau . O kaip galima suprasti iš FNTT šaukimo Eglei Sliesoraitytei pinigus / daiktus , daiktus/pinigus iš UAb Ortobatas skaidrus tėvelis su draugelių iš prokuratūros pagalba ketina „nurašyti“ ant dukrai ir neatmestina žmonai ir ketina skirtis „Dėl sutuoktinės kaltės“
Tai kur dingo SEB banko kredito pinigai?
4 ) 2007 m. rugpjūčio 14 d. UAB Ortobatas akcijų pirkimo-pardavimo sutartis , gauta ir įregistruota įmonės registrų knygoje 2007-08-14 Nr 12 . ( toliau Sutartis) Sutarties 2 nurodo: Bendra Akcijų pardavimo kaina yra lygi 300 000,00( trys šimtai tūkstančių ) litų
„Kad tikrai “ įtvirtintų“ savo skaidrų veidą , o prokuratūra „imtųsi tinkamų“ asmenų patraukimo baudžiamojon atsakomybėn V. Sliesoraitis „netikėtai suranda keletą „naujų “ dokumentų : „naują sutartį dėl UAB Ortobatas akcijų pirkimo ir nenurodyto asmens grynų pinigų ėmimo/davimo raštelius, – pasakoja moteris, – naujų dokumentų „sudarytojas“ ar „radėjas“ skuba ir įvelia keletą aritmetinių klaidelių , kurios leidžia manyti , kad „naujai“ rasti dokumentai , galimai, suklastoti .Taigi , pažiūrėkime :
1 ) “ Nauja“ akcijų ir turto pirkimo- pardavimo sutartis:
Šių metų ( 2020m) lapkričio 21 Vygantas Sliesoraitis iš savo e-mailo atsiunčia „netikėtai“ rastą „naują“ UAB Ortobatas akcijų ir turto pirkimo-pardavimo sutartį , datuotą 2007-gegužės 17 d.
Sutartis neregistruota įmonės registrų knygoje ir neturi registro numerio .“Naujoje“ sutartyje nurodoma : „Akcijų ir turto, išvardinto p.3 , kaina yra 760 00Lt“.
Deja , šioje „naujai atrastoje“ sutartyje įvardinta suma , daugiau jokiose įmonės ir bankiniuose dokumentuose neatsispindi . Ši suma neįvardijama ir gaunant kreditą iš SEB banko .
2 ) Atsiųstas ranka rašytas raštelis be pavardės ( iš turimo e-mail reikėtų suprasti , kad tai Gintauto Vasiliausko ranka rašyta, nes atsiųstas tuo pačiu e-mail su „naujai rasta“ sutartimi ) Atsiųstame raštelyje rašoma :
- a)2007-05-17 „ grynais gavo“– 10 000 LT
- b)2007 liepos 9d „grynais gavo“ papildomai 150 000 Lt
- c)2007rugpjiūčio 14 d. – 7is ( reikėtų suprasti septynis ? )šimtus tūkstančių gavo“700 000Lt
Raštelyje savęs neįvardijantis asmuo , nenurodo iš ko gavo pinigus grynais . Iš V. Sliesoraičio gauto e-mail galima daryti prielaidą , kad nelegalius atsiskaitymus grynais vykdė V. Sliesoraitis tik neaišku su kuo .
Išvada : nenustatytas asmuo iš nenustatyto asmens grynais „gavo“ 851 000 Lt –
„Naujoje“ sutartyje dėl UAB Ortobatas akcijų pirkimo bendra suma įrašyta – 760 000 LT
Taigi , darytina prielaida , kad „raštelis“ ir „nauja sutartis“ galimai buvo klastojamas labai greitai ir nespėta „suderinti“ vienas su kitu su kitais dokumentais .
Galimai , yra kaip visada: nusikaltėlis prisipažįsta padaręs nusikaltimą . Taigi , kyla pagrįstas klausimas ar skaidrus pirmininkas Vygantas Sliesoraitis nori prisipažinti , kad iš UAB Ortobatas pasisavintais 300 000 LTL pinigais Vygantas Sliesoraitis pirko akcijas sau ?