Kaip valstietis vadovauja Mažeikių švietimui ?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.15 (10 Votes)

Kaip valstietis vadovauja Mažeikių švietimui ?

Rašome Jums šią žinutę tikėdamiesi, kad ŠMM taip pat sunerims, kaip sunerimusi yra Mažeikių švietimiečių bendruomenė. Situacija nesikeičia eilę metų. 

 

Nes mūsų rajone niekas neužkerta kelio pinigų, skirtų švietimui, švaistymui ir savivaliavimui Mažeikių švietimo skyriuje. Apie susikūrusią karalystę žino visi. Tik niekas nieko nenori pakeisti. Didžiausi karaliai joje yra vedėjas Apolinaras Stonkus (nuotr.) ir jo dešinioji ranka inspektorė Nijolė Zakalskienė. Karaliai gyvena labai prabangiai.

 

 Tiesa, atrodo jog yra visai kitaip. Karalienė yra inspektorė, o nevykėlis karalius yra vedėjas, kuris paskutinis sužino karalystės reikalus ir apsimeta, kad nieko nežino arba būtinai išsiaiškins.

 

Šią ponią eilę metų galėtume pavadinti rajono metų žmogumi. Pro jos akis niekas nepraslysta, tas, kas naudinga jai: nei pinigų skyrimai, nei pasistumdymai darbo vietose, nei kategorijų laikymas, nei priėmimai į darbą, nei konkursai, nei neformaliojo krepšelio skyrimas. Visur ji turi lemiamą balsą ir nenuginčijamą nuomonę. Pasakė inspektorė ir taškas. Juk tai karalienė.

 

Paskutinis lašas, kuris neleidžia neprabilti, įkapsėjo, kai vyko regioninis „Dainų dainelės“ etapas, kuris vyko inspektorės globojamoje V. Klovos muzikos mokykloje. Čia labai šilti santykiai su direktore Vaida Mikalauskiene. Ir laimi šios mokyklos auklėtiniai. Tiesa, maitinti kaip darželiuose jos čia niekas nemaitina, bet pelnu, gaunamu iš meno, pasidalijama. Šios mokyklos direktorė pamokų turi tiek, kiek reikia. Ji vienintelė gali paruošti tarptautinių konkursų laureatus. Visi kiti, tai smulkmė, vestuvių ir gatvės muzikantai, galintys dirbti bet kur ir bet kada. Jeigu mokytojas turi didelį krūvį, dalijasi su direktore, o ši primena, kad pinigai ne jai, jai jų nereikia. Pinigai inspektorei, nes kitaip ramybės nebus. Galima ir neduoti, būti principingu ir užsispyrusiu, bet tada sudaromos tokios sąlygos, kad norisi lįsti į kilpą. Geriau tos praeities nekartoti.

Gaila tik vaikų, kurie puikiai pasirengė šiam konkursui ir mokytojų triūso, tėvų lūkesčių. Blogai, kad prastumiami savi, turintys iš ko pasipyraginti. Nematomi ir negirdimi tie vaikai, kurie puikiai dainuoja, bet neturi pinigų ir įtakingų tėvų. Jie, kaip sako inspektorė, neturi charizmos, pasimes didesnėse salėse, nepajėgs atstovauti. Kaimietukas lieka kaimietuku. Dabar apie neformaliojo švietimo paslaugas.  Į šio krepšelio lėšas, pasak inspektorės gali pretenduoti tik tie, kuriais ji pasitiki ir nebus su jais problemų. Prie kitų kabinėjamasi, kabinėjasi prie paraiškų, netinka asmenys, kurie dirbs su tais vaikais, blogos sąlygos ar neturi priemonių. Jei neatsegsi 300 eurų, tai teigiamo atsakymo nelauk. Vėliau prasideda patikrinimai ir nebandyk svečio nesutikti tinkamai, neparuošus vokelio.

 

Dar ji atsakinga už darželius. O čia tai karaliauja. Labiausiai darželiai bijo šios ponios rudenį, nes žino, kad nuo rugsėjo prasidės jos kelionės po įstaigas. Auklėtojų ar muzikos mokytojų niekas nepriima, nors reikia. Dirba moteriškės, gaudamos tik savo atlyginimą, o ką ant jų rašo, gali tik numanyti. Kai auklėtoja išėjo į biuletenį, tai iš sodros gavo daugiau, nei uždirba. Tada protingi žmonės paaiškino, kad jai rašo ir už sergančius, atostogaujančius ar išvykusius į mokslus. Yra ir tokių žmonių, kurių darbuotojai nėra iš vis matę. Dar yra darbuotojų, kuriuos vadina „numirėliais“. Jiems rašo atlygį, stažas eina, o pinigus reikia nuimti nuo kortelės ir atnešti vedėjoms. Va tada prasideda dalybos. Kad neatitolti nuo reikalų, inspektorė vasarą įsidarbina tame darželyje, kuris budi. Bet ji turi daug darbo, todėl pasirodo labai retai.

Vedėjos tiesiai šviesiai pasako, kad nori dirbti ar būti reikalingu žmogumi, turi dalintis, jos irgi dalijasi su švietimo skyriumi. Taip pat pradėjo vedėjos neapsikęst, nes ši ponia reguliuoja vaikų priėmimus į darželius. Nori tėveliai gauti lopšį, tai 300 eurų taksa ir vieta tavo. 200 eurų eina inspektorei, o 100 eurų darželio reikalams. Tėvai paklusniai atidaro pinigines, o per visus darželius visai neblogai išeina. Darželiai, ypač gerieji, pilni vaikų, vietų nėra, o jei esi tėvas emigrantas, kuris gali dėl savo vaiko sumokėti tuos 300eurų,

kurios uždirba per porą dienų, vieta visad atsiras. Galima tai patikrinti, jei pakalbėtumėte su tėvais, kurie negavo darželio. Įdomu, kodėl pirmas klausimas vedėjų, kur dirba tėveliai? Jei vietinis, tai nepriima, dar gali pasiskųsti, bet jei emigrantas, tai darželį turi.

Inspektorei reikia darželius tikrinti. Tikrina juos kasdien. Galima ir vyno taurę pakelti, svarbu kad karšti patiekalai būtų. Per porą savaičių galima visus darželius aplankyti. Į kaimą važiuot neapsimoka, o ką ten iš jų. Ten ir vietų vaikams yra. Kai atvyksta inspektorė, virtuvė turi paruošti žuvies arba mėsos patiekalą, sriuba turi būti trinta, nes taip mėgsta inspektorė. Kai inspektorė atvyksta, visus įspėja, ypač virtuvės virėjas. Reikia įdėti ir mėsytės, sviesto, grietinės, vaisių ir daržovių krepšelį. Šie produktai turi būti dailiai supakuoti ir nunešti į automobilio bagažinę, nes ponia pasisvečiavus lyg niekur nieko išeina tik su rankine. Kiek sunkiau darželiams rudenį, kai inspektorė švenčia savo gimtadienį. Tada pati sudaro sąrašą patiekalų, vieno kąsnio užkandukų. salotų, vyniotinių, kepsnelių. Ji vieno darželio neapsunkina, žino, kuris ką geriau gamina. Jei darželiuose yra skalbykla ir siuvėjos, tai į tuos darželius atvyksta penktadieniais. Siuvėjos siuva, puikiai žino inspektorės skonį ir stilių. Vertina inspektorė nepriekaištingai išskalbtus, iškrakmolintus ir išlygintus skalbinius.

įdomu, kur žiūri švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus? Mūsų žiniomis, jis nėra nuskriaustas. Jis pučias tarp moterų, dirbančių švietime, net baltiniai per pilvą skęčias. Jį myli moterys, sako, kad inspektorė pasidalina tais kepsneliais. Todėl ir tyli karalius, kas ir ką bepasakytų. Ir nebijo nieko, nes jis yra valstiečių ir žaliųjų partijos narys.

 

Todėl prašome Jūsų, nenumesti šios žinutės kaip nepagrįsto skundelio. Patikrinkite ir patys padarysite išvadas. O gal jūs išvien su ta karalyste? Tada ši žinutė su turimais įrodymais, pasieks visas prieinamas žiniasklaidos priemones. Suprantame, kad nepadoru kedenti nešvarius skalbinius, bet taip gyventi toliau nebeįmanoma. Yra švaistomi pinigai, kurie turi pasiekti vaikus, nesvarbu, ar jie miesto ar kaimo. Mažeikių rajono švietimui turi vadovauti padorūs, nekorumpuoti, neimantys ir neduodantys kyšių asmenys.

Mažeikių rajono švietimiečių bendruomenė

#

 

Peržiūros: 5804

Komentarai   

+3 # Zenonas Priekuliškis 2018-01-30 17:32
Su Mažeikių nafta, drg. Sadecko keliamomis bylomis redaktoriui A.Drižiui tai smulkmenos. Būtų įdomu kuris iš švietimiečių nors atsiliepimu palaikėte redaktorių. Visos partijos sukurtos komunistų? Aš nebuvęs net komjaunuoliu esu net nepageidaujamas kokiame nors jų netgi susirinkime. Sėmės drg. Apolinarai lobstant ir storstant. Gerai atšvęsti kokio tai šimtmečio šventę, velykas ir t.t., kuo geriausi linkėjimai Mažeikių švietimiečių bendruomenei, būti dar aktyvesniems, nes Jūs esate šviesos nešėjai, mes su Jumis. Blogis bus nugalėtas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # agi 2018-01-31 09:55
jei esi buves kolukio pirmininku pavyzdziui-gali vadovauti ir vastybei(papuasu),nes dresiruoti zmones parodzius bambali klaupiasi-tautos naikinimas mazeja,nes mazeja tautos,o emigrantu skaicius auga ne del alkopholio draudimo vajaus,o del gersniu algu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Tiesiog aš 2018-01-31 15:07
Labai keista, kad kažkas rašo švietimiečių bendruomenės vardu. Juk bendruomenė-tai būrys, o rašo vienas žmogus. Kodėl bijoma pasirašyti? Jei taip drąsiai reiškiate mintis ir dėstote patikrintus faktus, pasirašykite, autoriau, nors ir rašydamas bendruomenės vardu. Straipsnis be autoriaus-tai anoniminis šmeižtas. O jei tiesa-tai išdrįskite pasirašyti. Beje, straipsnis geras.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Mažeikiškė 2018-02-01 15:38
Prisipažinkite kas rašėte ir rytoj liksite bedarbis ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Mazeikiskis 2018-01-31 19:31
Jei toks drasus straipsnis, tai tegul zmogus ji parases ir pasiraso !!!!! Izvelgiu daug melo ir smeizto
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Man rodos 2018-02-01 08:36
Mano nuomone reikėtų patikrinti, jei tiesas nubausti vieną pusę, o jei šmeižtas paduoti į teismą Mažeikių rajono švietimiečių bendruomenę ( pagal IP adresą greitai suras atstovą)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # tikrai taip 2018-02-01 11:58
straipsnis geras,kaip su pirštu į akį,viskas pasirodo ir toliau tęsiasi ,kokia gėda 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Deimantė 2018-02-01 15:55
Manau, kad tiesos yra; tik galima spėti, kuris kaltesnis-viena šalis ar kita. Jau rašiau apie vaikelį "Buratino" l.d.: Reikia jaunesnių, nenusenusių vadovų švietimo institucijose. Mano dukrelė lankė tą darželį, buvo problemėlių, nenorėjo eiti į darželį, o nuo rugsėjo 1-os patekome į kitą. Ir nuo pirmos dienos abi džiaugiamės. Direktorė jauna, visur jos pilna, auklėtojos jaunos ir vyresnės malonios, mikroklimatas įstaigoje malonus.jokios autokratijos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-1 # švietimietė 2018-02-01 19:05
kas davė sutikimą autorei atstovauti švietimiečių bendruomenei ir išsakyti nesuderintas mintis.Aš suprasčiau,kad būtų pateikta peticija pasirašytinai ir kas pasirašo, tas pritaria.O pasirodo straipsnio autorė kaip strutis galvą įkišusi į smėlį,kad tik užpakalis matosi ir tas pats nenuvalytas,nes straipsnis tikras briedas.Kodėl mes pilni neapykantos... nereikia bijoti svetimų priešų,bijokime vieni kitų esančių šalia,turėkime tiek drąsos ateiti pas p. Zakalskienę,sėsti prie stalo ir išsakyti ,o ne anonimiškai šmeižti.....Šlykštu...Ir dar stebimės ,kad pusė įstaigų neturi vadovų....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # as 2018-02-03 10:33
Aha pamiršo tamstos paklausti.Labai gerai kad tiesa parašė .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # Romena 2018-02-01 20:13
Keista, kad yra tokių "rašytojų" iš fantazijų pasaulio, kurie kaltina visus už išgalvotus veiksmus. Už šmeižtą be faktiško įrodymo taikoma atsakomybė. Kiekvieną teiginį teks įrodyti. Siūlyčiau autoriui gerai pagalvoti prieš ką nors kaltinant.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Tai 2018-02-01 20:48
Labai rimti ksltinimsi su ivardintomis sumomis ir labai noretusi,kad vistiktai pateikti faktai butu irodyti .Armes taip jau galime ivardinti asmenis ir nepasirasyti.Jeigu jau salai teisybe tai nebijok iki galo buti atvira,opagal braiza ar cia rasytojos inicialai nera V.G.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Verda ambicijos 2018-02-05 09:49
Matomai kažką neįvertino dainuojant, kažkas pats norėjo gauti - negavo ir įsižeidė, o surašytas straipsnis, kažkoks kerštas ir visiška nesąmonė nes labai gerai žinau šiuos žmones, o purvas surinktas iš visos Lietuvos. Gėda. Žinokit, klėdesiais patiki tik tie kurie apie švietimą mažai nutuokia
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # is Mazeikiu 2018-02-05 11:15
melas arba mums pasiseke :D praeitais metais buvom pateike prasymus i 2 darzelius (lopeslio grupe). gavom vieta i abu. niekas nei prase, nei mokejom nei cento.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Pedagogė 2018-02-07 13:11
Šio autoriaus informacija, tai apnuodyta mišrainė pateikta apkalbų lygyje – girdėjau skamba, bet nežinau kur.... Būtų galima į visą tai nekreipti dėmesio, jei tai nebūtų klastingas susidorojimo įrankis...
Gėda klausytis tokių paistalų. Baisu pagalvoti ką su žmonėmis daro godumas pavydas ir valdžios troškimas – tikiuosi tokie anoniminiai „švietimiečai“ vaikų neugdo...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Zina 2018-02-07 13:14
Pasirašo švietimiečių bendruomenė. Oho. Esu švietimietė, bet kur tokia bendruomenė yra, nežinau. Norėčiau sužinoti kur jų buveinė – parašykite adresą, ateisiu prisiregistruoti, priešingai, tuo vardu besidangstantys, prašau, neterškite švietimo darbuotojų vardo. Baisu, jei tokie „arogantiški rašytojai“ dirba su vaikais – didysis klausimas, ką tuomet jie ugdo - fašistus?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Skaitytoja 2018-02-07 13:18
Suluošinę tiesą apvainikavome melą. Ar neatrodo, kad mes su didžiuliu trenksmu ritamės į žmogiškosios asmenybės evoliucijos pradžią, kur nėra supratimo apie meilę artimui, toleranciją, sąžiningumą ir atsakomybę prieš kitą žmogų bei jo likimą, kur godumas yra pagrindinė išgyvenimo forma ir kur yra taikomi pirmykščio žmogaus kovos būdai – nesiaiškindamas ir nesižvalgydamas į šalis, trenk su kuoka ir laimėsi.
Gėda, nelegalūs švietimiečiai, gėda...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Mes manome 2018-02-07 13:27
Gaila, Lietuviams pats skaniausias maistas yra Lietuvis – jei nepavyksta nupirkti, papirkti, pradeda jį rafinuotai, prismeigę su šakute ir atsipjaudami su peiliu, valgyti...
Liaudies patarlė sako, kuo pats kvepi tuo ir kitą tepi. Yra ir kita patarlė – vienu pirštu rodai į kita, o visi likusieji keturi, rodo į tave patį... Taigi, rašytojau, išvada apie tave patį labai aiški – nešvarūs tavo kėslai, nešvarūs...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Aiškiaregis 2018-02-09 07:54
Naujasis pensijų įstatymas- nauja apgavystė ir žmonių durninimas. Š.m. kovo 1 d. išeinu į pensiją. Darbo stažas 40 metų. Žinau visus savo atlyginimus per visus darbo metus, žinau visų metų nuo 1994 vidutinius darbo užmokesčius Lietuvoje. Šiek tiek moku matematiką. Pagal seną metodiką mano pensija būtų apie 315 Eu. Pagal naują, dabar galiojančią, metodiką mano pensija bus: 200 Eu. gausiu už darbo stažą; + 23 taškai per darbo metus nuo 1994 metų, nes iki 1994-01-01- TAŠKAI NESKAIČIUOJAMI. Gaudavau visada darbo užmokestį mažesnį negu vidutinis darbo užmokestis Lietuvoje- pavyzdžiui 2017 gaudavau apie 700, o vidutinis 840 eu. Tad už taškus gausiu : 23 x 3,27= 75,21 Eu. Viso: 200 +75,21 = 275,21 Eu. Išvada: mano pensija bus mažesnė apie 40 eu. negu būtų buvus pagal seną įstatymą. O kiek gausite jūs, jeigu uždirbate 400 Eu ant popieriaus? Laimingi tie, kurie emigravo, pavydžiu jiems. Ačiū, ,,mieli" valstiečiai, kad taip ,,mylite“ Lietuvos žmones. Tai kiek tylėsime??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti