Seimas neleido suvaržyti Seimo nario Naglio Puteikio laisvės

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (1 Vote)

Seimas neleido suvaržyti Seimo nario Naglio Puteikio laisvės

Seimas neleido Seimo nario Naglio Puteikio patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvės. Priimti tokį sprendimą siūlė Seimo laikinoji tyrimo komisija, to prašė ir pats N. Puteikis.

 

Komisijos išvadoje rašoma, kad „rugsėjo 26 d. Komisijos posėdyje dalyvavęs Seimo narys N. Puteikis paaiškino, kad pareiškėjos Kristinos Sulikienės tėvo nepažįsta, neturi jokių duomenų apie jo veiklą ir nežino, kaip tokie teiginiai buvo išspausdinti leidinyje. N. Puteikis teigė manantis, kad tai yra apmaudus nesusipratimas, ir sutiko su generalinio prokuroro prašymu leisti jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę bei paprašė Komisijos siūlyti Seimui priimti sprendimą, kuris leistų šį ginčą išspręsti teisme“.

 

Už Seimo protokolinį nutarimą „Dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Naglį Puteikį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę“ (projektas Nr. XIIIP-1143) balsavo 29, prieš buvo 10, susilaikė 37 Seimo nariai.

 

Seimo statuto 23 straipsnio 6 punkte yra įtvirtinta: „Jeigu išvadoje siūloma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, Seimo protokolinis nutarimas sutikti Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę gali būti priimtas, kai už jį balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių“, tai yra – 71 Seimo narys.

 

Generalinis prokuroras E. Pašilis kreipėsi į Seimą, informuodamas, kad Generalinėje prokuratūroje šių metų balandžio 25 dieną buvo gauta Vilniaus apygardos teismo 2016 m. balandžio 16 d. nutartis privataus kaltinimo byloje su prašymu kreiptis į Seimą dėl leidimo patraukti Seimo narį N. Puteikį baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Minėtoje nutartyje nurodoma, kad apygardos teisme buvo gautas pareiškėjo skundas privataus kaltinimo tvarka, kuriuo prašoma pripažinti N. Puteikį kaltu padarius Baudžiamo kodekso 154 straipsnio 2 dalyje numatytą nusikalstamą veiką, skirti jam įstatyme numatytą bausmę, priteisti 15 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo ir visas bylinėjimosi išlaidas.

 

Pagal Baudžiamojo kodekso 154 straipsnio 2 dalį atsako tas, kas šmeižia asmenį, neva šis padaręs sunkų ar labai sunkų nusikaltimą per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje už šio nusikaltimo padarymą numatytos alternatyvios bausmės, tai yra bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki dvejų metų.

 

Pirmą kartą šiuo klausimu generalinis prokuroras į Seimą kreipėsi 2016 m. gegužės 17 dieną. Tų pačių metų birželio 9 d. Seimas neleido Seimo nario N. Puteikio patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvę. Priimti tokį sprendimą siūlė Seimo laikinoji tyrimo komisija, to prašė ir pats N. Puteikis.

 

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : SAULĖ EGLĖ TREMBO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Peržiūros: 1178

Komentarai   

0 # justina 2017-10-12 16:24
Matai suranda vagiu , kazkam tai reikia pradeti puolima , o puola tie , kuriems patiemsa kepure dega, o gal , ka nors ispaisys ir puoliku nenaudai , :oops: :oops:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # zose 2017-10-12 16:58
Miela Justinele,nu paaiskink man Zoselei, kur Kristutei kepure dega? Jau kaip nusipezėjai, taineduok košmare....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Piktas 2017-10-12 22:50
Atstokit jūs nuo to Puteikio-ar veikt neturit ką?Surado didžiausią blogietį.Korumpuotus valdžiagyvius medžiokit o ne žmogų ne taip kažką pasakiusį
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # gal 2017-10-13 09:19
paleisk ji -sulikiene,nes nei Ruta,nei Radzevic jo neapgins-ir visas kadencijos laikas nueis suniui ant uodegos,o taip -gal ka nors pradetu veikt,o dabar tik algos eina -juk jis sedi tam laive,kuri dar simet nenuiskandinsi,o jis is jo dabar jau tai nesoks...,o kiti rinkimai -po 3metu-be reikalo dar jam mokes 200t eu,o jei nors viena pirsta uz 200000eu per tris metus pajudintu?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti