Įtariamo Ievos Strazdauskaitės žudiko Leono Bieliausko advokatas Valdas Bliujus nušalintas, kai įrodė, kad jo klientas buvo kankintas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)

Įtariamo Ievos Strazdauskaitės žudiko Leono Bieliausko advokatas Valdas Bliujus nušalintas, kai įrodė, kad jo klientas buvo kankintas

Aurimas Drižius

 

Ievos Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo byla toliau šiurpina – surinkęs įrodymus, kad jos nužudymu įtariamas Leonas Bieliauskas buvo kankintas iki sąmonės netekimo, ir tada prisipažino, jo advokatas Valdas Bliujus staiga buvo nušalintas nuo jo gynybos.

Dar praeitą ketvirtadienį V.Bliujus davė interviu „Laisvam laikraščiui“, kuriame sakė, kad jis abejoja prokuratūros versija, kad L.Bieliauskas yra Ievos Strazdauskaitės žudikas. Advokatas sakė, kad jis kreipėsi į generalinį prokurorą dėl L.Bieliausko kankinimo ir prašė pradėti ikiteisminį tyrimą. „O L.Bieliausko atveju mes turime medicininius dokumentus tiek iš areštinės, tiek iš Greitosios pagalbos ligoninės, kad jis buvo sumuštas, - sakė advokatas, - visi dokumentai surinkti oficialiai“.

Paklaustas, ar L.Bieliausko prisipažinimas, kad jis nužudė I.Strazdauskaitę – išgautas kankinimu, advokatas V.Bliujus atsakė : „Sunku pasakyti, tačiau aš turiu abejonių dėl to prisipažinimo. Man pačiam labai daug klausimų kyla, nors pats Leonas dievagojasi, kad taip, jis nužudė merginą. Tačiau man kyla labai daug klaustukų šioje byloje“.

Kitą dieną po šio interviu, t.y. rugsėjo 29 d. V.Bliujus (nuotr. apačioje) buvo nušalintas nuo L.Bieliausko gynybos. Tuo labai stebėjosi pats advokatas. Šiandien, spalio 4 d. jis atsakė į LL klausimus:

- Gal prokuratūra jau pradėjo tyrimą dėl L.Bieliausko kankinimo?

- Nežinau, aš jau jam nebeatstovauju, mane nušalino nuo jo gynybos.

- Kodėl jus nušalino nuo Leono Bieliausko gynybos?

- Negaliu sakyti, pasirašiau dokumentą, kad neturiu teisės atskleisti informacijos.

- Jėzau, tai kas čia per stebuklai?

- Nu...Lietuvoje gyvename...

- Tačiau juk jus valstybė paskyrė šiam darbui, kodėl nušalino?

- Nu kad skiria, tai taip, tačiau dabar yra kitas advokatas paskirtas matyt...

- Tai kažkam nepatiko jūsų darbas, ar kas nors dar negerai?

- Kartoju – aš negaliu nieko sakyti.

- O nuo kada advokatai pasirašo pasižadėjimus niekam nieko nepasakoti? Juk tai įpareigojimas tik kaltinamiesiems?

- Kadangi aš nebeginu L.Bieliausko, tai buvau priverstas pasirašyti tokį pasižadėjimą, kad neturiu teisės niekam atskleisti bylos detalių.

- Tačiau anksčiau nebuvo tokios tvarkos, kad advokatams uždraudžiama kalbėti apie bylą?

- Nu vat...Yra kaip yra.

- O kas dabar atstovauja L.Bieliauską?

- Tikrai nežinau.

- O tai kodėl jus nušalino?

- Negaliu sakyti.

- Tačiau galite bent jau savo nuomonę pasakyti?

- Tai aš jau pasakiau...(juokiasi). Aš tikrai nieko negaliu sakyti. 

- Tačiau kodėl – ar dėl to interviu LL?

- Nieko negaliu sakyti.

- Gal per daug gerai dirbote ir gynėt L.Bieliauską?

- Gali būti

 

 

 
 
 
 
 

Laikraščio „Laisvas laikraštis“ ir portalo laisvaslaikrastis.lt redakcijai

Aurimui Drižiui (siunčiama per visuomenės informavimo priemonę)

Kristinai Sulikienei (siunčiama per visuomenės informavimo priemonę)

Alvydui Vėberiui (siunčiama per visuomenės informavimo priemonę)

Simonui Kroydonui (siunčiama per visuomenės informavimo priemonę)

 

 

Sveiki,

Informuojame, jog Visuomenės informavimo etikos komisija (VIEK)  2017-10-18 15.00  val. pratęs Editos Strazdauskienės skundo dėl publikacijų laikraštyje „Laisvas laikraštis“ ir portale laisvaslaikrastis.lt  svarstymą.

Kviečiame Jus dalyvauti VIEK posėdyje, kuris įvyks adresu: J.Basanavičiaus g. 4B, Vilnius (asociacijos LATGA salė, įėjimas iš Vingrių g.).

Šiuo taip pat prašome patvirtinti, kad gavote šį laišką ir informuoti, ar ketinate dalyvauti VIEK posėdyje.

 

 

 

Pagarbiai

 

Viktoras Popandopula

Direktorius

Visuomenės informavimo etikos asociacija

J.Basanavičiaus g. 4B, LT-01118 Vilnius

Tel. (8 5) 260 8288

www.etikoskomisija.lt

 

 

Peržiūros: 7719

Komentarai   

+38 # Antanas 2017-10-04 14:50
Manau "Stalino laikų Košmarų " valstybė, jeigu aš negaliu pasirinkti advokato? Jeigu tai tiesa ką sako advokatas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # na va 2017-10-05 12:20
prie ko cia stalinas,jis buvo gruzinas,o gruzinai taigi jusu draugai,tai ko mineti kas buvo,lithuaija aplenke visus stalinus ir berijas,vyksta tai ko protu suvokti neimanoma ir visiems gerai,tyli arba pasakas seka kaip magnolija su vaikuciais
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+44 # Holmsas 2017-10-04 15:50
Gal trukdė sklandžiai klastoti bylą?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # na va 2017-10-05 12:13
zmogus gyventi nori,vat jum ir lisva lithuanija,daro ka tik nori,o visi net demesio nekreipia,turiu omeny tam kam priklauso,sedai kaip vandens i burna prisiseme...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-27 # xxxx 2017-10-04 16:37
Keista, kad redaktorius A. Drižius turėdamas tokią stiprią dviejų teisininkių komandą (D. Guobienė ir K. Sulikienė) negeba išsiaiškinti paprasto dalyko: įrodyti įvykdytas ar ne nusikaltimas gali tik teismas. Tai, kas vyksta iki teismo vadinama IKITEISMINIU tyrimu. Ikiteisminio tyrimo duomenys nėra viešinami iki teismo nuosprendžio. Tai galioja vsiems ikiteisminio tyrimo proceso dalyviams, t.y. nukentėjusiems, įtariamiesiems ir jų advokatams. Kiekvienam teisininkui tai aišku, na o ką rašo žurnalistai- tai jų fantazijos ir sąžinės reikalas. Todėl nereikia skaitytojų, t.y. mūsų mulkinti, kad advokatas kažką įrodė bylai teismo dar nepasiekus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # kazzys 2017-10-05 11:24
žurnalistų etikos komisija yra aukščiau prokuiratūros:ji žino, kaip įvyko nusikaltimas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # na va 2017-10-05 12:17
kiek dar lithuanija prigimdis tokiu "zinovu"kaip tu net vemti norisi,taip tu parasei is dalies teisingai,bet tu neparasei to ko pats net nesupranti,o tavo mineti asmenys sita jausma turi ir tau iki ju kaip basam iki menulio,taip,kad geriau patylek jei jau gamta tave nuskriaude,tiesiog patylek...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+34 # Zenonas Priekuliškis 2017-10-04 22:34
Kuriama jau nebe policinė, o stribinė valstybė?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # na va 2017-10-05 12:22
tai vis dar kuriama???o as galvojau ,kad sukurta juk tiem metu prabego,ko dabar nesukaujat "lietuva tu laisva"kur dingo jusu beretiniu entuziazmas ka?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # jeronimas 2017-10-05 12:53
Visiska nkvedistine sistema Lietuvoje.Valdzia pamete advokata ,pamate kad sis dirba per daug gerai ir stropiai,ir iskart pakeite kitu.Cia advokato klijentas zodzio neturi,lygiai kaip nkvedisto gaisrininko dukters teismuose.negana to,kad advokata isspyre,dar jam uzdejo prievole isspirtam tyleti ir nesikisti toliau i kankinama nusikaltelio ginyba.Net privercia pasirasyti,kad tas prizada prisisemti burna vandens kad neissiziotu.Metodai nkvedistu laiku,nes palikuonis neliustruoti ir tesia si dzerzinskio laiku teises "mena".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # ar jums dar negana? 2017-10-05 16:42
Ar jums dar negana tyčiotis? Mirusieji Amžinybėje ir Kristaus Šviesoje tegul ilsisi Ramybėje. O gyvieji esame laikini šioje žemėje, visi kažkada būsime pašaukti į Dievo namus. Dievas kiekvienam atlygins pagal jo darbus, pagal jo meilę artimui. Kad ir kokie galingi patys sau atrodome šioje žemėje amžinybėje visi būsime lygūs prieš Dievo teismą. Nuo amžių amžinųjų lietuviai kalbėjo: amžinąjį atilsį duok mirusiems , Viešpatie. Lietuviai nuo seno gerbė savo mirusiųjų atminimą. Kas mes esame dabar?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # kazzys 2017-10-05 17:27
Tyčiojasi teisėsauga.Sakė visus įrodymus turi, viskąnustatė,.Kodėl dar nenuteisė tų žmonių?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # ??? 2017-10-06 06:48
Norėjai pasakyti, kad įtariamųjų žudikų kodėl dar nenuteisė? Turbūt nesi girdėjęs, kad užbaigus tyrimą visada skiriama laiko įtariamųjų advokatams susipažinti su tyrimo medžiaga ir pasiruošti gynybai. Daug laiko. Net ir žudikams Valstybė garantuoja teisę į gynybą. Ir visai nesvarbu, kad žudikų aukos neturėjo teisės į jokią gynybą tuo metu kai jas žudė.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # ATA 2017-10-05 16:55
Kodėl dedate a.a.Ievos nuotrauką po straipsniu apie žudikus ir jų advokatą?Straipsnis apie žudikus ir jų advokatą, kurie ,,siaubingai nukentėjo", bet dar gyvi, dar šypsosi ir interviu dalija. O kuo čia dėta a.a.Ieva? kodėl jos nuotrauka savo pasakas iliustruojate?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # kazzys 2017-10-05 17:22
Gal gali priminti Vatikano dogmą, kuri paskelbė šventąja? ačiū.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # ATA 2017-10-06 06:19
LL LABAI STENGIASI, kad įtariami žudikai kuo greičiau grįžtų į laisvę, t.y. gyventų tarp mūsų, dirbtų tai ką jie geriausiai moka dirbti- plėšikauti ir žudyti. Jauni dar - tobulės, kels savo kvalifikaciją. Jauni ir drąsūs galimai toliau žudys kažkurį iš mūsų ar kažkurio iš mūsų artimąjį, o LL tęs savo serialą apie nekaltus žudikus ir labai kaltas aukas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # kazzys 2017-10-06 06:35
LL gina visuomenės interesus. Žudikai irgi mūsų visuomenės dalis. Todėl kiekvienas potencialus žudikas turi teisę įgyvendinti savo prigimtinį poreikį žudyti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # teisė žinoti 2017-10-06 07:20
O ar tas žurnalistas Alvydas. Vėberis tai yra tos Vėberytės kur su narkotikais įkliuvo giminaitis? Lrytas rašė apie tokį įvykį, kad vyksta teismo procesai. Žurnalistas A. Vėberis ir visas laisvo laikraščio kolektyvas principingai kovoja prieš narkomafiją lietuvoje. Pasigendame jūsų pozicijos šiame įvykyje. Kodėl šiuo atveju tylite? juk nuo narkotikų galimai nukentėjo jaunas žmogus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # aurimas drizius 2017-10-06 08:14
gerbiamieji, ll sako, kad tie čigonai matyt nėra tikrieji žudikai - juos prisipažinti privertė tik mušdami iki sąmonės netekimo
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # teisė žinoti 2017-10-06 08:26
Gerbiamasis, o LL matė kaip juos mušė iki sąmonės netekimo,? Ar kaip visada remiasi ,,babcės iš kaimo" pranešimais?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # aurimas drizius 2017-10-06 08:42
teisei - paskaityk straipsnį, tada komentuok
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # čia tai bent 2017-10-06 08:44
O Tai advokas Bliujus kankindamas išgavo savo ginamojo L.B. prisipažinimą ir privertė parašyti atsiprašymo laišką artimiesiems, kurį LL neapdairiai išplatino. Tai gal todėl ir nušalino advokatą, kad jis kankino savo ginamąjį ir vertė rašyti atsiprašymo laišką? Siaubas kažkoks...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # pagarba LL 2017-10-06 08:57
Na bet ir advokatai šiais laikais! kankina savo ginamąjį, išgauna prisipažinimą ir dar priverčia rašyti atsiprašymo laišką artimiesiems. Ir dar skundžias visai Lietuvai, kad jį nušalino nuo bylos. Gerai, kad LL tokį advokatą demaskavo. O tai būtų persisitengęs bekankindamas. Gerbiu LL už principingumą.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # aha 2017-10-06 09:13
aha, ir nuotraukoj įtartinas atrodo tas advokatas. Apsaugok, Viešpatie, nuo tokių advokatų...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti