Prie prezidentūros pradedama bado akcija dėl masinės korupcijos teismuose

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.58 (6 Votes)

  KVIETIMAS  DALYVAUTI  AR  SOLIDARIZUOTIS

                                                                Įvyksiančioje  

                    BADO  AKCIJOJE  PRIE  LIETUVOS  RESPUBLIKOS  PREZIDENTŪROS

 

            Š.m. RUGPJŪČIO   21d. 8.00 val. ryto prasidės Lietuvos piliečių BADO AKCIJA  prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Vilniuje, Daukanto aikštėje, tikslu  -  visuomenė reikalauja:

        -   teismams vykdyti teisingumą vadovaujantis LR Konstitucijos 33str.;

        -  įteisinti įstatymų nustatyta tvarka neteisiškai ir neskaidriai dirbančius teisėsaugos ir teisėtvarkos pareigūnus, valstybės tarnautojus nešti pareigybinę ir politinę atsakomybę už jų atliktus ne/teisėtus ne/kokybiško ar nusikalstamos veikos požymių turinčius darbus;

        -  valstybėje neturi būti nė vienos institucijos, kurios negalėtų kontroliuoti visuomenės sukurtas kontrolės mechanizmas ( Lietuvos Respublikos Konstitucijos 3 str.):

        -  kad žmonių valia būtų valstybės valdžios pagrindu ir valdžia tarnautų žmonėms darbais, o ne žodžiais.

           Lietuvoje, tvyrant nestabilumo nuotaikoms, girdisi dažnos aimanos dėl pašlijusios tautos vienybės. Bet Lietuvoje trūksta ne vienybės, ką mes ne kartą įrodėme ir įrodysime šiuokart akcijos metu, o trūksta didžiulio stygiaus pagarbos tiesai. Ypač aukštas institucinio cinizmo debito rodmuo teisminėje valdžioje. Jeigu artimiausią dešimtmetį Lietuvoje neatsiras pilietinės jėgos, kuri pažangios tautos savivaldos esmę ne tik suprastų, bet ir imtųsi ją ryžtingai įgyvendinti, galima daryti prielaidą jau dabar, kad  lietuvių tauta dar šiame šimtmetyje būriais ir po vieną iškeliaus į istorijos užribį, o iš Lietuvos liks tik pavadinimas.

            Tą procesą stabdyti pradėkime nuo visuomenės pažabojimo Lietuvos teisėsaugos ir teisėtvarkos, kurios  savo konkrečiai neteisingai, neteisiškai ir neskaidriai priimtais teismo sprendimais, nutartimis ir kitais procesiniais veiksmais irgi  ženkliai tarnauja Lietuvos piliečių naikinimui. Į akciją rinkimės tie piliečiai, kurie rankose turi neteisingą aukščiau įvardintą teismų ar kitų valdžios atstovų  priimtą vadovaujantis klastotėmis ar melagingais įrodymais bei paviešintą bylų procesinę medžiagą, kad esant motyvacijai, kuri teisiškai pagrįstų mūsų tikslo teisingumą, būtų atnaujinami nagrinėjimo procesai, nes klastotės senaties terminų neturi.

             Kuomet taikiu metu įvairiais būdais naikinami valstybės piliečiai, yra naikinama ir pati valstybė. Mūsų pačių jėgomis ir teisėmis ginkime savo, savo artimųjų ir tėvynainių teises bei interesus, kurkime ir puoselėkime savo Tėvynę Lietuvą visi drauge, šalindami iš jos visas esančias blogybes ir ydas.

            

         Akcijos iniciatoriai ir jų kontaktai:        Scholestika Katavičienė  mob.861151329  

                                                                             El.p. scholastikakatavicienė@gmail.com.

                                                                             Donatas Šulcas  mob.860800512; el.p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 

 

                          JŪSŲ  EKSELENCIJA,  LIETUVOS  RESPUBLIKOS  PREZIDENTE !

 

Kreipiamės į Jus, kaip valstybės vadovę (LR Konstitucijos 77str.), kurios priedermė rūpintis visų valstybės funkcinių subjektų veikla.

               Pagal savo funkcinę paskirtį teismai turi spręsti ginčus dėl teisėtumo ir teisingumo. Tačiau dalis Lietuvos teismų teisėjų savo vaidmenį valstybėje supranta kitaip. Jie nesiekia atkurti teisinės taikos, kaip to reikalauja LR CPK 2 straipsnis, gindami žmogiškąsias vertybes, vadovauja teisminiam procesui vardan proceso. Taip vyksta ne tik dėl sąmoningo piktnaudžiavimo tarnyba, turint savanaudiškų interesų, bet ir kai kurių teisėjų nesupratimo, jog teisingumas yra dorovinė vertybė, o ne teisminė procedūra. Vykdyti teisingumą – tai atlikti pareigą tiesai, o ne vadovauti teismo procesui.

               Procedūrų reikšmės suabsoliutinimas, išeinant už teisėjo kaip valstybės funkcinio subjekto sampratos ribų, teismus Lietuvoje pavertė nekontroliuojama uždara (klanine) sistema. Jungtinėse Tautose patvirtinti Pagrindiniai teismų nepriklausomumo principai Lietuvoje suprantami kitaip nei jų lingvistinė ar loginė prasmė. Jeigu tarptautinis aktas teisėjo nepriklausomumą supranta kaip teisėjo pareigą nepasiduoti spaudimui, išorinėms paskatoms, tiesioginiam ar netiesioginiam įsikišimui ar grasinimui, tai Lietuvoje teisėjo nepriklausomumas suprantamas kaip nekontroliuojama galimybė savavaldžiauti. Jeigu tarptautinis aktas kiekvieną teisėją (nepriklausomai nuo jo rango) įpareigoja „vadovautis faktais ir įstatymais“, tai Lietuvoje kasacinės instancijos teisėjas yra saistomas ne faktų, o „pirmosios ir apeliacinės instancijos teismų nustatytų aplinkybių“ (LR CPK 353 str. 1d.). Tai reiškia, kad žemesniojo teismo absurdiškos klaidos atveju kasacija įstatymą taiko absurdui.

                Ar tai užtikrina teisėjo nepriklausomumą?  Jeigu tarptautinis aktas įpareigoja teisėją vadovautis Lietuvos Konstitucija, Įstatymu, t.y. užtikrinti įstatymo viršenybę, tai Lietuvos nacionalinė teisė (Teismų įstatymo 23 ir 31str.) teisėjui leidžia savaip aiškinti įstatymą, įstatymo viršenybę pakeičiant teismo išaiškinimo viršenybe.

                Ar įstatymo leidėjo valią pakeitus teisėjo valia atsiranda daugiau teisingumo?  Teisminė praktika rodo, kad teisėjų savivalė šalies gyvenime pasiekė valstybei pavojingą mastą, dėl ko piliečių pasitikėjimas valstybe nuolatos smunka, tapdamas emigracija lemiančiu katalizatoriumi. Valstybės vadovo abejingumas demografiniam Tautos nukraujavimui prilygintinas nusikaltimui.

 

             

     

            

 

Peržiūros: 2990

Komentarai   

+30 # jeronimas 2017-08-04 20:39
Senai reikejo tokios akcijos ir dar daug kitu.Labai keista,kad tiek Lietuvoje prikurta organizaciju ,komitetu,asociaciju,bet visos nesugeba net prisijungti prie sios .matyt visiems gerai sekasi Lietuvoje ,visi patenkinti,visi dalinasi ir visiems uztenka???Va ir masiulis su vodkes dezute prikista jevriku patenkintas,patarineje net kitiems kaip reikia istatymus priiminet, atsiprasau prastuminet.Gal pataria ir kaip reikia pas prokurorus pasitvarkyt,kad sie imtu ir uzmirstu apie toki ,kad ir smulku kysininka.Bent jau 100 jevriku baudele butu skyre,bent jau del akiu pilieciams apdumti.O bado akcininkams pritariu ir moraliskai palaikau.Buciau Lietuvoj padeciau badauti.Nes badavimas kartais i gera,tik va Austreviciui nelabai padeda.Trys metai " ponas"badauja,o kaip buvo parsiokas taip ir liko.Nepadejo badas nei groziui,nei protui.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Albina 2017-08-05 10:43
Jau Lietuvoje niekas nebestebina. Mūsų teisėsauga, su retomis išimtimis, praktiškai yra proto ir dvasios ubagų irštva, jei nepasakyti dar tiesiau: “Iš anksto susitarę, veikiantys išvien nusikaltėlių gauja”. Taip teigiu todėl, kad kaip tik šiuo metu, mano stipriai neįgaliam žmogui kurpiama byla vien už tai, kad jis, po savo 2-ro insulto, vienas išėjo pasivaikščioti ir, savo nelaimei, pataikė (nelaiku ir ne vietoje) tiesiai į Krašto apsaugos pratybų centrą, apie ką nieko nežinojo. Kadangi mūsų krašto gynybos šūkis yra "rusai puola", tai matyt nutarė, kad mano neįgalusis ir bus tas klipata apsimetęs rusas. Tai buvo panaudoti koviniai veiksmai (išsukta, išnarinta iš peties ranka, nutraukyti alkūnės raiščiai, suplyšę raumenys, sulaužytas šonkaulis), uždėti antrankiai ir dabar jau murdomės teisme, kur manasis iš nukentėjusio pavirto nusikaltėliu ir dar liko skolingas užpuolikui Lietuvos krašto apaugos Karo policijos viršininko pavaduotojui Artūrui Venckui 1000 eurų “už padarytą žalą”!?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Albina 2017-08-05 10:48
Ir nors yra 3-jų VDU kamerų įrašai, akivaizdžiai įrodantys manojo teisumą, bet vargu ar tai padės (ir advokatas abejoja), turint omenyje mūsų teisėjų "vidinius įsitikinimus", bei "konstitucinių dvasių" pasufleravimus. Tiesa, kad mažai nepasirodytų – po 5 mėnesių dar mistinę vagystę “prisiuvo”. Va koks neskelbtų pratybų (ant savo žmonių) rezultatas. Tad neturime daug vilčių laimėti bylą ir tik meldžiame Dievą kad dar ko nors "neprisiūtų", bei bandome visomis išgalėmis išsigydyti stipriai sužalotą dešinę ranką ir petį. Gal kas gali patarti, KAIP APSIGINTI NUO LIETUVIŠKO TEISINGUMO???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Dangira 2017-08-06 09:08
Albina, juk pati atsakei, melsti Dievą. Tik su maldomis nenugrybaukite į lankas, nes nuo Jo nepažinimo kraujuoja tiek Lietuva, tiek pasaulis. Jis pavydus Dievas ir savo garbės neperleido jokiems savo kūriniams, juo labiau medžio ar betono stabams.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # antiLKP 2017-08-05 22:32
visi nukenteje teisesaugos ir LKP valdininkijos ,vienykites ir dalyb=vaukite siopje akcijoje
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Temide 2017-08-06 14:17
senai reikejo. Be to reikia padaryti visu senuju teiseju bylu audita - perziureti visas bylas ir istirti kokie buvo priimti sprendimai ir kodel. Manau paaisketu daug graziu dalyku.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # J.Radovičius 2017-08-06 17:42
Netgi, sakyčiau, pirmoj eilėj būtent vien bylų peržiūrėjimo ir reikia, ir būtent šito labai konkrečiai turėtų reikalauti akcijos dalyviai. Antraip garantuota prezidentės "otpiska" su pažadu viską pataisyti. Tačiau reikia siūlyti reailistiškai. Nepatenkintaisiais apsireikš visi pralaimėjusieji, o tai, tikriausiai, tūkstančiai vien tik per vienus metus. Kaip organizuoti jų visų patikrinimą ir kas tą atliks ir kokiu teisiniu pagrindu? Ar jis egzistuoja?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Pašvaistė 2017-08-06 16:13
kartu reikia įsteigti nukentėjusių nuo valdžios išgamų, korumpuotus sprendimus teisėjų , prukurorų fondą. Vien parašymo "palaikau" nepakanka.. Nukentėję ir nukentėsiantys žmonės vieni savo išgalėmis neapsigins prieš nusikalstamą sistemą. Jeigu bent kas trečias lietuvos pilietis kas mėnesį paaukotų šiai išsivadavomo kovai kad ir po vieną Eu, per metus išsivadavimo fondas išaugtų iki 12 mln. eurų. Laikas susitelki kilniam tikslui!!!!!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Albina 2017-08-07 07:42
Pirmiausia reikia susirinkti ir pamatyti kiek mūsų, nusiteikusių pakovoti, ka turi kokių idėjų ir tik po to spręsti kas toliau. Svarbiausia, kad iniciatyva kilo iš "apačios", o ne iš "nusipelniusių gyventi geriau", nors, suprantama, tuoj bus infiltruota visokių, svarbu stebėti: kas yra kas ir kas su kokia intencija atėjo, o toliau, kaip Dievas duos, nes viskas jo valioje, o mes Jam padėsim.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # J.Radovičius 2017-08-07 11:18
Albina, visų pilietiškai susirūpinusių žmonių kontaktus turite (galiu pridėti dar savo: ). Jau svarstome padėtį, tai vyksta Liet. žmogaus teisių stebėjimo sąjungios pagrindu (pirm. Donatas Šulcas Kėdainiiuose, Kauno padalinio pirmininkė Scholastika Katavičienė). Svarbu pirmiausia suderinti mūsų pasaulio ir Europos įvykių suoratimą, kadangi visa Lietuvos valdžios vidaus politika yra motyvuojama būtent ta padėtimi. Tai natūralu. Todėl mūsų taktika turi adekvačiai atliepti tiek tą padėti, tiek Lietuvos valdžios politiką. Beje, čia reikia plačios informacijos ir analitikos, ne emocijų.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # arunas 2017-08-11 10:10
Grupe,,lietuvos emigrantai-vienykimes,,palaiko akcija.Butu gerai,gaut pastovia info.Kaip vyksta akcia,kokios pagalbos reikia...Palaikysim,nors ir nebusim salia
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Jule 2017-08-11 13:38
1
As turiu pasiulyma, kaip bent jau butu galima pabandyti istaisyti teismu klaidas, kuriu, sprendziant is komentaru, yra daugybe. Po kiekvienu neteisingu teismo sprendimu slepiasi zmoniu skausmas, kancios, tragedijos.
Reiketu, kad akivaizdziai teisybei priestaraujantys sprendimai butu perziureti anonimisko teismo anonimiskai. T.y., kada teisejai nezinotu kieno likima jie sprendzia ir medziaga butu anonimine.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Jule 2017-08-11 13:39
2
Pvz.: kaip mano a.a.pazystamo atveju, kada teisejai ISGALVOJO jo zodzius ir jais remiantis prieme jam nepalanku sprendima. Jis raste X teismui parase: "As tai padariau..." Teisejai gi, cituodami si rasta raso: " Remiantis rastu X, kuriame zmogus teigia, kad TAI PADARE KITI..." Akivaizdziausias melas. Situacija baisi iki absurdiskumo, o po ja slypi zmogaus tragedija, prie kurios, manau, gana stipriai prisidejo ir tokiu principu priimti teismu sprendimai. Taciau butina yra atskirti Lietuva ir teismu sprendimus "Lietuvos Respublikos vardu..."
Noreciau suzinoti, kiek Lietuvos zmoniu pateisintu ar noretu, kad ir ju atzvilgiu butu priiminejami tokiu principu paremti sprendimai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti