Didėja atsakomybė tyčia padarytą žalą valstybei

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Didėja atsakomybė už tyčia padarytą žalą valstybei

 

Šiandien Vyriausybė pritarė siūlymui taikyti visišką materialinę atsakomybę viešajame sektoriuje dirbantiems asmenims, kurie tyčiniais veiksmais padarė turtinę žalą valstybei.

 

 „Yra ne vienas atvejis, kuomet dėl neteisėtų valstybės institucijose dirbančių asmenų veiksmų, pavyzdžiui, statybos leidimo išdavimo, valstybei teko skirti didžiulius pinigus žalos atlyginimui. Už tai jie nesulaukdavo pakankamos atsakomybės. Tai reiškia, kad tenkinti tam tikrų asmenų, grupių interesus, jiems tiesiog būdavo palanku. Šiuo sprendimu sudarysime teisines galimybes valdžios institucijų padarytą žalą privalomai išieškoti iš nusižengusių darbuotojų“, – sako Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

 

Iki šiol valstybė galėjo teismo tvarka reikalauti atlyginti iš dirbančiųjų tiek, kiek ji sumokėjo žalos kompensavimui. Tačiau išieškoma suma negalėjo būti didesnė kaip 9 vidutiniai šių asmenų darbo užmokesčiai.

 

 Ministrų kabinetas nusprendė atsisakyti tokio žalos išieškojimo apribojimo. Sutarta, kad valstybė, atlyginusi dėl tyčinių ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuratūros, teismo pareigūno, teisėjo, kitų valdžios institucijų pareigūnų, valstybės tarnautojų ar kitų darbuotojų tyčinių veiksmų atsiradusią žalą, įgis teisę teismo tvarka visą ją išieškoti iš šių asmenų.

 

 Minėtas žalos išieškojimo apribojimas galios tik tuo atveju, jei valstybės institucijų darbuotojai žalą padarys netyčiniais veiksmais. Pažymėtina, kad Valstybės tarnybos įstatyme ir Darbo kodekse šiuo metu 9 vidutinių darbo užmokesčio apribojimas jau nebetaikomas valstybės tarnautojams ir pagal darbo sutartį  dirbantiems asmenims.

 

 Šiuo nutarimu siekiama ne tik tobulinti materialinės atsakomybės taikymą viešajame sektoriuje, bet ir užtikrinti valstybės biudžeto apsaugą.

 

 Dėl materialinės atsakomybės taikymo kilusius ginčus nagrinės administraciniai teismai.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : - -, SPAUDOS TARNYBA, VYRIAUSYBĖS KANCELIARIJA

Peržiūros: 719

Komentarai   

+4 # jeronimas 2017-08-02 14:29
Keista,kad ne konkretus zmogus ,o spaudos tarnyba ar kanceliarija paskelbe si pranesima.jei tai pasirodys melas,tiesiog nebus kieno net paklausti.O jei tai tiesa kas cia rasoma,tai labai sveikintinas dalykas.Nors toks istatymas isigalios nuo priemimo dienos,ir labai daug iki tos dienos valdzios nieksu tiesiog liks neatlygine padarytos zalos valstybei,bet nors tiek gerai,kad jau nieksai bijos bent ateityje.Toks istatymas turejo buti nuo pirmos dienos atgavus valstybes savarankiskuma.Bet valdzios nieksai tokio istatymo neprieme samoningai,nes absoliuti dauguma butu paliesta tokio istatymo.jeigu sio istatymo priemima inicijavo premjeras Skvernelis,tai galme jam parasyti dideli pliusa .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # taigi 2017-08-07 09:40
Pritariam,pritariam.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti