Viktoras Pranckietis pritaria esminiam Konstitucijos garantuotam žmogaus teisių apribojimui

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Zigmas Vaišvila. Pranešimas spaudai, 2017-07-17

Seimо pirmininko Viktoro Pranckiečio sekretoriatas pranešė, kad atšauktas šiandien turėjęs įvykti Seimo pirmininko susitikimas su signataru Zigmu Vaišvila. Signataras kreipėsi į Seimo pirmininką, prašydamas skubos tvarka inicijuoti įstatymą dėl praėjusios kadencijos Seimo 2016 m. lapkričio 8 d. priimto Civilinio proceso kodeso pakeitimo įstatymo dalies straipsnių pripažinimo netekusiais galios. 

 

Šie įstatymo pakeitimai dėl atstovavimo teisme, žyminio mokesčio padidinimo ir dalyvavimo apeliacinės instancijos teisme nuo š.m. liepos 1 d. nebeleidžia dalyvauti apeliacinės instancijos teisme be advokato. Z. Vaišvilos nuomone, tuo ne tik nepasvertai ir paskubomis įtvirtintas lobistinis advokatams įstatymo pakeitimas, bet ir faktiškai iš asmens atimta konstitucinė teisė pačiam dalyvauti apeliacinės instancijos teisme. Signataro nuomone, šios piliečių teisės negali įtakoti jų finansinė padėtis ir priverstinis advokatų paslaugų teikimas bylų dalyviams, Lietuvos teismai faktiškai tampa ne trijų, bet vienos pakopos teismais. Jei pirmosios instancijos teismo sprendimas apeliacine tvarka neskųstas, bylos dalyvis netenka teisės teikti kasacinį skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. 

Žyminio mokesčio padidinimas dar labiau didina socialinę atskirtį, riboja Lietuvos piliečių teisę kreiptis į teismą, bylinėjimąsi teisme daro išskirtine turtingųjų privilegija.

Seimo pirmininko V. Pranckiečio nuomone, jis neteiks šių įstatymo pataisų svarstyti skubos tvarka, nes mano, jog teismuose piliečius turi ginti profesionalai. Z. Vaišvilos kreipimasis į Seimo pirmininką perduotas Seimo Teisės ir teisėsaugos komiteto pirmininkui Juliui Sabatauskui.

Peržiūros: 1553

Komentarai   

-7 # che che 2017-07-17 11:23
va Zigmuti -valdzia yra valdzia,o tu tik signatorius,kaip ir Lansbergis-tik jis su Dalia ir su Amerika verslininkais kaip tu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # LKP 2017-07-17 11:27
dirba vieningai-negali sena partine nomenklatura neapriboti pilietiskumo jausmu,tam reikia pazaboti lietuvi it zirga ir valdyti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Jonas 2017-07-18 01:29
o daugiau signataru ar zado neteke ar suvaikeje jau...kaip Vytulis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Bronia 2017-07-18 10:51
Kuris gi funkcionierius noretu zinoti apie save ne tik nuomone ,bet ir apsakymus skaityti,arba vesternus matyti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # jeronimas 2017-07-18 13:02
Buvusiu vieninteles partijos veikeju ir kgbistu likes korpusas valdzioje,visais imanomais budais naikina Lietuva.Ir sis priimtas ir Zigmo aprasytas istatymas,dalis vykdomo genocido pries Tauta.O kad gerai sekasi valdzioje isitaisiusiems nieksams,argi reikia geresnio irodymo kaip antras milijonas vejemas lauk is Tevynes????
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # lietuvė 2017-07-19 09:02
sis istatymas is esmes susijes su asmeniniu Sabatausko indėliu ir interesu iteisinti neteiseta vaiku izoliacija, todel Pranskietis ir atidave Vaisvilos prasyma tam kuris sias pataisas ir inicijavo, taip Lietuva vesdamas siaures korejos keliu: "R. Datta kartą jau buvo teistas Lietuvoje – jis Sabatauskams grasino perpjauti gerkles, nušauti, o po to – sudeginti. Ir tik todėl, kad socialdemokratas su savo žmona indui neleidžia matytis su vaiku, kurį augina jų dukra."

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/nauja-drama-j-sabatausko-seimoje-del-vaiko-kovojantis-indas-itariama-grasino-visus-iszudyti.d?id=64427584#"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti