Girti NATO kariai nukrypo Vilniuje. Nuo šablono

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (2 Votes)

Girti NATO kariai nukrypo Vilniuje. Nuo šablono

Петр Малеев,  Sputnik radijas, Baltijos kraštams, iš rusų kalbos išvertė Kristina Sulikienė

Ne visiems vienodai Baltijos kraštuose patinka girti NATO kariai. Ne visiems girtiems NATO kariams vienodai patinka vietiniai. Bet tai nėra baisu. Tai rusiška propaganda. 

 

Visiems aišku, jog Baltijos kraštų ir NATO santykiai gerėja kas dieną. Apie tarpusavio meilę be sustojimo kartoja Baltijos kraštų politikai ir žmonės su antpečiais už Atlanto.

 

Šalys nesigėdija demonstruoti savo jausmų demonstratyviai, kad vietinių tarpe kyla įtarimas. Kada vyras prie visų nuolat pasakoja, kaip jis myli savo žmoną, tai, greičiausiai, šie žodžiai skirti kam tik nori, tik ne žmonai. Nes jeigu santykiuose viskas yra aišku, tai viešai visiems apie tai pasakoti nė nereikia.

 

Bet tarpais ne taip viskas sklandu. Ne visiems vienodai patinka girti NATO kariai, ne visiems girtiems NATO kariams vienodai patinka veidai vietinių sostinių.

 

Su besikeičiančiomis sėkmėmis išlenda vis naujų skirtingų nesusipratimų.

 

Paskutinis atvejis įvyko Vilniuje.

 

Prie restorano dėl muštynių buvo sulaikyti 4 Olandijos kariai.

 

Nepradėsiu aiškinti jų promilių – tai jau konstanta. Kariai suorganizavo galvos traumą vienam piliečiui (pagal vieną iš versijų, jo galvos trauma egzistavo ir anksčiau, taigi, NATO kariai norėjo prisibelsti iki neištaisomo lygmens.) Todėl jie tik truputį pabendravo su policija, ir išvyko į savo dalinio vietą.

 

Aišku, bet kurį Baltijos krašto gyventoją, kuris myli NATO visa širdimi, tokie atvejai jaudina. Skaudžiausia, jog apie tai rašo spauda. Dvigubai skaudžiau, jog paviešina spaudai įvykius policija. Trigubai dar skaudžiau, ir tai susiję su tuo, jog ne visiems vietos policijai vienodai patinka  NATO kariai, dėl kurių pastoviai atsiranda darbo. O policija labai nemėgsta, kai ją apkrauna.

 

Skaudu, kad sudreba šablonai.

 

JUK GIRTAS CHAMAS SU ANTPEČIAIS – TAI RUSŲ KAREIVIS, JUK MUS TAIP MOKINO.

 

O kai stereotipai byra, gali neišstovėti TEISINGAS PASAULIO VAIZDINYS. Tai pavojinga. Labiausiai sukrečia, jog visus tokius atvejus protingai išnaudoja rusų propaganda. Būtinai papasakos, būtinai pabrėš, būtinai primins apie prieš tai buvusius atvejus.

 

Todėl politikų ir generolų susitikime, kalbant apie meilę vieni kitiems, kalbamasi ir apie rusų propagandą, kaip apie grėsmę mums visiems.

 

Kalbama ne apie muštynes, bet apie tai, ką rusų propaganda kalba apie muštynes. Susidaro įspūdis, jog jeigu bus nugalėta propaganda – tai ir muštynės išnyks pačios.

 

Kaip matote, toks priėjimas paprastas ir efektyvus. Bet egzistuoja realios išimtys: ne visi žmonės išmoko nebemąstyti, kai kurie prisimena, kas tai yra logika.

 

Taip, šie anachronizmai nyksta, bet jie dar turi jėgą.

 

Bet vien kreipti viską į propagandą, mano nuomone – yra neefektyvu. Reikalingos kitos traktuotės. Reikalinga efektyvi kontrpropaganda.

 

Pavyzdžiui, reikia paaiškinti visuomenei, jog “sunku pratybose – lengva mūšyje”.

 

Kad NATO kariai treniruojasi specialiose operacijose stiprindami visuomenę.

 

Mes daug kalbame apie tai, kad pilietinė visuomenė Baltijos kraštuose turi būti pasirengusi rusų agresijai. O kaip ji bus pasiruošusi, jeigu nemoka gauti per žandą, ir trenkti į snukį?  Galvojate, rusai su mumis ceremonysis? Vardu bau mėtys į veidą baltas pirštines. Netgi kepurės jų sunkios, ir reikia išmokti mėtyti konkorėžius.

 

Kas nors prieštaraus: o kodėl NATO kariai pratybose girti? O štai čia ir yra esmė – mokymai prigretinami prie realybės. Rusai gal blaivūs puls? Dar reikia paaiškinti, kad nelaimingiems kareiviams liepia gerti degtinę, daugelis jų neatlaiko, bet tarnyba – reikalas rimtas. Įsakymas yra įsakymas. Tada visuomenėje tik padidės pagarba vaikinams, kurie atvyko mūsų ginti. Ką, muša? Už ką muša? Už mūsų visų bendrą reikalą.

 

Matote – kitas reikalas. Vienodai, sudėliotai. Tegul rusų propaganda susilaužo į šią kietą logiką. Galiausiai, nei vienas iš informacinių veidų paaiškindami šią situaciją, nepanaudoja klasikinio posakio “muša – vadinasi, myli”. O dėl NATO meilės  pilietinė visuomenė daug kam pasiruošusi.

https://ria.ru/accents/20170709/1498057241.html

 

Peržiūros: 1503

Komentarai   

-26 # Surskis 2017-07-10 18:10
Sulikiene, buk gera, kai pilnatis ateina, nesesk prie kompo, nekils noro versti tekstu apie nebuvusius ivykius :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # antimusmire 2017-07-10 19:08
surski tau pilnatis visą mėnesį. Sulikienė visą mėnesį kas dieną prie kompo, o tu išlendi tik kai pilnatis. Gal tu geriau nesėsk? Nes tau nervai neatlaiko.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-16 # CiTaiBent 2017-07-10 21:14
Suliko .. kuo ilgiau sėdi, tuo kvailiau rašai ! Va jau ir nuo kremlinių nusirašinėji .. Ankčiau nors smagiai pasijuokti buvo galima, o dabar .. Kurybinė krizė ar kaip ?
Nuplauk Žaliamargio Tigro ordinas :))
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-12 # Surskis 2017-07-10 21:20
Matai, as komandiruotese per menesi po tris savaites bunu, o is uzsienio sita puslapi rodo kaip virusini ir prie jo nejungia. Bet kai jau bunu Lietuvoje, pasinaudoju proga is taves vatnines durneles pasijuokti :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # sputnik 2017-07-10 21:40
o entelektalūs ononistai išlindo. pagal programą. kur dar budit? po sputniku?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # mauzeris 2017-07-11 07:47
Cituoja Surskis:
Sulikiene, buk gera, kai pilnatis ateina, nesesk prie kompo, nekils noro versti tekstu apie nebuvusius ivykius :lol:

Surski, lysk po stalu,nepamiršk akinių, atrodo sūris nukrito....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # aisku 2017-07-10 23:05
cia gi vertimas-ne Kriste kalta kad kaimynai mato,kas geria ir kiekl Lietuvoje.Teko martyti ir surdski girta su fingalu-cia gal tie patys olandai isude
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # sputnik 2017-07-11 06:49
surskio galvos gyli matavo, galimai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # mauzeris 2017-07-11 07:50
...ne nukrypo,o kovojo su hibridinemis gresmemis :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Surskis 2017-07-11 19:51
Vargsele, pati paraso, pati pakomentuoja, save pagiria :lol: Sulikiene, vaistukus gerti reikia, kuriuos psichiatrai israso, o dar geriau atsigulk, pailsek, baigsis vaidentis, baigsis samokslo teorijos. Pradek save myleti, argi tau patinka, kai tave visi ligone vadina?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # sputnik 2017-07-12 09:50
putin atakavo vilnių, liūtis jo darbas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Suurskis 2017-07-12 09:51
Surski mauzeris neatsako. Žolė baigėsi, amfa irgi. Nusiramink, iki kitos savaitės nebus. Gal tikrai išgerk vaistukų. Teisingas pasirinkimas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti