Slepiama, kad Seimo narys Rokas Žilinskas mirė nuo AIDS

Peržiūros: 20315
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (5 Votes)

Slepiama, kad Seimo narys Rokas Žilinskas mirė nuo AIDS

 

Birželio 6-ąją užgeso Seimo nario, žurnalisto Roko Žilinsko gyvybė. Nors oficialiai teigiama, kad R.Žilinskas mirė nuo plaučių uždegimo, tačiau visi gydytojai Antakalnio ir Santaros ligoninėje atvirai kalba, kad buvęs Seimo narys R.Žilinskas sirgo AIDS, todėl bet kuri lengvai pagydoma liga jam gali būti mirtina. Būtent todėl gydytojai, pamatę, kad nuo AIDS nusilpusio R.Žilinsko organizmas visai nebesipriešina plaučių uždegimui, sukėlė jam dirbtinę komą, nuo kurios jis taip ir neatsigavo.

AIDS arba ŽIV – žmogaus imunodeficito virusas, naikinantis žmogaus imuniteto ląsteles, saugančias organizmą nuo bakterijų, virusų, grybelių, pirmuonių. Negydant ŽIV visiškai sunaikina žmogaus imuninę sistemą, išsivysto taip vadinamos oportunistinės infekcijos (infekciją sukelia paprastai žmogui visai nepavojingos jo viduje nuolatos gyvenančios bakterijos) ir žmogus miršta. Paskutinė ŽIV infekcijos stadija vadinama AIDS (angl. Acquired Immune Deficiency Syndrome) – įgytu imunodeficito sindromu.

 

Yra žinomos dvi žmogaus imunodeficito viruso atmainos – ŽIV-1 ir ŽIV-2. Pastarasis dažniau sutinkamas vakarų Afrikoje, jo sukelto AIDS eiga būna ilgesnė.

Nors po R.Žilinsko mirties daugelis žiniasklaidos priemonių  gyrė velionį už to tariamą atvirumą, tačiau tai mitas – R.Žilinskas Seimo rinkimuose neprisipažino, kad serga mirtina liga AIDS, atvirkščiai, tai slėpė.

Vietoj prisipažinimo R.Žilinskas darėsi jau reklamą pasakojimais apie tai, kad jis gėjus, kad jis buvęs alkoholikas, kad tėvas jį neva mušdavęs. 

Beje, žurnalistu Rokas Žilinskas prisistatydavo, nors jo vienintelis darbas buvo skaityti tekstą TV žiniose, o toks darbas nelabai ką turi bendro su žurnalistika. Tačiau pasinaudojęs tuo, kad R.Žilinską daug žmonių pažino iš TV ekranų, jis į Seimą pateko su Valinsko Tautos pažangos partija, ir Seime tuo metu vadovavo Atominės energetikos komitetui, nors apie atominę energetiką buvęs TV diktorius vargu ar ką nors išmanė.

Per praeitus Seimo rinkimus R.Žilinskas į Seimą pateko konservatorių partijos sąraše – nors Lietuvos įstatymai draudžia skelbti informaciją apie žmogaus sveikatos būklę be tokio žmogaus sutikimo, tačiau politikas ir viešiems asmenims tai negalioja – žurnalistų etikos kodeksas numato, kad tokią informaciją galima skelbti, kai kalbama apie viešąjį asmenį, kai skelbti šią informaciją yra viešasis interesas.

Beje, nė viena žiniasklaidos priemonė neužsiminė, kad R.Žilinskas serga AIDS, ir plaučių uždegimas jį numarino tik todėl, kad AIDS jau buvo visiškai nualinęs jo organizmą.

15min.lt rašė, kad "prieš darbą Seime R.Žilinskas 18 metų dirbo žurnalistu. Jį buvę kolegos prisimena kaip sumanų, atsidavusį darbui. Jo karjeros pradžią prisiminė Algimanta Žukauskienė, su kuria R.Žilinskas vedė „Vakaro žinias“.

"Prisimenu, kaip jis atėjo dirbti su mumis. Jaunas, išprusęs, labai gerai valdantis žodį. Atsimenu, kai rengdavome kokį reportažą, jis buvo labai reiklus ir sau, ir komandai. Informaciją žiūrovams jis norėdavo pristatyti labai gražiai. Jis buvo naujos kartos žurnalistas. Į akis krito jo išsilavinimas“, – 15min sakė A.Žukauskienė. Televizijos laidų vedėja Edita Mildažytė R.Žilinską prisiminė kaip labai profesionalų žurnalistą.

„Tai buvo žmogus, kurio dėka atėjau dirbti į „Vakaro žinias“. Jis visada mane palaikė, tai buvo aukščiausio profesionalumo žmogus, pakankamai garbingas. Man labai gaila jo mamos ir sesers. Abi šios moterys buvo priklausomos nuo jo. Jis buvo puikus bernas, man tikrai gaila. Roko mama nugyveno labai sunkų gyvenimą ir labai gaila, kad ji neteko vienintelio savo sūnaus“, – 15min sakė E.Mildažytė.

„Rokui Žilinskui visada rūpėjo gerai padaryti savo darbą“, – BNS sakė LNK žinių vedėjas Gintaras Deksnys. Jis su R.Žilinsku buvo kolegos LNK televizijoje. R.Žilinskas čia dirbo 1998–2008 metais. „Rokas mokėjo dirbti kaip profesionalas. Jis dirbo greitai, tiksliai ir kėlė tikrai aukštus reikalavimas sau ir savo darbui. Jis stengėsi kruopščiai ir sąžiningai viską atlikti“, – pasakojo G.Deksnys. Jis teigė, jog R.Žilinskas buvo nekonfliktiškas ir draugiškas kolega: „Jis tikrai turėjo labai daug draugų. Jis buvo kompanijos žmogus ir tikras draugas. Kai jis buvo išrinktas į Seimą, pasikeitė tik jo įvaizdis viešumoje, tačiau su draugais išliko toks pats.“

Žurnalistė Gražina Sviderskytė su R.Žilinsku buvo ne tik kolegos televizijoje – kartu studijavo. „Mes buvome tokia bendraamžių kompanija Lietuvos televizijos naujienų tarnyboje. Toje kompanijoje buvo ir Jogaila Morkūnas, Aušra Vercinkevičiūtė, Giedrė Banienė. Iš tų laikų prisimenu jaunų dienų romantizmą. Mūsų darbas buvo kaip ne darbas, o tiesiog draugavimas. Kartu leisdavome laisvalaikį“, – 15min sakė G.Sviderskytė.

R.Žilinskas nepamiršo žurnalistikos net ir tada, kai pradėjo dirbti Seime, sakė jo bičiulė, „Lietuvos ryto“ televizijos žurnalistė Daiva Žeimytė. „Rokui žurnalistika buvo įaugusi į kraują. Jis man, būdavo, irgi paskambindavo ir ką nors pasižiūrėjęs pakomentuodavo, ar kokios informacijos pasakydavo“, – BNS sakė D.Žeimytė. Ji teigė, jog tapęs politiku R.Žilinskas nė kiek nepasikeitė. R.Žilinskas buvo itin stiprus žmogus, sugebėjęs išsigydyti priklausomybę nuo alkoholio ir viešai paskelbti, jog yra homoseksualus. „Jis labai atsakingai dirbo savo darbą ir į darbą Seime labai atsakingai žiūrėjo. Galbūt tai yra viena iš priežasčių, kodėl jis taip pervargo, nes šitiems 2016 metų Seimo rinkimams jis atidavė visą save“, – kalbėjo žurnalistė. „Jis man yra sakęs, kad „aš dabar dar padirbėsiu, o jeigu laimėsiu, tai bus paskutinė mano kadencija“, – pridūrė ji. D.Žeimytė pabrėžė, jog R.Žilinskas buvo itin stiprus žmogus, sugebėjęs išsigydyti priklausomybę nuo alkoholio ir viešai paskelbti, jog yra homoseksualus. Ji teigė prisiminsianti jį kaip „beprotiškai nuoširdų žmogų“. „Jis neskirstė žmonių ir galėdavo pabendrauti tiek su gatvėje sutiktu elgetaujančiu žmogumi, tiek su aukščiausio lygio pareigūnais“, – sakė žurnalistė.

 Režisierius ir TV laidų vedėjas Vytenis Pauliukaitis R.Žilinską prisiminė kaip labai puikų diktorių. „Jis buvo mano bendradarbis labai trumpą laiką. Kiek jį prisimenu, jis buvo labai profesionalus diktorius. Jis visas buvo paniręs į darbą, visada susikaupęs. Jis atėjo dirbti į televiziją, o aš išėjau. Labai gaila jauno žmogaus“, – susijaudinęs kalbėjo V.Pauliukaitis. 15min primena, kad R.Žilinskas savo karjerą LRT televizijoje pradėjo 1992 metais, buvo ekonominių laidų redakcijos žinių vedėjas, reporteris, 1993-1998 m. – Lietuvos televizijos žinių vedėjas ir reporteris), vėliau 10 metų dirbo LNK žinių tarnyboje, vedė žinias.

 

Komentarai   

+28 # buvo 2017-06-19 10:46
geras zmogus ir amzina atilsi jam
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+47 # kazkaip 2017-06-19 11:00
as irgi taip galvojau. nes paskutiniu metu jis buvo suvarges, susibaiges ir vienoje laidoje sake, kad megaujasi kiekvienu zmogumi, kiekvienas diena - taip kalba tie, kurie zino, kad ju dienos - suskaiciuotos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-12 # zubrus 2017-06-19 13:41
Nuimkit lavono foto
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-24 # Mindaugas 2017-06-19 18:03
Ir vel sitas sizofreniku portalas mirusius smeizia. Nieko, gris jums bumerangas ir labai greitai, supisti issigimeliai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Jule 2017-06-20 07:35
Neskaityk tada. Ir pasidomek, beje, kiek tokio amziaus zmoniu plauciu uzdegimas yra mirtina liga...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # vladas lukosevicius 2017-06-19 20:26
Man teko su juo trumpai pabendrauti dar 2009 metais kai seimo nariams dalinau skundus .
Jis pats atėjo pas mane iš seimo , kai sužinojo jog kažkas dalina skundus seimo nariams .
Gaila jo , labai geras ir ramus žmogus buvo .
Na nepalaikau aš tos pakraipos ,,, bet jo labai gaila , tokių mažai sutikau .
ILSĖKIS RAMYBĖJE .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Mindaugas 2017-06-19 21:06
Pirma karta matau Lukoseviciaus normalu komentara.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # vladas lukosevicius 2017-06-19 21:29
Ar ne tu tas mentas kurį Žilinskas gaidžiu išvadino ? :lol:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Virgailė 2017-06-19 21:01
Tai daug kas žinojo apie liga , bet kai zmogus numiršta negi imsi pletkinti apie mirusi gerai arba nieko! O pasisakyti jis neprivalėjo zmogus pasakoja ka nori cia ne turto privalomas deklaravimas. Taip kad laisvas laikraštis.lt pasirodė tarsi kaimo pletkininkas o mūsų visuomenei tu pletkų ir taip per akis ko nezinom patys prikursim. Ir tas pletkas sirgo jis ar nesirgo jokios naudos ir jokių turtu liaudžiai neatneš . Nei zmogus is karsto atsikels nei kam nors mokesčiai sumažės!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Atas 2017-06-20 00:35
Čia ne pletkas, o paprasčiausia tiesa, kurios visai neverta slėpti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # Zeimyte sake, kad 2017-06-19 21:10
Rokas labai skaniai dare salotas, kuriu recepta atsiveze is (spekit is kur!) is Thiland'o!!! Ar ne aisku? Juk visi piderai ten vaziuoja seksualiu santykiu su vaikais ar kitais gyvunais aptureti.Kazkada soko profsajungu rumuose pas Vida Kamaiti (uzsislepusi geju), tai gal ten buvo jo pradzia. Auksine taisykle - kaip gyvenai, taip ir numirei...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # Trolis 2017-06-20 12:09
durne tu, gal su žvake jam palei subinę švietei? ir iš kur lietuvių tarpe šitiek protinių atsilikėlių?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-22 # Trolis 2017-06-19 21:21
visi, kurie turi smegenų, tai nujautė, bet būdami mandagūs, garsiai nekalbėjo ta tema. Tik driskių laikraštis garsiai apie tai rašo, kad visi pusgalviai, kurie jį skaito, turėtų apie ką papletkint. fu, kaip bjauru. šlykštynės jūs ne žmonės. apie mirusį pletkinti yra nemandagu, neetiška ir amoralu. bjaurastis tas jūsų laikraštis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # Zenonas Priekuliškis 2017-06-19 22:31
Troliui, tai gal nebekalbėkim ir apie Leniną bei Staliną. Išgirdę apie Roko ligą, gal sumažės "gėjų". "Gėjais" vadinami žmonės su aukštuoju išsilavinimu, "piderais" - be.Rokas buvo viešas asmuo, todėl slėpti nėra ko. Gyrėsi, kad gaudavo nuo tėvo į kailį, matyt nuo jaunystės buvo žinomas nukrypimas. Būtų daugiau lupęs, gal šiandien Rokas būtų buvęs gyvas. Užuojauta artimiesiems ir kolegoms.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-8 # Trolis 2017-06-20 12:06
idijote tu, besmegeni, prie ko čia tie išsigimėliai Leninas su Stalinu? prie Žilinsko? tau su smegenim negerai? Gal vaikystėje tave per galvą tavo girtas tėvas trankė? Kliedi, nesamones, kaip pusgalvis. Aš ir sakau, kad šita "Крым наш" sušiktą portalą skaito tik nedasivystę primatai, katriems visi vienodi, ir leninas ir stralinas ir amžinatilsį Žilinskas iš konservatorių partijos. Tai gal tada Lansbergį sulyginsi su Brežnevu ar dar kokiu rusišku išsigimėliu? Slėpkis idijote.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # jonas 2017-06-20 14:34
tai ko tu skaitai?Irgi toks pat/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+16 # Atas 2017-06-20 00:30
Kam dar antrinti, kas žinoma jau seniai - ir seniai buvo žinoma, kad Žilinskas sirgo AIDS
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Nuomonė 2017-06-20 18:48
Buvo uolus sistemos tarnas, kur tik aferos, ten jis aktyvus jų rėmėjas, todėl korumpuota sistema jį taip vertino. O kur dar oligarchinės sistemos gynimas, kad tik tauta neįgytų sprendimo teisės ir kapitalas nebegalėtų valdyti Lietuvos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # gal 2017-06-20 22:59
uzteks viena karta dergt ant mirusio?juk nezinia,kas nuo ko mirs dar...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Atas 2017-07-10 00:18
Gyveno toks R. Žilinskas, dirbo, paskui susirgo, mire, ir kas čia nuostabaus, bet stebino lietryčio pozicija, pliekė apie jį ditirambus, tik komentarai buvo uždrausti, aiškiai buvo parodyta kaip bijoma išgirsti tiesos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti