Aušrinė Balčiūnė. Penktosioms Garliavos šturmo metinėms atminti svečiuose pas Vytautą ir Laimutę Kedžius

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.88 (4 Votes)

Aušrinė Balčiūnė. Penktosioms Garliavos šturmo metinėms atminti – svečiuose pas Vytautą ir Laimutę Kedžius

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 23 d. 19:16

Aušrinė Balčiūnė. Penktosioms Garliavos šturmo metinėms atminti – svečiuose pas Vytautą ir Laimutę Kedžius

Ši medžiaga buvo nufilmuota 2014 metų lapkritį viešint pas Laimutę ir Vytautą Kedžius.

Filmuota buvo sau – atminimui.

Tačiau praėjus dar kone trejiems metams ir matant tai, kaip iki šiol persekiojami Laimutė ir Vytautas Kedžiai, Olga Girdauskienė, kiti pilietiški žmonės, buvo nuspręsta tuo pasidalyti.

Taip penktosioms Garliavos šturmo metinėms iš gausios medžiagos gimė filmas – graudus, sunkus. Apie persekiojamą Laimutės ir Vytauto Kedžių šeimą, apie laimingą šeimos gyvenimą IKI ir kančią PO TO.

Šiurpu yra tai, kad net ir dabar, 2017 metais, po penkerių metų, niekas nepasikeitė. Šeima ir toliau trypiama: kurpiamos vis naujos ir vis absurdiškesnės bylos. Kedžių šeima kaltinama net ir už tai, ką padarė ar pasakė jų vaikai ar anūkai.

Apie Deimantę Kedytę – jokių žinių. Seneliams nesuteikiama galimybė susitikti ir pabendrauti su anūke, net psichologinius kursus baigė. Jie to jau nebeprašo. Norėtų tik vieno – pamatyti bent jau filmuotą medžiagą, kaip ji gyvena. Dabar.

Tačiau ir tai jiems UŽDRAUSTA. Nors Lietuvos Aukščiausiasis teismas įpareigojo šį senelių ir anūkės ryšį išsaugoti.

Sunku patikėti, kad 13 metų vaikas, jau įžengęs į paauglystės amžių, šiame informacinių technologijų amžiuje neieškotų jokio kontakto su savo artimaisiais, savo vaikystės, mokyklos, Klonio gatvės draugais, kurių turėjo begales.

Sunku tai įsivaizduoti, tiesa?

Bet taip yra.

Ir apie ką gi tai galėtų byloti? Kol kas atrodo, jog tėra dvi alternatyvos: vaikas štai jau penkeri metai yra visiškai izoliuotas nuo pasaulio, drąsiai galime sakyti – įkalintas, ir tau jau skamba kaip nusikaltimas, arba tai, kad vaikas galimai sužalotas psichiškai, tai irgi skamba kaip nusikaltimas.

O juk Klonio gatvėje ji buvo laisva, laiminga, mylinti ir mylima, apsupta draugų, ją mylinčių žmonių. Tai byloja tūkstančių tūkstančiai nuotraukų, šimtai filmukų. Galų gale – šimtai liudytojų, savo akimis mačiusių laimingo vaiko laimingą gyvenimą. Ir jie tai liudijo ir liudys.

Visa tai – tik apie visai trumpą vaiko gyvenimo laiko tarpą. Ir nė vienos nuotraukos, nė vieno filmo po 2012 metų gegužės 17 dienos. Visiška tuštuma apie ištisus penkerius vaiko gyvenimo metus. O juk penkeri metai vaiko gyvenime – yra labai daug.

Bet grįžkime prie filmo. Mieli skaitytojai, tikimės, jis parodys ne tik tos puikios šeimos gyvenimą, bet ir leis patirti jų skausmą, išgyvenimus. Tai – nuostabi šeima: gniuždomi, bet nesugniuždomi, trypiami, bet nesutrypiami. Verčiami nusikaltėliais, žeminami ir niekinami tiek, kad ima priminti blogo, netalentingo režisieriaus pigų, su juodojo humoro priemaišomis spektaklį.

Tik auksas ir pelenuose žiba.

P.S. Šis filmas buvo sukurtas be V. ir L. Kedžių žinios. Ir, žinoma, jie nedarė jokios įtakos jį kuriant.  Filme pateikiama kiekvieno asmeninė nuomonė.

 

Peržiūros: 3005

Komentarai   

-45 # Runkelistano esme 2017-05-24 13:54
Patvorio aktyvistų dėka filmo pagrindu dar prikurs įvairių bylų. Ačių aktyvistams. sistemos šunys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # tik 2017-05-26 12:47
negasdink. Yra tokie trys prisisike is baimes, kurie baigia nuskesti melo klane
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # MVDistas 2017-05-24 17:36
Viskas kuruojama nuo viršaus. Dirbant pasakoma, kad nereikia tirti. Savi nustato diagnozes ir t.t. Todėl duodavo nepelnytai medalius už "nepriekaištingą tarnybą". Tikiu, kad tas pats vyksta ir dabar. Pradėjusiam tarnauti darbuotojui dar geriau netirti ir gauti apdovanojimą. Mano tel. 8 662 33770
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-9 # o kas 2017-05-24 20:14
tu toks? Ir kuo gali padet?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # Atas 2017-05-24 23:38
Bet taip yra... galimos dvi alternatyvos... Ne dvi, ponai, ne dvi. Yra trečia, pati baisiausia, nejaugi šeip sau Lavastė paminėjo, kad Stankei teliks lankyti dukrelės kappa... Gi ir mėntai patvirtino apie mergaitės vietą - po žemėmis. Ar dar galima abejoti girdint tokias žinias? Nesupratau ir pirmo komentatoriaus neigiamo vertinimo, manyčiau, sistemos šunimis ne aktyvistus vadina, ar aš nesuratau?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+27 # o Dieve 2017-05-25 09:35
koks gražus ir graudus filmas. Sėkmės jums, persekiojamieji, sėkmės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # Patvorinė iš Kanados 2017-05-25 15:27
Per nuotolį mačiau tą siaubą, kai Mergaitė didelės kariuomenės jėgomis buvo plėšiama iš gimtų namų.Tą vaizdą širdy nešiosiu visą gyvenimą. Baisu, kai TOKS siaubas vyksta mūsų brangioje Nepriklausomoje Lietuvoje...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Atas 2017-05-27 23:00
o kuo jums ta "nepriklausoma" Lietuva dar brangi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # nuomonė 2017-05-26 00:12
manau ateis laikas,...man labai skaudu,dėl prof. BLOZNELYTĖS IR JOS 6 VAIKŲ,kokė stresą patyrė pilietiškas žmogus,kai pasakė ką matė,ar tai LIETUVOJE UŽDRAUSTA...bet baisiausia,kad tie kurie savo plaukuotom rankom,įsakė,Garliavos šturmą,su 240 smogikų,ESMĖ TA ,MANAU NEKLYSTU,LIETUVOS VALSTYBĘ VALDO KOMPROMATAI,VALSTYBĖ TOTALIAI IŠTRATINTA,...todėl valstybininkai bijo,kai sužinosim vagysčių mastą,.....ATEIS LAIKAS ,JIE VISI BĖGS PAKUI BANKIRIUS,TAIP PAT IR RUSIJOJE.......bet juokingiausia bus ,kai europos sąjunga pradės MUSĮ VISAGALIAM SAKYTI,KAD SUTVARKYKIT TEISĖSAUGĄ....kuri nuo sovietų laikų nepasikeitė.........KIEK VARKŠĘ EGLĘ KUSAITĖ TAMPĖ............rašė GALINGOJO IR DIŽIOJO komjaunuoliško laikraščio žurnalistėliia,,kaip pradėjo dirbti komjaunuoliškame laikraštyje,taip ir liko......TAI LIETUVOS GĖDA,....KOL NEBUS TEISĖSAUGOS,VERTOS DEMOKRATINEI VALSTYBEI,TOL EUROPOJE BŪSIM PASKUTINIAI,IR KREMLIUI TAI LABAI PATINKA.......
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # patvorinis is JAV 2017-05-29 04:45
Pritariu. Grazus ir liudnas filmas. Niekad nepamirsiu 2012 geguzes 17-tos. Neimanoma pamirsti Lietuvos valdzios panaudoto ziaurumo pries maza mergaite ir ja norincius apginti gerasirdzius zmones.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # ups 2017-05-29 11:15
Žuvo sūnus, žuvo keli asmenys, dingo anūkė, turėjo bėgti slėptis dukra su kitu anūkų, paslėpta anūkės mama... vien todėl, pagal galutinė mūsų teisėsaugos žinią, -sukurta tvirkinimo istorija?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # J.Radovičius 2017-05-29 23:24
Filmo autoriai tikisi dar gyvi būdami sužinoti kaltųjų pavardes. Be to, autorė už savo drąsų domėjimąsį neatsisako net į kalėjimą pakliūti. Norėtųsi jiems padėti.
D.Kedžio ir kitų nužudymą 2009-2010 metais, atsižvelgiant į užimamas pareigas bei technines įvykių aplinkybes, organizavo ir/ar leido organizuoti min. pirmininkas Andrius Kubilius, vid. reikalų min. Raimundas Palaitis bei policijos gen. komisaras Vizgirdas Tėlyčėnas. Mergaitės pagrobimą 2012 m. organizavo ir/ar leido organizuoti min. pirm. Algirdas Butkevičius, vid. reik. min. Artūras Melianas bei policijos gen. komisaras Saulius Skvernelis. Kiekvieno jų menamos kaltės skirtingos. Visi minėti asmenys žino arba numano visų šių nusikaltimų užsakovus. V.Tėlyčėnas bei S.Skvernelis žino žudynių organizatorius tikriausiai Kauno miesto policijoje, kurie pasamdė žudikus. Apie bręstančius šių pareigūnų nusikaltimus žinojo arba numanė LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė per savo patarėjus saugumo bei teisės klausimais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # cia neberdo 2017-05-31 11:09
filma galima dar paziureti cia: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ausrine-balciune.-penktosioms-garliavos-sturmo-metinems-atminti-sveciuose-p
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti