Kodėl byla nekeliama kriminalinės policijos šefui R.Kiškiui, kuris pirmas pranešė, kad Ieva Strazdauskaitė gabeno krovinį, arba Artūrui Paulauskui, kuris pareiškė, kad jis netiki, kad mergina pagrobta dėl Audi

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (5 Votes)

 

Šiandien pnaešta, kad Kauno policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Ievos Strazdauskaitės atminimo paniekinimo. Apie tai pirmadienį pranešė Kauno apskr. VPK viršininkas Darius Žukauskas.

„Viename iš interneto portalų „Laisvas laikraštis“, taip pat popieriniame variante buvo pateikiama tikrovės neatitinkanti informacija apie Ievos Strazdauskaitės mirties aplinkybes ir jos sąsajas su narkotikais, uždraustomis apyvartoje medžiagomis, neteisėtu pinigų gabenimu. Tuo buvo sumenikinama mirusioji, buvo sukeltas didelis tiek artimųjų, tiek kitų žmonių nepasitenkinimas, buvo formuojama nuomonė, kad ji vykdė nusikalstamą veiką ir dėl to tapo nusikaltėlių auka“, – sakė D.Žukauskas.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas artimųjų prašymu dar balandžio 28 dieną. Kauno policijos viršininkas žadėjo, kad tyrimas greitai bus baigtas. Artimiausiu metu planuojama pareikšti įtarimus. D.Žukauskas patikino, kad tyrimo metu nebuvo gauta net menkiausio fakto, kad I.Strazdauskaitė gabentų narkotikus, apyvartoje uždraustus daiktus, pinigus ar kitokius nusikalstamu būdu įgytus daiktus.

 „Buvo kategoriškai paneigta ta prielaida ir versija, kad ji buvo kurjerė, gabeno pinigus ar narkotikus“, – sakė Kauno policijos viršininkas.  D.Žukauskas vardijo, kad merginos atminimą niekinančių straisnių buvo ne vienas. „Buvo tekstai kovo 16, balandžio 21 dienomis, kad policija slepia I.Strazdauskaitės pagrobimo ir nužudymo motyvus, kad policiją siutina "Laisvo laikraščio" keliamos versijos, kad "Audi A7" nebuvo pagrindinis nusikaltimo motyvas. Eilė tokių publikacijų, kurios neatitinka tikrovės ir kuriose yra menkinama nužudytosios vardas ir atminimas", - sakė viršininkas. Nužudytosios artimieji kreipėsi ir į leidinį, ir į policiją, ir į Žurnalistų etikos komisiją.  Kalbėdamas apie motyvus, kodėl tokie straipsniai buvo publikuojami, D.Žukauskas svarstė, kad galbūt jais siekta sukelti nepasitikėjimą tiek policija, tiek Vyriausybe, kitais svarbiais asmenimis. Už šį nusikaltimą Baudžiamasis kodeksas įpareigoja bausti asmenį viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu. Tai ne pirmas kartas, kai Kauno pareigūnai pradeda tyrimą dėl mirusio asmens atminimo paniekinimo.

LL redaktorius Aurimas Drižius : Visų pirma stebina policijos veiksmai - keliama byla už tai, kad "Laisvas laikraštis" parašė nuomonę, kad netiki, jog Ieva Strazdauskaitė buvo pagrobta dėl jos Audi

Tačiau lygiai tokią pačią nuomonę dar anksčiau išsakė ir buvęs laikinasis prezidentas, nepakeičiamos kovotojas su mafija Artūras Paulauskas : "Vertindamas jau žinomus faktus, kad brangus automobilis, kuriuo iš namų Plungėje išvažiavo mergina, buvo rastas pakankamai greitai ir netgi, atrodytų, neapgadintas, A. Paulauskas teigė, jog tai įrodo, kad greičiausiai jos dingimas nesusijęs su apiplėšimu"

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/buves-generalinis-prokuroras-a-paulauskas-reiketu-idemiai-patyrineti-dingusios-merginos-aplinka.d?id=73984876

Todėl labai keista, kad "Laisvam laikraščiui", kuris tik pakartojo A.Paulausko frazę, byla keliama, o Paulauskui - nekeliama.

Dar keisčiau, kad byla nekeliama Kriminalinės policijos biuro viršininkui Kiškiui, kuris pirmas užsiminė, kad I.Strazdauskaitė vežė krovinį:

 

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/policija-informuos-visuomene-apie-ievos-strazdauskaites-paiesku-eiga-15min-transliuos-gyvai-59-766186

 

Kaip žinia, LL iškėlė versiją, kad šis pagrobimas galėjo būti susijęs su narkotikais - mat Šiaulių Organizuotų nusikaltimų tyrimo tarnyba net 15 metų kontroliavo narkotikų prekybą Šiaurės Lietuvoje - neįtikėtina, kad apie jų darbelius nežinojo policijos vadovai

 

.

 

Peržiūros: 3587

Komentarai   

-64 # Mix 2017-05-22 20:10
Svyla smeizikams siknos. Gal pagaliau sita sizifreniku portala uzdarys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+34 # Runkelistano esme 2017-05-22 20:27
Europos sąjūngos Šiaurės Karėja. Labai gerai, tegul kovoja prieš spaudą - kris diamokracyjas reitingai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-36 # Mix 2017-05-22 21:59
Skirk spaudos laisve nuo elementaraus smeizto. Bet kur tau atskirt, vatnikas gi esi. Mauk i kacapstana ir ten apie laisves pasakok.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Runkelistano esme 2017-05-22 23:43
Kad šmeižti, žmogus bent turi turėti FB paskyrą, ir kažkur būti žinomas. Ką čia šmeižti? Kas tas žmogus, kuris šmeižiamas?? Gal nustok fantazuoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+35 # Holmsas 2017-05-22 21:58
Džentelmenai,liabai nigehrai.Juk Šiaulių policijos atstovai,kurie kažkada buvo apdovanoti už labaai gehrą darbą ,dabahr mina teismų slenksčius už atliekamų narkotikų stumdymą į taškus.
Dabahr aš suprantu kodėl nykstančioj Lietuvos populiacijoj tiek daug taborų su švirkštais.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # onore 2017-05-22 22:31
man sioje istorijoje idomiausia ar jos lavonas rastas su visais organais,nes ta diena ir Spartan skraide i/is Rigos i Vilniu su donoru organais,taip pat teigiama,kad jos pradingimo diena[sekmadieni]buvo paruosti 2-ju donoru organai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Runkelistano esme 2017-05-22 23:44
Esmė runkelistane yra, kad tėvai nedalyvauja atpažinimuose, lavonas pateikiamas arba aju sukūrentas, arba maiše, ir tėvai tiki. Manau ir čia tas pats.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-19 # Mix 2017-05-23 07:36
Sulikiene, nurimk jau, nes kuo daugiau losi, tuo didesne bauda gausi. Beje, Tauragei jau sumokejai?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Runkelistano esme 2017-05-23 09:54
Negerk pigaus mixo, nes vaidenasi visur tau -ienės kažkokios.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # Pensininkė 2017-05-22 23:15
Baisu Lietuvoj gyventi...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # statutiniai 2017-05-23 00:12
ar jau uz pamastymus garsiai sodina Razmina,o Kiskio ne,kokia lygybe,laisve,brolybe-vieni treniruojasi nachaliavai,kiti turi moketi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Antanas 2017-05-23 00:53
Ir "MIX" užsidarys. Tik "LAISVAS LAIKRAŠIS" nuo laisvės neužsidarys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Runkelistano esme 2017-05-23 09:55
Mix ikals daugiau laipsniu mixa ir uzsiarys savo kiaute.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti