Karas „Automagistralė“: masiniam ieškiniui paralyžiuoti atsiųsta saugumietė

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (2 Votes)

Karas VĮ „Automagistralė“: masiniam ieškiniui paralyžiuoti atsiųsta saugumietė

Virš 40 VĮ „Automagistralė“ darbuotojų iš įvairių Lietuvos regionų šiandien kreipėsi į Darbo ginčų komisiją su ieškiniu dėl neapmokėto viršvalandinio darbo naktimis, švenčių dienomis ir viršvalandžiais. Tačiau kova šioje valstybės įmonėje verda jau kurį laiką – pretenzijas dėl pavogtų pinigų reiškiančius darbuotojus direktorius pasiruošęs užtildyti bet kokiomis priemonėmis.

 

Įvykiai VĮ „Automagistralėje“ tampa Lietuvoje klestinčio darbuotojų teisių pažeidinėjimo veidrodžiu. Nesumokėti atlyginimai ir normalių darbo sąlygų neužtikrinimas čia jau kelerius metus yra norma. Įmonės darbas apskritai nerevizuojamas, nes Kelių direkcija užsiima neaišku kuo, o Valstybinė Darbo inspekcija yra bedantė institucija, iš kurios belikęs tik vardas.

 

Valstybinio „verslo“ modelį įvaldęs VĮ „Automagistralė“ direktorius Vladislovas Molis jaučiasi nebaudžiamas ir visai ramus, kai jo darbininkai švenčių dienomis, naktimis ir viršvalandžius dirba pusvelčiui. Jau buvo kreiptasi į Darbo ginčų komisiją anksčiau, kadangi pastebėta, kad atlyginimų lapeliuose įrašoma mažiau darbo valandų, nei realiai išdirbta. Situacija šioje valstybės įmonėje nė kiek nepasikeitė. Šiandien įvairioms Lietuvos vietovėse veikiančioms meistrijoms priklausantys daugiau nei 40 kelininkų kolektyviniu ieškiniu kreipėsi į Darbo ginčų komisiją prie VDI.

 

Sau priklausančius pinigus nusprendę susigrąžinti Širvintų, Ukmergės, Endriejavo ir Pagrybio meistrijų darbuotojai iškart susidūrė su V. Molio šantažu ir provokacijomis. Pranešama, jog iš kelininkų atiminėjamos jų darbui reikalingos mašinos, verčiama atlikti žemesnės kvalifikacijos ir kitų darbuotojų darbą, bandoma pamainos meistrams suversti kaltę dėl pertraukų tarp darbo valandų neužtikrinimo.

 

Pats VĮ „Automagistralė“ direktorius V. Molis atakuoja darbuotojus, kurie siekia atgauti savo uždirbtą atlyginimą, ir kaltina juos rengiant sąmokslą. V. Molis į Ukmergės meistriją jau atsiuntė „saugumietę“ (darbų saugos specialistę), darbuotojus klausinėjančią apie jų darbo laiką, išdirbtas valandas, ar laikomasi grafiko ir t. t. Jau šiandien 15 val. direktorius pats atvyksta į Širvintų meistriją, pasiruošęs gąsdinti darbuotojus ir įvykdyti eilinę šantažo akciją. Viskas daroma tam, kad būtų galima apkaltinti teisybės ieškančius darbuotojus.

 

Nuo šių paprastų kelio darbininkų dėl apgaulingos buhalterijos ir darbo laiko apskaitos per kelerius metus buvo nusukti tūkstančiai eurų. Vieningas kolektyvinis darbuotojų kreipimasis atspindi nesitaikstymą su esama padėtimi ir iliuziniais administracijos pažadais. Manome, jog susisiekimo ministro inicijuotos reorganizacijos VĮ „Automagistralė“ nepakanka, nes ten karaliaujantis V. Molis dar negreit bus nuvytas nuo jį maitinančios valstybinės šėryklos. LPS „Sandrauga“ šiandien pati kreipėsi į susisiekimo ministrą, prašydama laikinai nušalinti V. Molį nuo VĮ „Automagistralė“ direktoriaus pareigų, kadangi būdamas darbe jis nuolat daro spaudimą darbuotojams ir trukdo STT pradėtam ikiteisminiam tyrimui dėl neskaidrių viešųjų pirkimų.

 

Moliui pasipriešinti išdrįsę darbuotojai su nerimu laukia situacijos atomazgos ir tikisi, kad jų kreipimasis bus išgirstas ne tik politikų, bet ir visuomenės. Jei nebus nušalintas nuo pareigų valstybės „stogą“ gaunantis VĮ „Automagistralė“ direktorius V. Molis, LPS „Sandrauga“ bus priversta imtis kolektyvinių pasipriešinimo priemonių esamai padėčiai šioje valstybės įmonėje taisyti.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KĘSTUTIS JUKNIS, LIETUVOS PROFESINĖ SĄJUNGA "SANDRAUGA"

Peržiūros: 1636

Komentarai   

+4 # PAGALIAU 2017-05-19 23:24
profsojuzas gaus nauja kalde kortu ir dalins magistraleje,o valdzia ju dalinsis babkes ir taip nei keliu nei pinigu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # jeronimas 2017-05-20 02:12
Panasioj situacijoj dar gyvenant Lietuvoje buvau susidures.Net ivykus 12 teismo posedziu ,savo uzdirbtu atsiimti nesugebejau.Valdzia kaip monolitas,tarp saves dalinasi milijonus, ir aisku turi teiseju dovanoms .O tie darbininkai nereikalingi nei ministrui nei vadams.Todel tiketis eiliniams darbininkams pergales nedaug vilciu.Bet kuriuo atveju linkiu sekmingos pabaigos atsiimant uzdirbtus jevrikus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Blair 2018-01-24 16:32
Whilst Lifestealer appears much less than 2200.

Here is my website ... brandonjeto gaming: http://brandonajeto.doodlekit.com
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti